Kezdőoldal » Szórakozás » Tévék, tévéműsorok » Mit gondoltok erről a sorozatról?

Mit gondoltok erről a sorozatról?

Figyelt kérdés

Kedves Fiatalok!


Ha ismeritek mi a véleményetek az alábbi sorozatokról. Szerintem fantasztikus szépségű Mo, de ez a sorozat még megerősíti ezt az ismeretemet.

Ti hogy vélekedtek erről.


Köszi :D

27/l


1. Másfélmillió lépés Magyarországon


A hetvenes évek végén néhány filmes Rockenbauer Pál rendező vezetésével nekivágott, hogy végigjárja Magyarország tájait az úgynevezett "Kék-túra" útvonalán. Hónapokon át tartó gyaloglásuk során meglátogatták az összes útjukba eső nevezetességet, részt vettek mulatságokon, családi és falusi ünnepeken, gyönyörködtek hazánk szépségeiben - és természetesen mindent rögzítettek kamerájukkal.


2. És még egymillió lépés

magyar ismeretterjesztő filmsorozat


Rockenbauer Pál és csapata az Országos Kéktúra útvonalának bejárása után 7 évvel, 1986 augusztus végén újra elindult felfedezni Magyarországot, ezúttal a Dél-Dunántúl természeti és kulturális értékeit. A Velem-Kaposvár szakasz 1989-től vált a Kék út szerves részévé, "Rockenbauer Pál Dél-Dunántúli Kéktúra" néven.


A Velemtől Szekszárdig tartó egymillió lépés során feltárulnak az Őrség, Göcsej, Dráva-mente, Belső-Somogy, Zselic, Mecsek és Tolna szépséges tájai, s bemutatkoznak az itt élő emberek, bepillantást engedve mindennapi életükbe, nyelvhasználatukba, tradícióikba. A sorozat talán az utolsó pillanatban örökítette meg a pusztulóban lévő, több száz éves hagyományos vidéki életformát, a falusi kézművesség és népművészet még élő mestereit, de a tradíciókat folytatni kívánó fiatalabb nemzedékkel, valamint a városiasodás és a közművelődés fejlődésének szép példáival is találkozhatunk a filmkockákon. A két sorozat nagyszabású, elfogulatlan és rendkívül gazdag körképet ad a késői Kádár-kor vidéki Magyarországáról, s mint ilyen, felbecsülhetetlen értékű kordokumentum.


A sorozat előzménye a Másfélmillió lépés Magyarországon, folytatásának pedig az 1990-ben megjelent „Kerekek és lépések…” tekinthető, amelyben a turistacsapat és a stáb az Alföldet járja be kerékpárral. A filmben már nem vehetett részt Rockenbauer Pál, aki 1987-ben elhunyt.


3. Kerekek és lépések


Szekszárdtól a Nagy- Milicig


2010. júl. 1. 11:28
 1/3 anonim ***** válasza:
Én szerettem. Jó volt a zenéje is.
2010. júl. 1. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én is nagyon szerettem ha manapság még néha belefutok általában mindig ott ragadok előtte
2010. júl. 1. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
köszi én is így vagyok vele. :D
2010. júl. 1. 18:37

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!