Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » 14 évesen (nyolcadik osztályba...

14 évesen (nyolcadik osztályban) szeretnék zongorázni, de ugye nem a többi elsőssel kell együtt lennem?

Figyelt kérdés
Én úgy gondoltam, hogy nem ártana megtanulnom valamilyen hangszeren, és amiért csak szintetizátorom van ezért a zongorát választottam. Elég lelkes vagyok miatta csak félek, hogy a kicsikkel együtt kell tanulnom egyedüli nagynak zongorázni. Mert a mi sulinkban úgy szokott lenni, hogy egy zeneiskolából jön ki tanár egy üres terembe tanítani(ott van zongora). Remélem érthetően írtam... Tippeket elfogadok.
2010. aug. 7. 18:16
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
szerintem kicsikkel kell, nálunk így volt, hogy aki kezdett az a kezdőkkel (kicsikkel) volt
2010. aug. 7. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
ha zavarnak a kicsik, akkor menj zeneiskolába, ahol csak veled foglalkozik a tanár. nem drága, nekünk évi 10ezer volt.
2010. aug. 7. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
FL Studio-ban egyszerűbb zongorázni, mint zongorán :)
2010. aug. 7. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Menj tényleg zenesuliba, ott félévente 4-5ezret kérnek azért, hogy hetente 2X fél órát foglalkozzon a tanár, csak veled. Kettesben vagytok, nem fog zavarni senki. Szolfézsnál pedig nálunk úgy van megoldva, hogy van külön középiskolás csoport, ahova kb 14éves kortól járnak azok az emberek, akik nem kicsikkel akarnak együtt lenni:D
2010. aug. 7. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:

SZERINTEM HALGATSD MEG A TANÁCSOMAT, MERT 9 ÉVE JÁROK MAGYARORSZÁG ELSŐ ÉNEK ZENEI ISKOLÁJÁBA, ÉS AZ ORSZÁG EGYIK LEGHÍRESEBB ZENEI SULIJÁBA!!!

A mis ismkolánkban 32 féle hangszeren lehet tanulni, de ez most nem lényeges, hogyha hangszeren kezdesz el játszani, akkor valószínűleg először előkészítős leszel, és csak aztán leszel elsős, ez nem jelenti azt, hogy nálad fiatalabbal kell zongoráznod, ha csak nem 4 kezest játszotok, de zongoránál miért a kor számít, ha igazán szeretnél megtanulni zongorázni, akkor ne a többiekkel foglalkozz, és ha a sulitok elég fejlett valószínűleg saját óráid lesznek, ami azt jelenti, h ott a tanár csak veled foglalkozik, és ha együtt kell játszanotok, akkor a másikra figyelj, igazodjatok egymáshoz, a ritmust is!!!

sok sikerta tanuláshoz!!!

a zongora nehéz hangszer!!!

:D Blau

2010. aug. 7. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Az ilyen 'kijárós' oktatás (főleg ha csoportos) nem sokat ér. Többet megtanulsz, ha keresel magántanárt, de még úgy is, ha szerzel jó könyveket, és tanulsz magad. Egy pár órát mindenképpen érdemes tanárnál tölteni, hogy megtanuld a helyes kéztartást, stb.H a viszont zongorázni akarsz, akkor a szintetizátort mindenképpen cseréld le zongorára, legrosszabb esetben egy jobb kalapácsmechanikás digitális zongorára. A zongora és a szinti nagyon távol van egymástól, más technikát igényel. A szintibillentyűt lenyomod, a zongorát "leütöd". Nekem sok kellemetlenségem volt anno emiatt, ezért mondom...
2010. aug. 8. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Az a baj, h épp ezaz, h zongorára nem futja és nem is lenne hely ebben a kicsi házban egy zongorának, ezért a nővérem szintetizátorát kérem kölcsön.

Kössz a segítségeteket! Szerintem lehet, hogy akkor zenesuliba megyek ha tényleg van olyan, hogy egyedűl tanít engem.

2010. aug. 8. 14:12
 8/12 anonim ***** válasza:
és nem szeretnél szintizni megtanulni? én szintire jártam, és néha tanultunk zongoradarabokat az ottani zongorán.
2010. aug. 8. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
A szintetizátor nem ugyanolyan, mint a zongora?
2010. aug. 9. 14:14
 10/12 anonim ***** válasza:
Nem ugyanolyan, csak annak látszik. Én magántanárhoz jártam, otthon csak szinti volt, a tanárnál zongora. Minden alkalommal lecseszett, mert nem volt meg a kezemben a dinamika, a "zongora-érzés". Ha szintihez vagy szokva, zongorán nem tudsz rendesen játszani. A zongora sokkal jobban igénybe veszi az ujjakat, a szinti billentyűit elég sokszor csak megérinteni. Ezért is lehet szintit tanulni mostanság. Sokan nem tudnak zongorát venni, és így azt tanulják, amit otthon is gyakorolhatnak.
2010. aug. 12. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!