Kezdőoldal » Szórakozás » Tévék, tévéműsorok » A sailor moon című mesének...

A sailor moon című mesének miért azt a címet adták magyarul hogy varázslatos álmok? Angolul teljesen mást jelent.

Figyelt kérdés
2011. márc. 9. 18:53
 1/9 Thurston ***** válasza:
84%

Egyrészt elég ritka, hogy az angol és a magyar cím ugyanaz. Nem értem miért pont ez ragadta meg a fantáziádat.

Másrészt meg. Akkoriban baromira semmi gőze nem volt az emberek 99%-ának a japán kultúráról, így szerintem senki nem vágta, hogy a tengerészet hogy jön az egész sztorihoz.

De amúgy ritka fantáziátlan a magyar cím. Meg kell hagyni.

2011. márc. 9. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ha megfigyeled szinte minden filmnek teljesen új címet adnak magyarul. Legtöbbször azért van mert a cím nem ugyanolyan jelentéssel bírna ha csak simán tükörfordításban lefordítanák. Ezért inkább kitalának neki valami új címet.

Ez az én elméletem, ha nem így van, akkor majd valaki aki ért hozzá megcáfolja.

2011. márc. 9. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Az önmagában nem baj, hogy angolul mást jelent (elvégre a címek többsége nem tükörfordítás, sőt általában tök más, mint az eredeti), az viszont már igen, hogy a varázslatos álmoknak köze nincs magához a sorozathoz.


Gondolom ugyanannyi energiát fektettek a címválasztásba, mint a honosítás többi részébe: japánok helyett franciáktól vették meg az össze-vissza cenzúrázott, félrefordításoktól hemzsegő változatot, majd ezt még jobban elk*rták.

2011. márc. 9. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Thurston ***** válasza:
Bennem is inkább az a kérdés merül fel a Sailor Moon kapcsán (de igaz ez a Dragon Ball-ra is akár), hogy miért egy gyerekanimét vásároltak meg, ha egyszer azt nem tudják egészben leadni. Mondjuk é nnem sokat foglalkoztam ezzel a sorozattal (lévén fiú vagyok, ráadásul az animés pályafutásom 16 éves korom környékén indult), de hallottam hírét, hogy gyakorlatilag követhetetlen volt a sztori.
2011. márc. 9. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
én nagyon sokéig néztem,de aztn egy idő után elvesztettema fonalat :)
2011. márc. 10. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Még jó, hogy a Dragon Ball-ból nem lett pl."Csodálatos harcosok". XD
2011. márc. 10. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
12:02: Viszont magukból a dragon ball-okból kristálygömbök lettek... :P De igen, legalább a cím nem változott.
2011. márc. 10. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
13%
Mert nem kell mindent szó szerint értelmezni ostoba kérdező
2013. dec. 8. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

V.sz.l. az 1.-2. szezon közötti amnéziás váltás miatt és Pegazussal kapcsolatban a 4. szezon miatt. Viszont az egész sorozatra nézve ez a cím tényleg értelmetlen marhaság volt.


Azt pedig megvétózom, hogy gyerekfilm. Az eredeti japán változat eléggé erőszakos, tartalmaz eredetileg melegeket, és Amerikában vágatlanul 14+ besorolást kapott.

2023. szept. 8. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!