Itachit tekinthetjük jó embernek?
Hát persze! :DD szerintem jó ember... volt. A mangában is akik tudják az igazat róla, mind jónak tartják.
Bár azt nem tudom, hogy honnan tudod, hogy 20 ember ölt meg. Nem tudjuk mennyien voltak a klánban, szerintem több volt kicsit 20-nál.
Ha Itachi a klán öli meg, ami meg is történt, akkor megakadályoz egy háborút és valszeg ezrek életét menti meg.
Ha Konoha ellen fordul és infókat ad a klánnak, hogy mikor a legsebezhetőbb a falu, akkor az Uchihák támadnak, amit más falvak is megtudnak és kirobban egy háború.
Ha Itachi nem csinál semmit, akkor mindkét oldalról sürgetik és ha nem működik együtt egyikkel sem, akkor egy idő után megpróbálják eltenni láb alól, vagy rákenni egy balhét, aminek hatására 2 szék közül a földre esik.
Ha csak a vezetőket öli meg, tehát Sarutobit, Danzót és a 2 tanácsost, akkor az nem ment volna gyorsan, mivel Sarutobi nem hiába volt hokage, a másik 3 pedig fiatalabb korban hokage jelölt, plusz Itachinak nem rég lett Mangekyou Sharinganja és kétlem,hogy egyből képes volt mindent úgy használni, ahogy akar, szal elhúzódott volna a harc, amit a falu lakói észrevesznek és úgy könyvelik el,hogy az Uchihák a falura támadnak, erre belső harcok lesznek és kitör egy háború.
Nem lehetett okoskodnia, cselekedni kellett.
A minimum 20-al én olyan 25-50 főre gondoltam, akik nem mellesleg a konohai rendőrség bázisát adták, nem holmi banditákat mint Kimimaru családja. Megértem amit tett, és azt is hogy miért tette, de nem értek vele egyet. A hokage elkészített egy békejavaslatot, de már későn!. Valószínűleg ki tudtak volna egyezni és nem lett volna se puccs, se háború.
Én elítélem őt azért amit tett, más is megtehette volna helyette. Többet jelentett neki a családja jóhíre, mint az életük.
LőRA200 szerintem éppen az öcsikéje :D ért neki a legtöbbet. A család jó híre is talán azért fontos neki, mert Sasuke még él.
Tény, hogy nagyon elkapkodták ezt a gyilkolászást.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!