Kezdőoldal » Szórakozás » Tévék, tévéműsorok » Hogy lehet legegyszerűbben...

Hogy lehet legegyszerűbben bekötni hd csatornákat?

Figyelt kérdés

Az lenne a kérdésem, melyiket érné meg jobban, illetve mit lehet csinálni ez ügyben ?

vettem egy dvb-t és analóg jel vevő usbs tv tunert Pc-hez, Ide ahol vagyok egy Koax tv kábel jön, amin alap kb 30 analóg jelű csatorna jön, azon kívül ha a hozzá kapott kis antennát rákötöm a tunerre, gyönyörüen bejön hdbe az m1 m2 duna, amik földfelszini sugárzott adók.

így elgondolkoztam, ha van is egy full Hd monitorom, hogy mit lenne érdemes, hogy többi adót is tudjak Hd be fogni,

Mindig Tvnél milyen lehetőségek vannak ? az hülyeség lenne hogy én Antennán tudnám fogni, és sugározzák, persze havi némi összegeg fejében, Hdbe, Mondjuk szeretném a NAtgeo HD, Nat Geo wild, Animal Planet, Discovery HD, spectrum, Nem is kéne olyan sok csatorna így, meg 1-2 filmes csatorna, de leginkább Amiket felsoroltam. Vagy kell még külön ilyen dekódert venni hozzá, meg set top boxot ? Még annyi, hogy itt fönt tetőn nemsokkal fölöttem, észrevettem, hogy van egy parabola antenna, nincs rákötve semmi, megnéztem padlás térbe, és egy üres koax kábel jön ki, arra gonoltam hogy azzal lehetne valamit kezdeni még.


2014. okt. 4. 12:48
 1/6 anonim ***** válasza:

MinDig TV-nél csak az M1, M2, Duna jön HD minőségbe.

Több HD csatornára nincs lehetőség, mert ehhez nincs elegendő kapacitása az Antenna Hungáriának.

Majd ha bevezetik a DVB-T2-t akkor esetleg, de ehhez még biztosan várni kell jó pár évet itt Magyarországon.

Analóg rendszeren keresztül szintén nem lehetséges a HD közvetítés.


Ha szeretnél több HD csatornát akkor vagy DVB-S, DVB-C ( digitális műholdas tévé, kábeltévé ) vagy IPTV előfizetés kell. Egyenlőre csak ezeken a platformokon van lehetőség több HD csatornára.

2014. okt. 4. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Értem! na és ha a műholdasat választanám, most mondjuk felcsörögnék egy ilyen műhold sugárzó szolgáltatót ez ügybe, akkor azt a parabolát fent hagynák ami van vagy kicserélnék sajátjukra ? úgyértem hogy ez parabola függő is szolgáltatónál ? Na meg nem működne bármilyen beltéri egységgel ? én csak azt az oldalát nézem, hogy lehetne olcsón házilag, magamtól is megtudnám, beszerezni a kellékeket, aztán jelezni egy ilyen szolgáltatónál h szorják erre.. vagy ez hogy működik ?
2014. okt. 4. 14:32
 3/6 anonim ***** válasza:

Ha nagyon régi a parabola ami fel van szerelve nem fog működni. Fel kell rakni egy újat, ami már alkalmas a digitális adás vételére.

Természetesen beltéri egység is kell, aminek fontos hogy támogatnia kell a DVB-S2 szabványt ( a sima DVB-S nem elég HD adáshoz ). Például egy ilyen: [link]

Aktív TV előfizetés is kell, mert ugye semmi sincs ingyen. Ilyenkor a szolgáltatótól, amelyiket választod kapsz egy dekóder kártyát, ami lehetővé teszi a kódolt adások megtekintését.

Ezt a szolgáltatót ajánlom: [link]

A HD csomagjuk itt van: [link] direct-hd/

Amint látod havi +500 Ft-ért bérelhetsz tőlük beltéri egységet, így nem kell 10.000+ Ft-ért megvenned, viszont ha lemondod a szolgáltatást vissza kell adni a szolgáltatónak.

Hívd fel őket, és majd megnézik hogy a felszerelt parabola antenna jó-e vagy sem. Kell-e új vagy sem.

2014. okt. 4. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Illetve azt hozzá tenném, hogy ha jó a felszerelt parabola antenna, viszont azt nem a Thor 5/6 műholdra van állítva, akkor egy szakembernek megfelelően be kell állítania.
2014. okt. 4. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Woow! hát ez tényleg jól néz ki így!

Még egy kérdésem lenne, azt hogy lehetne megoldani hogy 1 helyen legyenek a már meglévő analóg csatornák is meg ez a hd csatornák is ami külön jön ? vagy nem lehet 1 hálózatba kötni

2014. okt. 4. 16:05
 6/6 anonim ***** válasza:

Ha előfizetsz digitális tévére, miért akarod az analógot tovább nézni?

Ha a UPC Direct-nél elő akarsz fizetni a HD csomagra, akkor ahhoz kell egy meglévő Direct Medium vagy Direct+ alapcsomag is. A HD csomag csak egy kiegészítő a fő csomag mellé. Külön nem érhető el.

2014. okt. 4. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!