Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Hogy lehetett Lagzi Lajcsi és...

Hogy lehetett Lagzi Lajcsi és Bódi Guszti ilyen népszerű?

Figyelt kérdés

1999 december 31 -ét írunk. Európa készük az utóbbi 1000 év legfontosabb szilveszteri bulijára. Ez a pillanat egyben egyértelműen klasszikus trance csúcspontja is. Már csak 10 perc van hátra éjfélig, amikor a Bbc radio 1 -en beteszik a Cequenza Cequenza című számát. Sokan akkor hallották először.


Ezzel egyidőben 88000 magyar Lagzi Lajcsi eddigi legnagyobb rendezvényét figyeli .



2020. júl. 30. 10:20
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Ennyit a magyar kultúrális közállapotokról...
2020. júl. 30. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Waff ***** válasza:
Kb a trance "zene" meg a bódiguszti/lagzilajcsi egy kaptafa...
2020. júl. 30. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Az eredeti 90es évek végén készült trance inkább a komoly zenével van egy kategóriában. Semmiképp ne keverjük össze azzal a selejttel, ami most megy trance néven(gyakran ugyanazoktól az előadóktól), illetve a goával se.
2020. júl. 30. 21:32
 4/12 Waff ***** válasza:
Linkelnél ilyen komolyzene szintű 90es évekbeli trance-t? Felkeltetted a kíváncsiságom...
2020. júl. 31. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Leírtam a kérdés szövegében is
2020. júl. 31. 20:27
 6/12 Waff ***** válasza:

Hát megkerestem ezt a nótát...

Nem tudom mennyire ismered mondjuk Bachot, de pl az ő mesterműveihez hasonlítani ezt a tucimuci izét, kicsit meredek.

Nem az én műfajom ez az irányzat, aki szereti hallgassa. Számomra a Zenét hangszere(ke)n játsszák, és zenészek. De persze elfogadom hogy van akinek meg az tetszik ha valaki megnyomja a "space"-t és indul a tucc tucc tucc meg egy kis bi bi bipp....és kész a dal. Számomra ez kb Bódiguszti szint, Lagzilajcsihoz már nem hasonlítanám, mert ő legalább tud hangszeren játszani.

2020. aug. 1. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Minden zenét hangszeren játszanak, csak ahogy mindenhol máshol is, itt is megvolt az a fajta fejlődés, hogy először mechanikusak voltak a hangszerek, majd jött az analóg, majd az utóbbi 20 évben a digitális.


Az ehhez hasonló érvelést a trance ellen akkor tudom elfogadni, ha arra gondolsz, hogy számodra a zenét mechanikus hangszeren játszák.


Rockerektől viszont ez nem elfogadható érvelés, mivel a klasszikus trance számok a rockhoz hasonlóan analóg elektronikus hangszerekkel készültek a 90es években zenészek által, tehát gyakorlatilag ebből a szempontból a rock -al egy szinten van.

2020. aug. 2. 21:41
 8/12 Waff ***** válasza:

Nem érvelek semmi ellen, felőlem megfér az a stílus is. Mint írtam, kinek tetszik hát hallgassa.


Nem, egy zeneszerkesztő szoftver nem hangszer.

2020. aug. 3. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
De a régi trance zenéket speciális analóg módon működő hangszerekkel csinálták szoftver nélkül.
2020. aug. 3. 16:19
 10/12 Waff ***** válasza:
Fejtsd már ki kérlek hogy mi a frászos nyavalya az a "speciális analóg módon működő hangszer"?
2020. aug. 3. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!