Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Akik értenek valamennyire a...

Akik értenek valamennyire a zenéhez, vagyis tanulták, azok mit gondolnak Lmen Prala zenéjéről?

Figyelt kérdés
2020. jún. 22. 22:33
 1/5 anonim ***** válasza:
53%

Hogy MI???

Lmen Pralának NINCS zenéje. Nehogy már zenének hívd azt az értékelhetetlen audio-hulladékot, amit ő az éterbe hányt. Ne degradáljuk a szó eredeti jelentését légyszíves.


Lmen Prala a legalja előadók egyike. Egy zenei selejt. Egy ocsmány, moslék. Maga a tény, hogy népszerűségre tudott szert tenni a "munkásságának" nevezett bűzlő trágyával azt mutatja, hogy a világ megérett a pusztulásra.



Szöveg: Leginkább egy gennyes kelés. "Veni vidi vici Yeah!" És ez megy BSZDMEG a dal felében!!! Az előadónak semmilyen de SEMMILYEN értékelhető szövege sincs. Annyira a legalja tucat, hogy mindjárt elhányom magam. Alpári, trágárságok keveréke a totális káoszba fúló szókombinációkkal.

Dehát nyilván az ő közönségének IQ szintje ennél bonyolultabb szöveget nem lenne képes befogadni.


Énekhang, hangszín: NULLA. Így a kisboltok előtt álló alkoholista cigányok szoktak beszélni három feles után, amikor egymásnak rajoskodnak. Ez a direkt lemélyített, orrhangú, szárított, rekedtes hangszín. A primitív, alpári, erőszakos, agresszív, kártékony génhulladékok beszélnek így. Énekhangot írtam volna az előbb? Ha-ha-ha... a csávó nem tud énekelni egyáltalán. Hallgasd már meg a beszédhangját, meg a stúdiózott hangját... köze nincs egymáshoz a kettőnek. Agyonautotuneolt förmedvény.


Énekdallamok nincsenek. Szerintem egy rohadt skálát nem tudna végigénekelni ez a lény.


Zenei alap: Tucat rap hulladék. Tipikus majomkodó trógeralap, amelyet arra terveztek, hogy a primitív tróger fiatalság péntek este bömböltethesse a parkolóban. Zeneiséget ne keress benne. Ezek nem úgy készültek, hogy a szerző leül a hangszer mellé, és mereng, hogy jó-e ide az A7-es akkord, vagy módosítson. Legyen "bszatós" oszt' kész.


Stílus: Rajkodás. Izmozás. Arcoskodás. A "dekemény/húdemenő/kiütlekag**ibe/alfahím/egyébmoslékattitűdök" keveréke.

Többet nem is tudok hozzáfűzni.


Komolyan mondom, a világ megérett a pusztulásra. Amikor először dobta a Youtube ezt az előadót, és egy videójának megtekintése után láttam, hogy milyen megtekintésadatai vannak, akkor engedtem el, hogy ez a világ még menthető.


Annyira az alján járunk már a kultúrának és a közízlésnek, hogy jöjjön már inkább egy meteor és pusztuljon ki az emberiség.


A közönségének átlagéletkora szerintem olyan 15 lehet. Gizdáskodó, menősködni próbáló gyökér iskolások. Kiábrándító. Főleg a sok komment, amiknek az értelmi szintje nagyjából a "gyahh ez ****jó xdxd" körül helyezkedik el. Belegondolok, hogy ezek fogják képezni a felnőtt társadalmat, hát elmegy a kedvem a gyerekvállalástól.


Az Lmen Prala jellegű előadókat be kéne tiltani. Meg a hallgatóikat is. Talán jobb hely lenne ez a világ.


Véleményt akarsz?! Íme!


BLÖÖÖÖÖÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ

2020. jún. 23. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Egyetértek.

Kivéve azzal a résszel, hogy be kéne tiltani, mivel az lenne a jó, ha önszántából nem hallgatják senki, nem azért nem mert illegális...


Mondanám, hogy a szülők tehetnek arról, hogy ilyet hallgatnak a gyerekek, de az az igazság hogy még én is viszonylag fiatal vagyok, kb. 14 éves korom óta hallgatok viszonylag igényes zenét, vagy amit én annak tartok (Dávid Bowie, Rush, Yes, Genesis, Pink Floyd, Tool, Radiohead, Steven Wilson, Primus, Opeth, Gojira, stb.)... Pedig az én szüleim pl. mindig ilyen mulatósokat, meg hasonlókat hallgattak.

