Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » A zene fősodrának alakulása...

A zene fősodrának alakulása az elmúlt több évtized során, szerintetek is jól szemlélteti az emberiség butulását, fokozódó kulturális igénytelenségét?

Figyelt kérdés

Mert szerintem így van. Sőt még korábbra is visszatekinthetünk, amikor még az emberek kikapcsolódás gyanánt komolyzenét és dzsesszt hallgattak. De még a 60-as, 70-es években is olyan előadok voltak szupersztárok és léptek fel stadionokban, ami manapság már elég fura.

Példának okáért a számaikat hangszeres és improvizatív betétekkel kibővítő, sok esetben 20-30 percesre hosszabbított hard rock zenekarok (Led Zeppelin, Deep Purple), a fúziós jazz rock nagyjai (Al Di Meola, Miles Davis, John McLaughlin, Mahavishnu Orchestra, az avantgárd Frank Zappa, stb) vagy a komolyzenéből sokat merítő progresszív rock zenekarok (Rush, Genesis, Yes, Emerson Lake and Palmer, Jethro Tull, Pink Floyd, stb)

Vagy később a metal különböző válfajaiból is előkerült egy-két olyan zenekar, akik komplex és nehezen emészthető zenéjükkel széles sikereket arattak (Dream Theater, Pantera, Tool, vagy akár Maiden, Metallica, Slayer, stb)

Aztán ezek egyre kevesebb helyet kaptak a mainstreamben kb a 80-as évek második felétől napjainkig, de azok a stílusok amik mindig is szem előtt voltak (pop, rap, diszkó) azok is egyre igénytelenebbek és egyszerűbbek (tisztelet a kevés kivételnek).

Ha a fent felsorolt előadókat (írhatnék még rengeteg nevet) vagy egy komolyzenei művet a mai fiataloknak odafigyelve meg kellene hallgatniuk valószínűleg 99 százalékának nem fogná fel a diónyi agya és vallatni lehetne. Pár évtizeddel ezelőtt ez kb 50 százalék lett volna. Szerintetek jól látom?



2020. febr. 27. 17:37
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Persze, objektíven mérhetően egyre egysíkúbb a popzene. Vannak összehasonlító videók, ahol bemutatják, hogy X évtizeddel ezelőtt a dalok struktúrája, ritmikai, hangnembeli összetétele mennyivel összetettebb volt, mint a 2000-es évektől kezdődően.

Nem is feltétlenül egy prog rock szerzeményre gondolok, de még az ABBA vagy az Ace of Base is valóságos szimfóniákat írtak mondjuk egy Post Malone vagy Major Lazer-dalhoz képest.

2020. febr. 28. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

1. a zene szubjektív

2. Én pl. minden zenét hallgatok de Beethoven a nagy kedvencem, igen a zene folyamatosan butul, Bach volt az utolsó aki a dúr és moll(esetleg éol) tonikán kívül használt más kromatikus hangszerelést szóval Beethoven zenéje is butított... valahol a késői reneszánsz idején élhette fénykorát a zene, ha így gondolkozunk.

3. ne gondolkozzunk így, a mai fiatalságnak azt kell hallgatni ami tetszik neki, mert a zene szabad és szubjektív. Nincs helye a szimfonikus koncerten az AC/DC nek a bakeliten a Punnanynak, vagy a Szigeten Beethovennek, de mindháromért ölni tudnék


19éves fiú

2020. ápr. 3. 03:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!