Kezdőoldal » Szórakozás » Tévék, tévéműsorok » A médiának köszönhetjük a...

A médiának köszönhetjük a gyerekeink átalakulását. De hova fajul ez még?

Figyelt kérdés

A fiatalok benne vannak ebben a trendi, vagány korszakban, amit a média teremtett meg nekik. És magamutogatós jelleggel, nekik minden vagány, és minden "perfect", ha meglátják az Éjjel-nappal Budapest és társai műsorokat. Ami persze arra szolgál, hogy a trendi ruhákat ráerőltessék az emberekre.


Sajnos nem egyszer látom, hogy az ilyen műsoroknak és társainak, ahol legtöbbször vetkőznek és szexel-nek, mindennap holt részegre isszák magukat benne, tagjai a fiatalok az ilyen műsorok klubbjainak. -Facebook.


És, ha ők nekik a magamutogatás és tükörben fényképezés, ipod annyira tetszik, mert vagány. Akkor sokkal rosszabbá válnak a jövőben. Ezt persze a szüleik előtt nem teszik. Ők ebből nem tapasztalnak semmit.


Minden fiatal a pláza előtt fog kikötni, és holt részegre fogja bulizni magát minden egyes nap. Ennyire segít a média, aminek csak az a lényege, hogy a hírnevük legyen minél nagyobb. Az, hogy a fiatalokat ezek a műsorok mennyire változtatják meg, az őket nem érdekli.



2013. nov. 4. 20:07
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Biztos lesznek nektek is gyerekeitek, és ők is bele csöppennek ebbe a média világába. Ahol kivarrt mellű és 120 ezer forintos trendi ruhákban mászkáló, kirakatba való nőket mutogatnak a műsoraikban.
2013. nov. 4. 20:10
 2/12 anonim ***** válasza:
Ahogy a mondás tartja, "fiatalság, bolondság". Nem kell aggódni, hogy a médiának köszönhetően csak elfajzott divat orientált alkoholista hülyéket termel ki a társadalom. Amíg iskolába járnak, nem fognak agyatlan zombiként felnőni. És amikor a szülők elzárják a pénzcsapot, akkor meg vagy leállnak a piálással, meg a bulizással, vagy kihullanak, és egy életképesebb személy lép a helyükre. Az szerintem egyáltalán nem baj, ha divatosan öltöznek, hiszen emlékezzünk vissza nagyszüleink idejére, amikor nem a divat volt a meghatározó, hanem, hogy tartós legyen a ruha. Miért lenne baj, hogy szépek az emberek. Végezetül pedig, fiatal koromban kevés ember volt aki nálam többet ivott, vagy bulizott. Na most momentán néhányukról, akik nálam is többet ittak, gyerekes családapák, meg anyukák, dolgoznak, jóra nevelik a gyerekeiket, és amit tudnak megadnak nekik. Ahogy én is. És egyikőnk sem hanyagolja el a családját abból az okból, hogy "mert lemaradok valami buliról", hiszen már kiéltük magunkat, nekünk meg volt a szórakozás, most itt az ideje dolgozni, hogy a gyerekeinknek is meglehessen. Néztem az Ossbournest, mégsem lettem olyan mint Ozzy. Na jó, ezt azért egy kicsit bánom, de hát a gyári melós ne akarjon rock sztár lenni, legfeljebb hobbi szinten.
2013. nov. 4. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Minden korszakban megy a sápítozás, hogy bezzeg az én időmben, meg jajistenem a mai fiatalok. Amikor én voltam gyerek, akkor is ez ment, hogy milyen felnőtt lesz belőlünk.

Amúgy meg nagyon sok szülőtársammal együtt mi még neveljük a gyerekeinket és nem néznek orrba-szájba Éjjel-Nappal Budapestet meg egyéb agyatlan hülyeségeket. Nem kötelező nézni, vannak igényesebb műsorok is.

2013. nov. 4. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Ezért vannak általában a gyerekeknek szüleik, h megtanítsák nekik mi a jó és mi a rossz. Nem muszáj a gyereket szabadidejében beültetni a tv elé.
2013. nov. 4. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Sajnos már a gyerekeknek ezt média megtanította. Eből már őket kinevelni nem lehet. Én nem is akarok gyereket, csak azért, hogy amikor én nem látom, akkor titokban fényképezze magát a tükörben, esetleg mutogassa magát, mert az menő? Ha meg konzervatívan nevelném, akkor úgyis magával rántsa a többi gyerek, meg akkor lenézik, hogy nem úgy viselkedik, mint a többi. Mert neked miért nincs még iphoe-d? Jó untrendi vagy, jó nyomi vagy! Hát ezt nem akarom.
2013. nov. 4. 22:18
 6/12 A kérdező kommentje:
De sajnos ezt hozza magával a jövő is. Ahogy fejlődnek a ketyerék (tárgyak) úgy lesznek a gyerekek is elkényeztetve mégjobban. És kínjukban azt sem tudják már, mit műveljenek az okostelefonjukkal, holott az inkább üzletembereknek való, nem arra, hogy lépten nyomon fényképezze magát vele az ember gyereke.
2013. nov. 4. 22:21
 7/12 A kérdező kommentje:
Vagyis: Ha nincs iphone-ja, okostelefonja, akkor a földhöz veri magát, mert neki kell! Mert a többinek is van, ha neki nincs, akkor a többi un-trendinek tartja és lenézi. Ha meg van neki, akkor meg annyira elszáll magától, hogy magamutogató jelleggel lépten nyomon a tükörben fényképezi magát. Magyarán mondva hiperaktív tevékenységet végez. De mindezt úgy, hogy a szüleje ebből semmit sem vesz észre.
2013. nov. 4. 23:18
 8/12 A kérdező kommentje:
Nem szereted Rihannát, SP-t, One Direction-t? Milyen gyerek vagy te? Te nem vagy közénk való!
2013. nov. 4. 23:23
 9/12 anonim ***** válasza:

Igen, vannak ilyen tinik is. Ezek egy részének megjön az esze úgy ahogy nekünk, szépen beállnak a sorba. Aztán van egy részük a fiataloknak, akiket még nevelnek a szülei. Hidd el, vannak még ilyenek és olyan közösségek is, ahol nincs kiközösítés.

A One Diection is csak egy múló hóbort, az én időmben meg a New Kids On the Block ment, azt hallgattam orrba-szájba, csak épp kazettás magnóról.

Arra kell figyelni, hogy nagy hülyeséget ne csináljanak, mint pl. pucér képek küldése és hasonlók. De nem kell a világvégét jósolni.

2013. nov. 4. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Én 15 éves létemre nézem az Éjjel Nappal Budapestet és egyáltalán nem vagyok olyan mint ahogy abban a tévésorozatban bemutatják az embereket.


Bármilyen hihetetlen nem szoktam eljárni szórakozóhelyekre, nem szoktam alkoholt fogyasztani ( néha, mint például szilveszterkor a szüleim megengedik hogy igyak egy kicsit, de természetesen nem rúgok be ) nem szoktam a tükörben fotózni magam ( sőt sehol sem, utálom ha fénykép készül rólam ). Ráadásul a suliban is 4-5 -ös tanuló vagyok de ezek mellett mégis minden hétköznap leülök megnézni az Éjjel-Nappal Budapestet.


Nem hiszem hogy azok a tizenévesek akik az általad leírt módon viselkednek, a média hatása miatt teszik...

2013. nov. 5. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!