Bennem született meg az igény az igényesebb zenére.


Viszont én magam amúgy nem vagyok zenész, nem ismerem a rap, hip hop műfajt sem nagyon, a trappet meg végképp nem... Ezért felmerült bennem, hogy esetleg Prala zenéjét, akármennyi is rossznak hallom, talán csak én nem tudom befogadni és amúgy esetleg jó.

Ezért szólt a kérdésem olyanokhoz, akik nem csak szeretik a zenét, de valamennyire értenek is hozzá.

2020. jún. 23. 14:11
 3/5 anonim ***** válasza:
2020. jún. 23. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
50%

Fiatalabb korosztálynak szól. Nyilván nem annak, aki Pink Floyd-on meg Guns N Roses-on nevelkedett. Hanem akik Lil Pump-on, XXXTentation-on, 6ix9ine-on, meg a többi szaron lóg egész nap.


Én 25 éves vagyok. Néha részegen meghallgatjuk egy-egy számát. De aláírom, hogy oltári tré. Vannak magyar rap zenék, aminek van mondani valója. De ennek? Meghallgatod 10 szer a zenéjét, és nem tudod elmondani a saját szavaiddal, hogy miről szól.


Csak szavakat pakol egymás után. Részlet:

"Davaj, Dubaj, eszkort gang

Veni, vici damu gang

Mountain, szóda, vodka gang

Lmen Prala, Weekta gang"


Mi a szar ez? :D Még szerencse, hogy a gang-re rímel a gang.


Nagyon amerikai akar lenni. A trap/ rap-et hazahozni. Követni azt, amiből kinnt milliárdosok az idióták. B@szatni az autotune-t olyan szinten, hogy nem érted a zene felét, annyira vinnyog.


És az a durva, hogy elhiszi, hogy mekkora király lett :D. Ő itt a legteteje. Ő a csúcs. Mert elhívják falusi, meg kisvárosi diszkókba fellépni. És összekapar havi 1-2 milliót főszezonba fellépésekből. Semmivel nem nagyobb "sztár" itthon, mint bármelyik másik repper. Sőt... Kategóriában szerintem a legalja :D. Mert hogy egy BSW-nek, vagy tudomisén ESSEMM-nek többet fizetnek egy fellépésért mint egy Lmen Prala-nak, abba szinte biztos vagyok. De akkor meg ne verje magát, hogy mekkora császár a gyerek :D


És úgy amúgy, az összes ilyen elhiszi magáról. Mert "zenélésből" megkeres annyi pénzt, ami egy magyar dunántúli régióban egy tök átlagos életszínvonal fenntartására elég. ÉS most bárkitől kérdezem, amiket láttok a klippekbe Bentley-k, Ferrarik, luxusvillák, remélem nem hiszitek el, hogy azok a rappereké? :D. Bérelnek mindent. És ez a különbség. Hogy amég itthon elhiszik, mekkora királyok, külföldiek tényleg azok. Nekik a nyakukban van annyiért fux, amennyiért Pesten 400 négyzetméteres luxusvillát veszel. Itthon meg nyomatják a bérelt kocsikat, aztán forgatás végén visszaülnek a valszeg lízingelt BMW 330d-be, meg X5-be. Meg a tökömtudja mibe. Amiből a város, ahol lakok, 2 percenként szembejön egy. Szóval nincs itt szó akkora luxusról, mint amit megénekelnek.

2020. aug. 23. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
56%

Későn szólok hozzá, figyu én tanultam, foglalkozok aktívan is zenével és elég sok minden hallgatok, egyet mondok Lmen nagyon ott van!

Zene: teljesen profi alapok. Nem hogy hozza a trap műfajt hanem kb kuka az összes hazai vetélytarsuk... Weekta a producer asszem. Teljesen kár más műfajjal összevetni. Teszem hozzá nem csak trap műfajban jobb mint bárki más ma itthon... én az alapokra kaptam fel a fejem...

Aztán jött a szöveg: olvastatok ti már verseket? :)

Csak elsőre nem tűnik konzisztensnek, aztán rájössz, hogy nagyon is az. Semmi szófosás hanem 1-2 sor ami nagyon ül.

Bennük egy élet.

2021. ápr. 5. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!