Kezdőoldal » Szórakozás » Tévék, tévéműsorok » A törökök miért, hívnak...

A törökök miért, hívnak minket magyarokat gyahuroknak vagy hitetlen bandának?

Figyelt kérdés
Engem nagyon érdekelne,mivel a Szulejmán c. sorozatban is hívtak minket már így a törökök és az Egri csillogok c. filmben is.

#magyar #Egri csillagok #török #Szulejman #gyahurok #hitetlen banda
2013. júl. 29. 14:59
 1/10 anonim ***** válasza:
Mert más a hitük, ők nem Istenben hanem Allahban hisznek. És akik nem az ő istenükben hisznek az nekik hitetlen.
2013. júl. 29. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
~ eazy ~ Én is erre gondoltam,de azt hittem,hogy ennek bővebb oka van,:S
2013. júl. 29. 15:25
 3/10 anonim ***** válasza:
2013. júl. 29. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Hitetlen nekik mindenki, aki nem hisz Allahban és Mohamedben, az ő profétájában.
2013. júl. 29. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

#1 Isten és allah ugyanaz.

Allah Istent jelent arabul. Mivel Mohamed és a Korán is arab, ezért általában a muszlimok Allahként emlegetik Istent, de pl. a magyarok ugyanúgy hívják Istennek is, a német muszlimok Gottnak, az angol muszlimok Godnak stb..

Az arab nyelvű bibliában is Allahként szerepel.

Tehát Allah nem más Isten, csak arab a szó.


A keresztények, msuzlimok, zsidók Istene ugyanaz.

2013. júl. 30. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszoló:Ha Isten és Allah egy és ugyanaz a személy,akkor miért vagyunk mi "hitetlen banda"?
2013. aug. 1. 19:57
 7/10 anonim ***** válasza:
A muszlimok szerint ők, a keresztények és a zsidók is a KÖNYV NÉPE. Vagyis a Bibliáé. Ha belegondoltok, a nevek jó része náluk is bibliai (Ibrahim = Ábrahám, Juszus = József stb.). És Jeruzsálemben, a Templomhegyen szállt fel az égbe Mohamed a hitük szerint (ezért van ott az Al-Aksza mecset). Három vallás szent hegye a Templomhegy.
2013. aug. 2. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Régen a vallási ellentétek (muszlim vs. keresztény) miatt volt ez így, mivel a szemükben hitetlenek voltunk. De ez már csak történelem, már rég nem hívnak így.
2013. aug. 2. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Mert nem elég Istenben/Allahban hinni.

Hinni kell Mohamedben és a Koránban is. (Meg az angyalokban, prófétákban, az ítélet napjában, és a sorsban.)

2013. aug. 2. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
2013. aug. 9. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!