Kezdőoldal » Szórakozás » Tévék, tévéműsorok » Mik azok a tv-ben leadott...

Mik azok a tv-ben leadott filmek vagy mesék ami nélkül nem lett volna gyerekkorod?

Figyelt kérdés

Én amondó vagyok hogy aki nem tudja mi az a tv maci annak nem volt gyerekkora. :D Bár a kölyökklubos mesék is pótolhatatlanok.

Mire emlékszel gyerekkorból?



És akkor fokozom a kérdést:

Hova lettek? És a mai gyerekek mit néznek?



2015. dec. 21. 01:19
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:

Az angol Cartoon Network-ön és német Super RTL-en nevelkedtem. Képtelenség lenne felsorolni, hogy mennyi mindent néztem rajtuk, nagyon sok meghatározó darab volt. Habár így utólag visszatekintve belátom, hogy a Super RTL műsorkínálatának kb. fele-kétharmada szinte teljesen érdektelen, harmad- és negyedrangú rajzfilmekből állt. Mondjuk a CN is elég sok olcsó, újrahasznosított vackot adott, de volt köztük élvezhető darab is. A Hanna-Barberás kalandrajzfilmek pl. nagyon megfogták a fantáziámat, de a Bolondos dallamok, Tom és Jerry, Snoopy meg ilyenek erősebb hatással voltak. A magyar Nickelodeon 90-es évekbeli kínálatából is sokat fogyasztottam.


A kölyökklubot meg a TV2-s kora reggeli sorozatokat is néztem hébe-hóba, de nem hagytak valami mély nyomot. Azt viszont sajnálom, hogy nem fogtuk a Sky 1 csatornát vagy olyan külföldi adókat, amik aktuális akciórajzfilmeket és kultikus fantasyfilmeket adtak. Most már ezek is érdekelnek, de akkoriban nem adatott meg, hogy rajtuk nőjek fel, ehelyett csak egyet-kettőt láttam belőlük. Van olyan régebbi rajzfilmsorozat is, ami most nagy kedvenc, és pont a gyerekkoromból származik, de én csak jóval később ismerkedtem meg vele, vagy mert nálunk nem vetítették, vagy mert más miatt maradtam le róla.


"Hova lettek?"

Lejárt az idejük, kell a műsoridő az újabb sorozatoknak is. Szerencsére sok újranézhető a neten, bár sajna nem mindegyik.


"És a mai gyerekek mit néznek?"

Felteszem, hogy mai sorozatokat. :P Én is nézem őket, ha tudom, nem nőttem ki belőlük.

2015. dec. 21. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
A hercegnő és a kobold pl. ilyen. Nemrég véletlenül ráakadtam Youtube-on, és muszáj volt megnéznem. Még most is tetszik, pedig közel járok a 30-hoz. :)
2015. dec. 21. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:

Tényleg boldog vagyok hogy jót tett ez a sok rajzfilm az akkori fiatalokkal. Sajnos minden ismerős és ismeretlen embert a világon elrabolt a facebook.

Ha nem lenne boldog ember lenne minden ember.

Néhányan megcáfolni akarják nekik megmagyarázom miért!

1 perces telefonhívás alatt meg lehet beszélni mikor hol találkozzunk, elmegyünk ott van. És gyertyafénynél kandalló tűz mellett én a mai napig kiváló minőségű beszélgetéseket bonyolítok le nálam 5 évvel fiatalabb barátommal. Én 27 vagyok amúgy és f...

Nem kell a facebook. Kitöröltek ott már nem bonyolítok találkozókat. A régi híve vagyok és feltételezem hogy ezek a rajzfilmek határozták meg hogy ilyen ember lettem.

Értek amihez akarok nem vagyok lusta és jól keresek.

De mégis magányos vagyok...

Mert a facebook mögül meg a számítógép mögül nem hajlandó kimozdulni a másik ember! Így nem tudom megismerne. És megél az internetes munkából így munkahelyen se tudok összefutni vele.

2015. dec. 21. 17:54
 14/23 anonim ***** válasza:

Jujj, én nagyon imádtam az Elsüllyedt Világok-at...

Arkana-t meg a többieket.

Néha még eszembe is jut a kalózok dala:

"Az én nevem egyszerű Zsebpiszok, gyertyalángként néha csak pislogok".


De ezt a mai 5-6 évesek biztos, hogy nem ismerik...

2015. dec. 21. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim válasza:

Aaa tenyleg az volt :D melyik volt meg az a mese asszem a catrtoonon ,amiben zenesz gyerekek voltak es volt egy fekete tanar?

1.voltam:)

2015. dec. 21. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:

Utolsónak


Class of 3000 az eredeti címe, magyarul nem tudom :/

2015. dec. 21. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:

Én még a Tutenstein-t imádtam nagyon.

Igaz, az nem olyan régi, de fiatalabb koromban adta a Tv. Most már nem hinném, hogy ilyen aranyos mesék is mennének.

2015. dec. 21. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:

Javaslom a:

-My Little Pony - Equestria Girls - Barátságpróba

-Strange.Magic.2015.

-Irány a bárka

-Agymanók

Című filmeket melyek 2015-ötösök és nagyon jók. Tele vannak érzelmekkel.

Egyszer sírsz egyszer nevetsz és a végén szomorú vagy hogy megnézted mert olyan gyönyörű volt. Én mindenkit ölelgettem a különös varázs című mese után.

2015. dec. 21. 22:10
 19/23 Blade Bone ***** válasza:
Huh, hát voltak durva mesék az biztos. :D Emlékszem ilyenekre is, hogy pizsamás banánok, Teletabi :D bár ez nagyon leszívta az agyam, akkor Scooby doo, A bolygó kapitánya, Micimackó, :D Cápali és cápeti, :D Pokemon, Dragon Ball, és még sorolhatnám, nagyon sok mesét néztünk. :) És hát voltak filmek is bőven, meg szórakoztató műsorok is, az egyik pl a tv2-n ment, ilyen beszélő maki volt benne, meg két férfi, mindig az állatok voltak a főszerepben. :) Akkor imádtam régen dinós filmeket is, persze most is, a sorozatokat, emlékszem olyanokra, mint pl A farm ahol élünk, Dallas, Night Rider, Mecloud lányai..:) De manapság is vannak szerintem nagyon jó műsorok, pl szoktam nézni a nickelodeon-t, meg a disney channel-t is néha, vannak amik még így 26 évesen is jókedvre derítenek. :D
2015. dec. 24. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
100%

Utolsónak!

A beszélő makis az nem az Állatkert A Hátizsákban?

2015. dec. 24. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!