Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Nemrég találtam ezt a zenét,...

Nemrég találtam ezt a zenét, és azért nagyjából be lehet lőni, hogy milyen stílusokba tartozhat, de... ismertek még ehhez hasonlókat ? Link Ient.

Figyelt kérdés

[link]


Ugye már a címében is benne van a pszichedelikus szó, de most valahogy nagyon bejön ez a stílus! :D


Lassú, elnyújtott szóló, echo/delay/vísszhangos benne helyenként az éneklés, olyan chillezős.


Janis Joplin, Jimi Hendrix, Santana, Pink Floyd, Deep Purple, Led Zeppelin, ők a kedvencek akik hasonló zenéket is csinálnak, vagy pl a Black Sabbath-tól ez is ilyen :


[link]


Ez is nagyon tetszik :D


Valahol már láttam itt is egy hasonló kérdést ha jól emlékszem pontosan.


Viszont ha ismertek hasonlókat, akkor írjátok meg a zene címeket, mert szerintem abban a kérdésben is albumok voltak megneveze de én nem szeretek elveszni az albumokban :D


Ezer köszii :))



2020. dec. 19. 02:50
 1/6 anonim ***** válasza:
Na erre én is kiváncsi vagyok. Totálisan az én izlésemet írtad le.
2020. dec. 19. 03:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

https://www.gyakorikerdesek.hu/szorakozas__zene__10761116-eh..

Itt a kettes választ én írtam, ugyanazokat az albumokat tudom itt is ajánlani.

2020. dec. 19. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Upsz, másodjára visszaolvasva veszem csak észre, hogy neked sem fekszik az album formátum. Ez esetben akkor mondjuk az elsőről a tizenharmadik, a másodikról az első, a harmadikról a hatodik, a negyedikről az első, meg az ötödikről is az első számot tudom kiemelni. De igaziból mindegyik linkelt albumon jó az összes szám, meg némelyiken pl. összesen van egy maréknyi. Szerintem pont, hogy ilyen zenéknél adja magát leginkább teljes albumokat hallgatni, mert úgyis alapból hosszúak a számok, meg sokfelé elmennek a menetidő alatt.

(kettes voltam)

2020. dec. 19. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Már elkezdtem volna írni, hogy én egy nem tipikusan pszichedelikus rock együttestől szeretnék ajánlani egy pszichedelikus albumot, aztán olvastam el, hogy mi a helyzet.

Azért leírom, hogy a Vereve-től a Storm In Heaven-re gondoltam. Talán azzal segítek, hogy nekem a Blue című szám a kedvencem, meg abból a korszakukbol még a Gravity Grave-et is nagyon szeretem, de igazából lényegtelen, mert ez teljesen szubjektív, nem tudom hogyan lenne értelme egyáltalán kiemelni egyet-egyet. Láttam, irtad a Pink Floydot, ami kapcsán méginkább meglepődöm, hogy nem szeretsz albumokat hallgatni, hiszen a karrierjük csúcspontjai mind konceptalbumok, amik egyben kerekek, ed az a lényegük, hogy albumok. Külön "track"-ekként szétdarabolódik, nem feltétlen jó értelemben...:'D Most akkor mondjuk a Wallról nem is minden számot ismersz? Vagy ismered mindet, csak össze vissza sorrendben egyenként hallgattad meg, vagy hogy? Egyebként a Pink Floydtól nekem talán az Animals a kedvencem, azt mindenképp ajánlom, nem tudom, megvan-e. Csak hogy külön számot említsek a Pigs és a Sheep, de akkor ennyi erővel már megemlíthetnem a többit is, és akkor az már megint egy album. Meg ha mondjuk említek külön-külön 10 számot, ami különböző előadóktól van, az miért más mintha említek 10 szamot, ami ugyanazon az albumon van? :D Bocsi a sok offért csak tökre kíváncsi vagyok a miértre. Azért remélem tetszeni fog, amiket írtam. :)

2020. dec. 24. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
*Verve, bocsi, már írni sem tudok...:D
2020. dec. 24. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Először is köszönöm szépen mindenkinek a válaszát!

2-3 köszi a linket, mostmár megvan ez is! :D


4-5 neked is köszi a hszt. és akkor megprobálok válaszolni minden kérdésre (amúgy nem vettem offolásnak :D)


Szóval...

