Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Miért nem használják a nagy...

Miért nem használják a nagy producerek a DAW lehetőségeit kb soha a videókban?

Figyelt kérdés

Bocs a hosszért, bocs a rantért, de ha más nem, morgunk együtt. :)


Egy ideje nézek nálam kicsit híresebb zenei producerektől videókat, amikben mutatnak általuk ismert, használt módszereket különböző mélységben és szájbarágás-faktorral. Az egyszerű átbeszélhetőség kedvéért szűkítsük a kört arra a rengetegre, aki Abletont használ, azon belül is azokra, akik a videójukban megmutatják a ritmus szerkesztését is! Azt látom, hogy az esetek túlnyomó többségében elkezdenek dobokat hegesztgetni tisztán arrangement viewban, tisztán audio sávokon, egyedi dobminták és loopok, effektek keverékéből. Azt értem, hogy tanítani szemléletesebb lehet, azt is értem, hogy ez gyakorlatilag teljesen dawfüggetlen megközelítés. De hogy amikor egy hosszú élő streamben nulláról elkezdi a következő slágergyanús remeket, akkor is audio sávokon bögyörészi a dobokat laza simpler+drum rack helyett, előtte a kikapcsolt Push, és látszik, hogy szétunja magát, mégse vált át a kézenfekvő, nem tökölős megoldásra??? Oké, gondolom megszokás, de nem kéne már rohadtul hátrahagyni? Miért ennyire általános húsz évvel ezelőtti felfogásban tötymörögni, ha minden eszköz ott van ugyanannak a feladatnak a gyors, inspirált megvalósítására? Ami ráadásul sokkal összetettebb és emberibb végeredményt hozna töredék idő alatt.


Az se érv, hogy audióban biztosan sample pontos. Mert egyébként nem az? Talán annyi, hogy nem kell külön exportálni, hogy száz év múlva is elő tudd szedni változatlanul, de ez se érv, mert a tényleg elkészült dolgokat egyébként is jó sávokba renderelgetni, és máris átpattintani a backup helyekre egy-egy példányt, abból meg nagyon jól elő lehet vakarászni a hookokat két gyökeres stílusváltás múlva is...


Nyilván mint korrekt kétkedő, kipróbáltam többször, mint kellett volna, és így csak még kevésbé értem. Van egy rumlis projekt, amiben nem győzöl jelölgetni, ha át akarsz pakolni valamit, ahelyett, hogy lenne egy groupban max öt sáv, amiből egy vagy kettő drum rack, a többi audio, és egyben látod, egyben másolod, utólag törlöd, ami az új helyre nem kell, és így néhány sávon meg egy-két midi clipben nemigen vesződsz azzal, hogy melyik micsoda is pontosan. Clipben kijelölöd mondjuk a hihateket és del. Vagy pushon delete gombbal egyszerre nyomod az összes hihat színűt, meg hát vakon a saját szokott kiosztásodon a hihateket. Audio sávon meg ki kell jelölgesd őket a törlendő időszakasznak megfelelően, tökölés az egész. Arról nem beszélve, hogy a dobtémát össze lehet jammelgetni, session viewban egy sor változatot rögzíthetsz, ha már szeretsz tökölni, akkor fel is cimkézheted, és öröm elővenni a projektet, mert minden kéz alatt van, ráadásul öröm hallgatni. Ha valaki kézzel nem olyan jó (mondjuk nálam sikeresebbekről beszélek végig, tehát azért feltételezem, hogy nem ez a jellemző), akkor bekvantizálhatja, és húzhat rá saját groove templateket, az úgy gyorsaságban és eredményességben nagyszerű, és az egyediség is megmaradhat.


Áh, szóval nem tudok rájönni, miért így dolgoznak, pedig pár éve agyalok rajta, csak még nem kérdeztem rá sehol. Lehet, hogy troll account alól rákérdezek itt-ott, hátha válaszolnak. Esetleg besegíthetsz, ha te is agyalsz ezen egy ideje, hátha valamelyikünknek elmondják. :)


Kulcsszavakat ne nézzétek, az csak tag, old school rap, breakbeat és mindennemű gitárzene a fő vonulat nálam.



2020. jún. 11. 10:43
A kérdező szavazást indított:
Komoly módszer (kifejtem)
Megszokás
Tudatlanság
Nemtörődömség
Ipari titoktartás :)
5 szavazat
 1/5 anonim ***** válasza:
valószínűleg így szabadabban, illetve átláthatóbban tudják variálni a történéseket, pld. egyedi ritmustöréseket vinni a dobmenetbe és ilyenek.
2020. jún. 17. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Azt is ugyanúgy lehetne 1-2 dobrack sáv mellett 1-2 szabadon teleszemetelhető audiosávval, amiknek lehet akár Resampling a bemenete, vagy az aktuális, hentelésre rögzítendő dobsáv, esetleg a Group, amiben az egész van. Annak megvan az az előnye is, hogy lehet kijelölgetni időt csak a benne foglaltakra, így két katt az átpakolás. Kezdettől rendezettebb, sokkal gyorsabb, logikusabb.
2020. jún. 18. 07:36
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
őszintén szólva, ez egy olyan dolog, amit én se igazán értek, csak próbálok logikusan gondolkodni... az egyetlen ami még logikusnak tűnik az az, hogy akik így dolgoznak, vizuális tipusok és könnyebben átlátják a dolgokat, ha látják a hullámformát. (nekem ez pld. keverésnél segít rengeteget)
2020. jún. 18. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Szoktuk is, bármilyen helypazarló is, minimum stemekbe, de idő híján full sávokba is tolni a kész remeket, mégiscsak könnyedebb 0 cpu terheléssel szaladni a mixnek. És ott van hullámforma. Talán ilyen ősprotools beidegződés vagy talán ezek a korlátok bizonyultak számára inspiratívnak valahogy, de be kell valljam, továbbra se értem az egészet. :)
2020. jún. 18. 14:47
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
nos ezzel nem is mondasz butaságot, sokszor a szűk korlátok inspirálják az embert a legkreatívabb megoldásokra :)
2020. jún. 18. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!