Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Melyik zongorát vegyem meg?...

Melyik zongorát vegyem meg? Akinek van otthon, vagy ért hozzá, írjon kérem. Sokan légyszi. Sürgős.

Figyelt kérdés

Vaterán néztem ki párat, amiket belinkelek:


1.

[link]


2.

[link]


3.

[link]


4.

[link]


5.

[link]


6.

[link]


7.

[link]



Szerintetek melyiket vegyem meg?

Nincs rá sok pénzem.

Nekem az utolsó a legszimpatikusabb.

Aki jobban ért hozzá, kérem segítsen...melyik márkával milyen bajok járnak, drága-e a karbantartása stb.


Köszönöm!


2010. aug. 11. 22:51
 1/2 anonim ***** válasza:
Nem árt, ha az ember megnézeti egy hozzáértő emberrel. Nekem is hoztak anno egy régi, bécsi szárnyas zongorát, aztán kiderült, hogy fel sem lehet rendesen hangolni, mert teljesen el van használódba. Át kell húroztatni, felújítani a kalapácsokat, stb. Az pedig elég nagy kiadás. Ha zongorázni akarsz, inkább vegyél egy újabb vagy megkímélt, jól működő zongorát. Sok más szempont is van, ezt csak úgy megemlítettem...
2010. aug. 12. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

1. nem tudunk róla semmit. Ránézésre nem lehet valami szuper hangszer, én nem venném meg. Az eladónak köze nincs a zongorákhoz, ezért feltehetőleg évek óta nem volt hangolva a zongora, talán már fel se lehet hangolni. Semmiképp ne vedd meg.

2. ez egy tipikus tanuló hangszer, elég régi, nem tökéletes. Ha mostanában kezdtél zongorázni, akkor jó választás lehet.

3. megint egy olyan, amiről nem sok minden derült ki. Ránézésre én nem venném meg, eddig ahány ilyen kinézetű (= korú) hangszerrel dolgom volt, mindegyikkel rengeteg gond volt.

4. Ne vedd meg. Fatőkés zongorát nem szabad megvenni, nem tartja a hangolást, főleg ha már ilyen régi.

5. 1854-es. A zongora - ellentétben a hegedűvel - minél régibb, annál rosszabb a sok mozgó, kopó alkatrész miatt. Ilyen régi hangszer inkább csak szobadísznek jó.

6. nem tudunk róla semmit, első ránézésre inkább ne - érzésem van.

7. valóban jól néz ki. A kora is ok. Amiről nem tudunk semmit: milyen állapotban van. Nem a burkolata, a belseje. Ha újra kell húroztatni, akkor már nem éri meg megvenni, mert az többszázezres költség.


Sajnos nem sok derül ki ezekről a zongorákról, így max. érzésre lehet választani. Fontos megnézni a mechanikáját, hogy milyen állapotban van (mint már írtam, ez a része az, ami a leghamarabb és leggyakrabban tönkremegy), a páncéltőkét, hogy nincs-e megrepedve, a húrokat, hogy nem kell-e cserélni, a billentését, hogy könnyen jár-e és hogy nem ragad-e be valamelyik. Ezeket a hangszereket látva én szívem szerint azt tanácsolnám, hogy inkább várj még a zongoravétellel és gyűjts hozzá pénzt. 2-300 ezerért már elfogadhatóakat lehet kapni, amin valóban lehet fejlődni.

Én egy ilyen zongorán kezdtem el tanulni: [link]

nagyon szép hangja volt, de folyton elromlott valamelyik része, ezért apukám egy idő után inkább megtanulta a hangolótól, hogy hogyan kell megszerelni, mert nem bírtuk anyagilag, hogy 2-3 hetente kellett hívni (egyébként az általad felsorolt bármelyik zongoránál erre számíthatsz, folyton el fognak romlani, mert mindegyik eléggé noname márka és öregek is). Kb. 5 év zongoratanulás után mondta azt a tanárnőm, hogy vegyünk egy új hangszert, mert ez már visszavet a fejlődésben. Ez sajnos a felsoroltakkal is így van, arra pont jó, hogy egy-két év alatt kitaláld, hogy tetszik-e a zongorázás, de aztán kell venni egy normális hangszert. Ezért is mondom, hogy inkább oldd meg addig a gyakorlást máshol és gyűjtögess egy kicsit még. Viszont akkor ne ilyen vaterás dolgokat nézz meg, hanem egyrészt nézz körül az új hangszerek között (akkor nem is olyan fontos, hogy nagyobb márka legyen, mert egy jó darabig ki fog szolgálni - amíg el nem kezdenek kopni a részei), valamint kérd meg a hangolódat, hogy kísérjen el megnézni a hangszert és vizsgálja meg, ő ugyanis sokkal jobban ért hozzá, észreveszi a rejtett hibákat is, ráadásul nem áll érdekében, hogy rád tukmálja az áruját.


És akkor néhány "alapszabály"

fatőkés helyett csak páncéltőkéset vegyél

lehetőleg ne bécsi, hanem angol mechanikásat

ha van helyed, vegyél hosszú hangszert (szebben szól)

azonos minőségű hangszereknél a pianínó mindig drágább, mint a zongora

és néhány márka, amit érdemes megvenni: Bösendorfer, Förster (vannak gyengébb termékei is, ki kell próbálni), Bechstein, Yamaha, Fazioli, Blüthner sem rossz, de a legjobb, ha hozzájutsz egy Steinway-hez :D

Egyébként nekem most egy Bechsteinem van, nagyon elégedett vagyok vele, angol mechanikás, így ezt már nem lehet otthon megreparálni, de sokkal ritkábban romlik el, mint az előző. Sajna az ára is magas volt, több, mint félmillióba került tíz éve, évekig gyűjtöttünk rá, de nagyon megérte! Ha valóban zongorázni akarsz, akkor neked is ajánlom, hogy célozz meg pár éven belül egy rendes hangszert :)

2010. aug. 13. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!