Kezdőoldal » Szórakozás » Tévék, tévéműsorok » Megérné inkább projektort...

Megérné inkább projektort venni nagy tévé helyett?

Figyelt kérdés

Egy nagy FHD tv (aminek kb 2 méteres az átmérője) kerül legalább 200ezer forintba. Egy FHD-s projektor ára 200ezertől indul, viszont akár 300 colos képet is lehet vetíteni (durván 7,5 méter). Nyílván már gyenge a képe 300 colon, de ha "csak" 200 colos a kép, az is durván 5 méter. Hátránya annyi, hogy 2-3 évente cserélni kell az izzót (kb 30-40ezer). Ezeknek a "drága" projektoroknak a fényereje olyan nagy, hogy nappal is simán, tisztán nézhető, egy sötítítő függöny is megteszi. Meg ezekben szokott lenni trapézkorrekció (ha majdnem függőlegesen vetítesz, akkor is egyenes a kép) így nincs az, hogy ha valaki 3 méterre áll a projektortól, eltakarja a képet. Akarok venni egy nagy tévét, de ugyan ebben az árban kapok olyat, amivel legalább kétszer ekkora képet lehet "csinálni".

(Vásznat meg nem muszáj venni, a fehér falra tökéletes vetíteni)



2016. jún. 16. 19:07
 1/4 A kérdező kommentje:
Arról nem is beszélve, hogy egy projektor 2-3 kiló.
2016. jún. 16. 19:09
 2/4 A kérdező kommentje:
(Csak projektorra kábeltévét nem lehet bekötni, de egyrészt gépen néznék filmeket, amire meg rá lehet rakni, másrészt meg ha annyira akarnék tévé műsort nézni, van itt egy kis tévé, arra bekötöm, aztán összekötöm (nem kötéllel 😉) a tévével.)
2016. jún. 16. 19:12
 3/4 anonim ***** válasza:
Én gyakran használok projektorokat, két darab évekkel ezelőtti cuccot, de már azokon is van trapézkorrekció. Szerintem ez alapfunkciója a normális projektoroknak. Bár azt is bevallom, hogy ezeken a projektorokon egyáltalán nem azt jelenti a trapézkorrekció, hogy majdnem függölegesbe is állíthatnám őket, mert akkor a plafonra tolná a képet. Egyszerűen csak azt jelenti, hogy miután kivetítem, előfordul, hogy a kép trapéz alakú és ezzel a funkcióval lehet ezt korrigálni.
2016. jún. 16. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A projektorok szerintem még mindig sehol nincsenek képminőségben egy jobb TV-hez képest, és attól, hogy van olyan, amelyiknek van akkora fényereje, amit nappal is lehet nézni, az attól még sokkal többet ront rajta, mint egy TV képén.
2016. jún. 16. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!