Azért kérdezek elsősorban zene számokat, mert pl tegyük fel még nem hallottál a Guns n Roses bandáról.

Akkor javaslom neked tőlük (ha már tudom, hogy kb milyen zenék jönnek be) hogy ha zúzósabb, akkor Out ta get me, vagy You could be mine, vagy akár Paradise City.

Ha lassabbak akkor Patience, Since i don't have you, Use to love her vagy ilyesmi.

Mivel tudom, hogy nagyon jó banda, és szerintem bejönne neki, ezért írok pár személyes kedvencet.

Mert ha tegyük fel csak be mondom a Gunst, és pont olyanra megy rá ami nem a legjobb, akkor nem feltétlen fogja azt gondolni, hogy mekkora banda már :D


Tehát ezért gondolom, hogy ízelítőnek pár jó számot bemondok neki, aztán ha rákap úgyis elkezdi felfedezni.


De lehet, hogy csak én gondolom így :D

Mert albumot pl azért nem szeretem, mert nem minden szám sikerül annyira jóra.

Pl ha magyar példát szeretnék írni, akkor Deák Billtől a Bort, bluest, békességet albumról csak a Radics Béla szám feldolgozása tetszik, de az nagyon (Zöld Csillag) meg még a Nem haragszom senkire.

A többi nem.


Ha a Gunsra visszatérünk akkor van az Appetite for destruction album, amin a többség tetszik viszont a My Michelle, Think about you, You are crazy, Anything goes számok nem tetszenek.

De a többi mind kedvenc.

Viszont ez a 4 szám nem jön be a 12ből.


De ugyanez van a Led Zeppelinnel vagy a Deep Purple-el is, hogy az albumokról bizonyos számok tetszenek.


De pl a Stephen Wolftól csak a Born to be wild ami tetszik :D

Belehallgattam pár más zenéjükbe de annyira nem jött be.


Tehát ezért írom úgy, hogy a bandáktól számokat írjatok, mert ha van ami nektek tetszik, akkor talán nekem is bejön, és akkor rá tudok kattanni, és nem 8 "rossz" zene után jönne 1, viszont lehet hogy feladom még előtte :D

Merthát sok az album, sok a zene, és ugye ezek mind sok sok percek :D

Viszont ha megtetszik egy együttes stílusa, akkor rákérdezek, hogy milyen szám címeket ismertek amik még jók.


Frank Zappa-val is voltam úgy, hogy meghallottam a Willie the pimp c.számot, találtam benne valami olyan "zsenialitást" mint ami Hendrixben is volt, és ezért elkezdtem hallgatni az albumait.

Eltelt vagy másfél óra, mire jött a Muffin Man c.szám.

Na azóta az is a kedvencem :D

Nagyon beteg, és nekem kifejezetten tetszik!

De a többi másfél óra nekem túl elvontnak tűnt.


Szóval végülis ennyi :D

Ami tetszik azokat meg mind kiválogatom és rendezem.

Pl megintcsak a Guns, hogy ne hozzak fel több példát, és különben is szeretem őket.

Tehát a AFD albumról tetszik 8 szám a 12ből, az UYI1-ről 9 a 16ból, UYI2-ről 6 a 13ból, Spagetti incidentről 3 a 13ból, a Chinese Democracyról is kb 2 a 14ből.

Ha az albumokról összeadnánk a zenéket az 68 szám ha minden igaz, és ebből csak 28 szám tetszik nekem.

És a AFD albumuk tetszett a legjobban.

De ha pl visszafelé haladtam volna, akkor biztos hogy nem járnék 28 kedvencnél :D


De volt már olyan is, hogy valaki a MiW-től ajánlotta a Voicest, ami úgy ímmel-ámmal azért elmegyegetett, aztán jött az America ami viszont megtetszett elsőre kb (annak ellenére hogy nem vagyok nagy metál rajongó).

Ha metál, akkor csak Ozzy :D

Szóval kedvenc számok jöhetnek, és amelyik banda bejön, arra még rákérdezek hogy milyen számok vannak még :D


Én így működök :D


És már megyek is checkolni a számokat! ;)

Köszi mégegyszer! \m/

2020. dec. 25. 02:29

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!