Kezdőoldal » Szórakozás » Tévék, tévéműsorok » Mi értelme a digitális átállás...

Mi értelme a digitális átállásnak?

Figyelt kérdés

Azzal csalogatnak bennünket, hogy ezután 7 csatornát nézünk, INGYEN, és HD minőségben. Viszont ezeken a 7 csatornán ugyanazok az egyöntetű, egymást másoló műsorok és filmismétlések lesznek továbbra is.


Ez az emberi h*lyítés egyik formája.


Miért nerm azt találták ki korszerűsítésként, hogy saját magunk választhatunk filmet, a mi ízléseink szerint, és azt nézhetjük a tv-ben?



2013. szept. 19. 17:39
 1/6 anonim ***** válasza:

Ilyen sehol nincs. Ami megvalósítható lenne, és szintén jó ötlet, hogy olyan csatornákat válassz a csomagodba, amilyeneket akarsz, de ugye akkor az ilyen csodálatos TV2, Super TV2, Retek Klub és egyéb finomságoknak kevésbé érné meg ez az egész, a kisebb csatornáknak meg főleg.


Az átállás lényege meg a korszerűsítés, ennyi az egész. Eddig is voltak digitális csomagok, nincs ebben semmi nagy dolog.

2013. szept. 19. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Van egy érzésem, hogy ezt még a saját oldalukra fordítsák, hogy minket mégjobban irányítsanak, és mégjobban butítsanak bennünket.


Csakúgy, mint, ahogy az okostelefonok is kötelezőek lesznek. Ujjlenyomat lesz tárolható bennük, személyi adatainkat tárolja, a jövő ajtajait az okostelefonok nyitják, (ahogy olvastam). Az okostelefonokat is kötelező lesz megvennie mindenkinek.

2013. szept. 19. 18:19
 3/6 anonim ***** válasza:
Maximum egy sci-fiben. :D Túl sok adat lenne rajta, ha ellopnák meg szívnánk, a mostani kártyák feleslegesek lesznek, ergó az erre költött pénznek is annyi és feleslegessé válnának az okmányirodák is. Nincs sok értelme, nem is lesz kötelező soha.
2013. szept. 19. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Digitálisan sokkal kevesebb veszteséggel lehet továbbítani a jelet, így nem olyan hülyeség. Így vannak feliratok, több nyelven lehet nézni a TV műsort.


„Miért nerm azt találták ki korszerűsítésként, hogy saját magunk választhatunk filmet, a mi ízléseink szerint, és azt nézhetjük a tv-ben?”


Ezt már régen kitalálták. A 90-es években is elmehettél a boltba, és vehettél az ízlésednek megfelelő videokazettát. Ma is elmehetsz venni blu-ray-lemezt a boltba, és azt nézel, amit akarsz. (Amúgy ha van interneted, bár nem kötelező, hogy legyen, akkor simán olyan filmeket töltesz le, amilyeneket akarsz. Már 5 éve legfeljebb csak sporteseményeket nézek a TV-ben. De azokat is lehet már interneten is…)

2013. szept. 22. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A műsorok továbbítását fejlesztik, annak megfelelően, ahogyan a technikai fejlődés is végbe megy (videómagnó, DVD, blu-ray). A digitális műsortovábbítás frekvenciatakarékos technológia: egy analóg csatorna helyén akár 10-12 digitális csatornát is lehet továbbítani. A digitális átállással felszabadul a 790 – 862 MHz-es frekvenciasáv, s ezt mobil szélessávú szolgáltatásokra lehet felhasználni. (pl: 4G/LTE) Másfelől hazai és EU-s jogszabályoknak teszünk vele eleget. De gondolom könnyebb mindenért ágálni, mint utánaolvasni és megérteni. A filmválasztás lehetősége pedig már a 80-as évektől adott, ahogy korábban is írták. Ha gondod van az átállással, segítség kell vagy észrevételed van a Médiahatóság ingyenes elérhetőségein tudod jelezni. Tapasztalatból mondom: senkit nem néznek hülyének és válaszolnak is.
2013. szept. 25. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Több értelme is van. Egyrészt egy analóg csatorna helyén úgy 8-12 digitális adás is mehet. Másrészt sokkal kisebb teljesítménnyel kell sugározni a digitális jeleket, így sokkal kisebb teljesítménnyel tehát olcsóbban ellátható az ország tévéjelekkel. Az analóg adók fenntartása is nagyon drága a digitálishoz képest. Már a digitális átállás előtt 2 évvel 2001.08.15-én lekapcsolták a békebeli VHF1 adót a Széchenyi hegyi adótoronyban, évente 150 millió ft-ba került üzemeltetni, a digitális meg 10 milliókban mérhető kb. És ez csak egy analóg adó a sok közül. bizony még úgy is bőven megéri átállni ha sok úgy kb. 100 ezer dekódert a rászorulóknak ingyen adnak, ahogy ez történt és történni is fog még október végéig. Fenntartani miattuk az analóg adást sokkal többe kerülne.


A nézőknek is jó, mert jobb minőségben több adót is nézhetnek ha eltűnnek az analóg adások lesz hely több csatornának is várhatóan még két MUX beindul, így az ingyenes adókat is lehet növelni. A felszabaduló frekvenciákat, pedig jó áron el lehet majd adni mobilszolgáltatók már be is jelentkeztek érte gyors szélessávú mobilnetet indítanának rajta (!G, ill. LTE). Az UHF 61-69-es csatornákat erre tervezik felhasználni és már el is kezdték kiüríteni, október végén ha lekapcsolják az analóg adást mindenhol meg is fog történni.


Amúgy az utolsó mondatodra reagálva elvileg erre is lehetőség van, hiszen lehetőség van online videótéka szolgáltatásra is, kérdés indítanak-e ilyet. Előfizetéses rendszer, kiválasztod a kínálatból a filmet, a set-top-box (dekóder vagy beltéri egység magyarul jobban szeretem ezt használni) letölti a filmtárból, és 24 órán belül akárhányszor és akármikor megnézheted. KábelTV szolgáltatóknál már létező dolog.

2013. okt. 2. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!