Kezdőoldal » Szórakozás » Tévék, tévéműsorok » Erről a videorol mi a vélemény...

Erről a videorol mi a véleményetek?

Figyelt kérdés

http://www.youtube.com/watch?v=v9fMw5EkRTc&feature=related


Egy dolog, amiért soha ne nézz tv-t. Ahol állandóan csak egyfajta témát sugároznak, és sokan ezt be is veszik és elraktározzák az agyukba, és már manipulálva is vannak. És ne kövesd a mozikból kijövő egyfajta filmtrendet sem.


Mint az interneten terjedő reklámok, amikből napról-napra egyre több és több lesz minden oldalon.



2012. márc. 25. 00:06
 1/5 A kérdező kommentje:
Média manipulációra legjobb példa a híradók, valóság show-k és a barátok közt sorozat. Ahol tanítsák az embereket, hogyan neveld a gyerekeidet, hova menjen el nyaralni a család, mi a legjobb trend. Nézz mindennap dráma és romantikus filmeket, reklámokat, ahol a minta családok boldogan élik mindennapjaikat, szerelmi életüket. És ezáltal a családok is, szerelmesek is felveszik ezt a stílust és a rózsaszín szemüveget. Mert az van, amit a tv mondd. És mindezt úgy sugározzák nekünk, hogy tudjuk, hogy az így helyes. És végül átformálnak bennünket.
2012. márc. 25. 00:18
 2/5 anonim válasza:
mi van?
2012. márc. 25. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

A videoban bele van vegyítve a média is.


Egyébként úgy van, ahogy írtam. Mert olyan nincs, hogy még senkinek sem tűnt fel, hogy nem vette észre, hogy megszabják az embereknek, hogyan éljenek. Egy minta életet tárnak az emberek elé. Ahol elmagyarázzák, hogy miért nem jó pl: kövérnek lenni, hamar meghalsz, büdös a szád, stb.. az emberek meg ezt beveszik és lefogynak.


De azt sem hiszem el, hogy állandóan csak "nyálas" filmeket, műsorokat sugároznak a tv-ben, és az embereknek ez nem tűnik fel. Csak rábólintanak, hogy ez jó. Ha nem lenne internet, szerintem az emberek elfelejtenék, hogy létezik más film stílus is.

2012. márc. 25. 01:30
 4/5 A kérdező kommentje:
A média legjobb megfogalmazása: Azt eszed, amit eléd raknak.
2012. márc. 25. 01:35
 5/5 A kérdező kommentje:

Egy példa velem: Néztem (sajnos) a csillag születik műsort. Ott elénekeltek egy lassú zenét. Ezután én is rákerestem a youtube-on ehhez hasonló zenékre. Holott én ki nem állhatom az ilyen lassú nyálas zenéket. (Rocker vagyok). De meghallgattam, mert az megtetszett. Manipulálás 1.


Vagy: Állandóan, már a híradóban is hallom, hogy: istenem. Meg minden műsorban. És nekem is a fejemben van ez a szó, vagy mondat. Holott én nem is hiszek istenben. Manipulálás 2. Akkpr miért ne rögződne be az emberek agyába, amit a média sugároz?

2012. márc. 25. 01:44

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!