Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Miért van ellentét a Metallica...

Miért van ellentét a Metallica és a Slayer között?

Figyelt kérdés
Ha lehetne bőven írjatok.KÖSsssZ
2010. júl. 23. 22:13
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

A Slayer nem rég megjelentette a Christ Illusion albumot. Rick Rubint kérték meg meg a producerkedésben, de ő inkább a Metallica Death Magnetic albumját választotta. Kerry King szavaival élve az számukra felért egy pofán b@szással. Meg amúgy is nagy riválisok szerintem. Gondolj be. Thrash metal bandák folyton versenyeztek egymással, hogy melyikük játszik gyorsabban és keményebben. A kettő közül a Slayert pártolom.

Egyébként Kerry King gyakran szokta piszkálni a kollégáit. Gondolok a Fear Factory és a Soulfly dobosára vagy a Machine Headre. Dave Mustaine-nel is folyton cseszegetik egymást.

2010. júl. 25. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, csak nagyon fúrcsának találtam, hogy a szófiai BIG 4 koncerten a közös zenélésnél a slayerből csak Dave Lombardo ment fel (azt hiszem) és arra gondoltam, hogy ennél nagyobb a balhé köztük (különben mért húzták volna ki magukat ez alól hiszen Dave Mustaine is bevállalta). Én a metallicát jobban szeretem de slayert is szoktam hallgatni.
2010. júl. 25. 19:30
 3/18 anonim ***** válasza:
62%

Mondjuk szimplán csak azért is, mert a Metallica 1988 óta egy alibi banda. A trash metál szégyene. Csupán a pénz és a népszerűség miatt egyik pillanatról a másikra poprockerek lettek és szartak a régi rajongó táborukra...

Ha konkrétan az egész trash metalt nézem a legtöbbet ártottak neki és a 90es évekbeli válságpontját idézték elő. (rengeteg zenekar felbomlott, szétoszlott vagy csupán került krízishelyzetbe mert senki nem volt már vevő a régi jóra)

Röviden ennyit az ALTERNICA-ról (1988 óta igy kellene őket hivni)

2011. ápr. 10. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

utolsó

THRASH metal érted?THRASH...

Nyugodtan lehet fikázni a Metallicát, de amit letettek az asztalra, attól méltán tagja a BIG 4-nak ha tetszik, ha nem...

2011. ápr. 14. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

Sorry igen, Thrash.

1988as lemezükig nekem sincs bajom velük, és nyilván emiatt a BIG4 ban is ott helyük. Persze ha tényleg a thrash számaikat játszák, nem pedig a popmetált.

2011. ápr. 24. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy a thrash szégyene lenne a Metallica. Szégyennek nem nevezném, bár nem kedvelem sem a Load-ot sem a Reload-ot, de még a St. Anger-t se. Már csak azért sem szégyen, mert a thrash-t mint stílust ők "találták" ki...Nem tartom valószínűnek, hogy miattuk halt meg a thrash a 90-es években, sokkal inkább a grunge és a nu-metal betörése volt az ok...Az Anthrax a Megadeth a Testament..stb. is vegetált de nézd meg, még mindig itt vannak! A Metallica, Slayer, Megadeth, Anthrax a thrash ősapái, bármit tesznek, azok is maradnak...
2011. ápr. 26. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Mastodon!


Ácsi. Abban tévedsz, hogy a nu metalnak köze lenne a thrash metal hanyatlásához. Csak a grungenak van köze. A nu metal éppen hogy segített az újjászületésében.

2011. ápr. 26. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

A nu-metal 94-ben jelent meg a színen és hatására sok thrash metal banda kezdett változtatni a stílusán, így járt a Megadeth, az Anthrax a Death Angel...stb.

Tény h a grunge vitte padlóra, de a nu-metal olyan mennyiségben tolta az előadókat,h egyszerűen elnyomták a régieket...A nu-metal igenis közrejátszott a thrash gyengülésében

2011. ápr. 26. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Dehogy! A nu metal felkeltette az érdeklődést az akkori fiatalokban (velem egyetemben) a mind new school, mind az old school metal iránt. Inkább újjáélesztette a thrash metalt. Emiatt éli most a reneszánszát. Az sem véletlen, hogy Ozzy pont akkor tért vissza a Black Sabbathhoz. Vagyis ha nem hallgattam volna több millió tizenévessel együtt nu metalt, akkor thrash metalt, mert nem lett volna semmi, ami felkeltettem volna az érdeklődésem irántuk. Megjegyzem, hogy a KoRn-nal kezdtem az egészet és most már ott tartok, hogy mind metalt meghallgatok és mind a Slayer, mind a Metallica a kedvenceim közé tartozik. Mellettük még több tucat zenekart hallgatok. ÉS mindez a nu metalnak köszönhető.
2011. ápr. 27. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Az egyetlen thrash metal band, aki nu metalra váltotta a stílusát, az a Slayer. A Metallicával ellentétben nem ment át pop metalba, hanem így is tudtak kemény albumot készíteni. Az Anthrax inkább groove metalba ment át, mint nu metalba. A Megadeth pedig inkább hard rockba, de az sem nu metalba.
2011. ápr. 27. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!