Miért sikeresebb formátum az X-faktor, mint a The Voice Magyarországon?
X-faktorból már majdhogy minden évben megy, a Voiceból pedig egy évad ment le Mo-n. Pedig külföldön sokkal sikeresebb, és nekem is személy szerint jobban tetszik, objektívabb,tényleg tehetség--kutató, szerethetőbb, egyedi formátum
Nektek melyik tetszik jobban?
Semmi köze nincs a profizmushoz! Példának okáért, amikor a TV2 és az RTL is közvetítette a szilveszteri tűzijátékot, teljesen ugyanaz ment mindkét csatornán, az RTL-en többen nézték!
No de nem is lehet ilyet mondani, ha abban az évben, amikor a The Voice futott nálunk, megnézzük a Voice-ot és az X-faktort. Ekkor a Voice egy nagy stúdióban került megrendezésre, nagy színpaddal, komoly színpadi látvánnyal, új technológiával, míg az RTL-nél ekkor az a LED fal nyílt széjjel, amit még az akkor csak mozgalomként nyilvántartott Jobbik is megengedhetett magának! :D
A Voice vér profi módon volt megrendezve nálunk, nem az volt, hogy kis ország, kis foci! Kimmel tökéletes műsor vezetője volt, aki megtudott jelenni a színpadon úgy, hogy ott végre bejött valaki a színpadra!
A legnagyobb hibája a blind auditions volt, amivel fel lett vezetve a műsor a magyaroknak (is!) és kvázi ott bukott meg, hisz ezt láthattuk először. A magyar nem izgul azon, hogy Malek Andi tartja a kezét a gomb felett és na... megnyomja vagy nem nyomja meg, aztán mégse nyomja meg, majd ismét fölé teszi a kezét és vigyorog... Megnyomjam? Ne nyomjam? hihi... Ez nálunk ellenszenvet vált ki, legszívesebben elküldenénk az anyjába, mi több el is küldjük a TV előtt ülve. (Bocs Andi, tudom, előírás volt!) A formátum, ha tökéletesen követi az eredetit, (és tökéletesen követte, hisz muszáj) az nem egyeztethető össze a magyarokkal! Nálunk ez nem jön be!
Megnézem a külföldi Voice-okat, ott is ezt érezni, ugyanezt játsszák, nagy beleéléssel bólogatnak a zenére, majd megnyomjam, ne nyomjam? Nem is tudom. Ő megnyomta, nézek rá, vigyorgok, megnyomjam, ne nyomjam? Nagyon jó, bólogatok ritmusra, tetszik, hű de jó, áh... nem nyomom meg...
Eleg osszehasonlitani peldaul a Legyen on is milliomosbol vagy barmely mas vetelkedobol a magyar es az amerikai verziot. Az amerikaiak azt szeretik, ha egy musor minel gyorsabb, porgosebb, egyik kerdes jon a masik utan. A magyar verzio sokkal inkabb a szemelyrol szol, a musor vegere mar azt is tudod, hogy a jatekos kutyaja melyik fat szokta rendszeresen lepisilni. A kviz kerdesek sokszor tenyleg szinte masodlagosak voltak.
Eleinte a Megasztar, majd az X-faktor elo adasai is azert voltak olyan sikeresek, mert heteken, vagyis inkabb honapokon keresztul nezted a produkciokat, megkedvelted az enekeseket, szurkoltal nekik, hogy minel tovabb jussanak. Az X-Faktornal a 4 valogato, 2 tabor, 2 mentorhaz 6 het alatt lement, ez alatt 3-szor hallottad enekelni a kedvencedet. Ugyanez a 3 enekles a magyar Voice-nal 12 hetbe telt. Egyszeruen tul hosszu volt a top12-re a felvezetes, addigra elfogytak a nezok. De meg utana is 4-essevel szortak ki a versenyzoket, ami mar csak azert is meglepo, mert az 1 honappal korabban indulo amerikai Voice 3. evadjaban megvaltoztattak es csak ketten estek ki hetente, nem negyen.
En alapbol kedvelem a formatumot, de kar, hogy pont ahhoz a tv2-hoz kerult, akik hiresen gyengek egy kulfoldi licenc adaptalasaban. Nekik mindig jobban ment, amikor lemasoltak egy otletet es a sajat izlesuk szerint valositottak azt meg.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!