Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Milyen húrt vásároljak ilyen...

Milyen húrt vásároljak ilyen gitárra?

Figyelt kérdés
[link]
2010. aug. 8. 13:36
 1/4 A kérdező kommentje:
Johnson gitár
2010. aug. 8. 13:39
 2/4 anonim ***** válasza:
Attól függ igazából, hogy mennyit szeretnél rá költeni (bár úgy a 90%-a nagyjából egy árkategóriában van), esetleg van-e valamilyen ritkább húrkészletre szükséged, amelyből nincs akkora kínálat.
2010. aug. 8. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
A lényeg hogy olyan húr legyen, ami minőségi, jó rajta játszani is, és a gitárhoz is passzol. Az ár mellékes, legyen normális húrom, az a lényeg most.:) Csak nem tudom erre a gitárra milyen fajta (név stb) húr van, ami kielégítené az "előírásaim".:D
2010. aug. 8. 13:56
 4/4 anonim ***** válasza:

Mondhatok én márkát, de igazából leginkább azon múlik, miből van készlet az adott boltban. De amit megéri venni: Martin (bár ezt ritkán látm mostanában), Daddario, meg DR-rel is pozitív a tapasztalatom, de az egy kicsit drágább. Ezek általában szoktak lenni. Ha pont ezek nem volnának (bár csodálkoznék, ha Daddario nem volna a készleten), akkor is olyan 1500-1800 körül érdemes húroakt venni; ebben a árkategóriában nehezen csalódhatsz.


Ja, és szerintem nem éri meg ilyen foszforral meg miatökömmel bevont húrokat venni (pl. Elixir), mert baromi drágák, de tapasztalatom szerint nem tartanak ki sokkal tovább. (hangjukban meg nincs különbség szerintem) Csak azért mondom, mert biztosan megpróbálnak rádtukmálni.


És ha először használod agitárt, és nincs tapasztalatod a húrvastagsággal kapcsolatban, érdemes 9-essel kezdeni.

2010. aug. 8. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!