Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Titeket nem idegesit amikor...

Titeket nem idegesit amikor egy magyar előadó angol nyelvű dalolat ír és azzal próbál be futni?

Figyelt kérdés
2019. aug. 6. 12:54
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Dettó.

Ráadásul nem csak az az idegesítő benne, hogy így akar nemzetközi hírnevet (ami mellesleg sose válik be, előbb futnak be a magyar szövegű előadók, már csak azért is mert "egzotikum" a külföldieknek), hanem hogy még maga a zene is 0. Annyira pop, hogy annál popabb már nem is létezik :D

2019. aug. 6. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
40%
Nem. Az egyik kedvenc magyar bandám angolul ír számokat :D és eléggé bejött nekik.
2019. aug. 6. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
57%
Hú, de idegesítő, úristen. Nem tetszik, nem hallgatom, semmi közöm hozzá, de azért idegesítő. És még egy kérdést is kiírok róla. Annyira idegesítő.
2019. aug. 6. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
88%
Semmi baj sincs az angol szövegekkel, amennyiben nincsenek benne nyelvtani hibák. Személy szerint a magyar dalszövegeket preferálom egy magyar zenekarnál, de számomra igazából oly' mindegy, hogy mások mivel operálnak, ha inglisül nyomják, akkor úgy. Persze értem, mire gondolsz, sokszor elég izzadtságszagú tud lenni.
2019. aug. 6. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
59%

Nem. Sőt ha be akar törni jobban meg éri angol szöveget írni több ember még érti.

Amúgy meg miért lenne idegesítő?

2019. aug. 6. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
32%

ÉN is azt vallamo, hogy ha Magyar akkor énekeljen Magyarul.


Amúgy idegesítő igen. De amúgy nem hallgatok Magyar énekeseket egyet sem. :)

2019. aug. 6. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
72%

Nem sok magyar zenét hallgatok, de amit igen, azok közt pont nem az alapján szelektálok, hogy milyen nyelven van előadva, mert magára a minőségre szerintem nincs közvetlen ráhatással a dolog. Az Esclin Syndo számai, vagy a Quimby első lemeze, vagy az Ivan And The Parazol azon néhány száma, amit ismerek, mind jók, és angolul vannak. Szerintem úgy istenigazából csak akkor zavarna a dolog, ha az előadó valami igazán fülsértő akcentussal adná elő a dolgot.

Ami a "be akar futni" részmondatot illetően: értelmetlen, és szükségtelenül cinikus dolognak tartom egy zenész motivációjáról való spekulálgatást...

De amúgy mi lenne benne az idegesítő? A világhírű nem_angol_anyanyelvű zenészek számottevő hányada angol nyelven futott be (és némelyikük kimondottan mély nyomot hagyott a zenetörténelemben). Aki kimondottan a világhoz akar szólni, nem csak a nyelvét beszélőkhöz, illetve az egzotikum-faktorra se szívesen épít, az miért ne énekelne angolul? Ez az "aki magyar, énekeljen magyarul" (igen, a "magyar" szó kis kezdőbetűvel írandó a magyar nyelvtan szerint) duma kreténség, kb. annyi értelme van, mint azt mondani, hogy csak az írjon verseket, aki a köznapi életben is rímekben beszél. Nem kell, hogy a művészi önkifejezés ennyire összefüggjön a személyes identitással. Arról nem is beszélve, hogy valakinek kimondottan lehet az identitása része az idegen nyelv. Nekem kiskoromban az angol nyelv megtanulása az egyik legkedvesebb hobbim volt, és bár most már a tanulás intenzív részén túl vagyok, továbbra is kedves a szívemnek a nyelv - olyannyira, hogy ha valami szöveget tartalmazót alkotnék, valószínűleg én is angol nyelven tenném.

Ez az egész egyébként nem kéne, hogy egyáltalán téma legyen. Skandináv/északi országokból már évtizedek óta kerülnek ki neves, angol nyelven előadó zenészek, ami feltételezem, hogy összefüggésben áll az ottani átlag angoltudással, és vélhetően ott szinte senkinek eszébe se jutna ebből ügyet csinálni.

2019. aug. 6. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
59%
Nem. Mi kéne hogy idegesítsen benne?
2019. aug. 6. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
45%

Nem idegesít, amennyiben nem csupán azért teszik, mert úgy kevésbé feltűnő, mekkora hülyeség a szöveg. Ellenben feleslegesnek tartom. Külföldön a legismertebb magyar zenekar valószínűleg a Dalriada, ők pedig kizárólag magyarul énekelnek (mondjuk a folk metal alapból csak anyanyelven ér valamit). Ahogy már írták, 99,99%-ban úgysem futnak be külföldön a magyar zenekarok, de magyar szöveggel a kuriózum miatt valamivel több esélyük van rá.

Ezenkívül magyarul könnyebb is szöveget írni, mert a magyar nyelvnek a hosszú és rövid magánhangzók váltakozása miatt alapból van egy ritmusa, amit ki lehet használni a zenében.

2019. aug. 6. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
A 9-es válaszához csak annyit tennék hozzá, hogy osztom a véleményt + más finnugor nyelvek is gyönyörűen szólnak énekléskor, pont ezen okból.
2019. aug. 7. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!