Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Ha zenei producer akarok...

Ha zenei producer akarok lenni, meg kell tanulnom zongorázni?

Figyelt kérdés

Elkezdtem kb. fél éve az FL Studio trial-ban próbálkozni zenekészítéssel, 0 zeneelméleti tudással, annyi csak hogy van kb. másfél év hangszeres tapasztalatom dobbal, szóval a dobok megcsinálása az ment/megy. Viszont a dallam írással, hangmagasságokkal, skálákkal meg ilyenekkel bajban vagyok, kb semmi ilyet nem tudok, viszont ezt a hobbit szeretném komolyabban is űzni. (saját zenék, albumok stb).

Arra gondoltam, hogy ha már úgyis rengeteg ember midi kontrollert használ (ami kb egy zongora), akkor nem tenne jót, ha elkezdenék zongorázni tanulni? Az megtanítaná a zeneelméletet gondolom, könnyebb lenne a kontrollerrel is dallamokat írni szerintem meg ilyenek.

Szerintetek? Vagy hogy érdemes zeneelméletet tanulni számítógépes zenekészítéshez?


2020. dec. 3. 21:56
 1/2 anonim ***** válasza:
67%
mindenképp jót tenne, nem kell feltétlen zongorázni, járhatsz szolfézsre is, a lényeg, hogy legyen zeneelméleti tudásod, anélkül csak ritka tehetséges, abszolút hallással megáldott emberek tudnak jó zenét írni
2020. dec. 4. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Rövid válasz: nem.

Hosszú válasz: nem, de bármilyen extra zenei tudás/készség jól jön bárminemű zenei alkotáshoz, mert minden ilyesmi alakít valamit az ember eszköztárán, meg látásmódján. Zeneelméletet hangszer nélkül is lehet tanulni. Én úgy csináltam, hogy egyrészt amúgy is sokat olvastam zenéről, meg sok videót néztem zenei témában, így alapból egész sok minden ragadt rám, aztán amikor elhatároztam, hogy nekiállok módszeresen tanulni, akkor az angol nyelvű Wikipédiát használtam egyfajta térképként, mert az jól összeszedi, hogy az egyes fogalmak hogyan kapcsolódnak egymáshoz, avagy hogyan épülnek egymásra, majd külön-külön kerestem forrásokat a fogalmakhoz, meg az azokhoz köthető ismeretekhez (szintén angol nyelven). Olyan jó szívvel nem feltétlen tudnám ajánlani ezt a módszert, mert bár nekem bejött, belátom, hogy kissé kaotikus folyamat volt. De persze ha úgy érzed, hogy valami hangszer mellett szeretnél belevágni az elmélet-tanulásba, akkor a zongora jó döntés, ugyanis a nyugati zeneelmélet leíró nyelve, valamint ezáltal a legtöbb DAW is nagyon zongora-centrikus.

2020. dec. 4. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!