Kezdőoldal » Szórakozás » Sztárok, bulvár » Szerintetek Meghannek nem...

Szerintetek Meghannek nem kellene egy kicsit visszafognia magát?

Figyelt kérdés
Nos,első sorban kijelenteném,hogy okkal vagyok dühös,mivel én brit állampolgár vagyok(szóval elnézést,ha vannak helyesírási hibák,mert nem annyira használom).Másod sorban engem most nem érdekel,Meghannek a múltja,viselkedése,hogy ki fija bórja,csak és kizárólag tényeket mondok.Mert az tény,hogy több milliókat költ el ruhákra,sokkal többet mint Katalin,Eugénia stb. A baba váró buli is rengetegbe került,a ház felújítás és még tudok jó pár dolgot mondani.Engem különösebb képen nem zavar,hogy nem mutatja meg a babát a keresztelőn vagy nem olyan ruhát vesz fel ami a protokoll megkövetel,hanem ez a rengeteg költekezés. Engem még a királyi család sem nagyon izgat(csak elő ugrót egy cikk,hogy Meghan mennyit költ és elolvastam),amíg nem űznék gúnyt a munkánkból,mert Meghan szinte nem is dolgozik. Szóval szerintem okkal vagyok most felháborodva.

2019. júl. 17. 16:20
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

Én nem azt mondom,hogy ne költekezen,de egy kicsit visszafogottabban és,hogyha már nem ő keresi meg azt a pénzt,akkor az a minimális tisztelet legyen már meg benne,hogy ne költekezen olyan sokat.Meg egyszer mondom:koltekezhet,néha-néha kisebb tulzásokba is eshet,de ne folyamatosan!

És,hogyha még egyszer meg meri bárki említeni,hogy irigy vagyok,azt elküldök melegebb éghajlatokra.MERZ NEM VAGYOK IRIGY!Azon kívül(bár nem vahyok benne biztos),hogy egy 20 színésznő volt,majd beházasodót a királyi családba és szült egy gyereket,azon kívül nincs mit felmutatnia.Nekem van egy jól menő munka helyem,sokat is kapok,családtagjaimmal is jóba vagyok.Nincs mire panaszkodnom,vagy bárkire is irigy lenni.

2019. júl. 17. 18:50
 12/20 2*Sü ***** válasza:
48%

> de egy kicsit visszafogottabban és,hogyha már nem ő keresi meg azt a pénzt


Nem te keresed meg azt a pénzt, amit elkölt, legyen ez Henrik herceg, vagy a családja problémája. Ha nekik ez probléma, akkor majd megoldják így vagy úgy. Ha meg nem probléma, akkor mi köze van másnak hozzá?


Milyen alapon akarsz beleszólni bárki másnak a költségvetésébe? Mondjuk pl. az én családom költségvetésébe szerinted van bármilyen alapod, jogod, felhatalmazásod beleszólni? Mondjuk hogy mennyit költök pizzára? Szerintem belátható, hogy pont annyira nincs alapod ebbe beleszólni, mint amennyire nekem sincs abba alapom beleszólni, hogy te mennyit költesz mondjuk kakaós csigára. Na a királyi család költségvetésébe sincs nagyobb alapod beleszólni, és pont annyira nem kellene ezzel foglalkoznod. Pusztán azért, mert történelmi, társadalmi helyzetüknél fogva több hír jelenik meg róluk a médiában? Az azért nem egy szilárd alap.


> a minimális tisztelet legyen már meg benne


Minek vagy kinek a tisztelete lenne ez? Attól, hogy én a hétvégén nem eszek meg egy pizzát, azzal kit vagy mit tisztelek meg? Mindenki arra költi a pénzét, amire akarja. Nyilván egy családban sokszor a költségvetés is közös, függetlenül attól, hogy ki mennyivel gyarapítja a költségvetést. Egy szegény családnál is az van, hogy van ennyi keretünk, X-nek erre, Y-nak arra van igénye, aztán eldöntik, hogy mire mennyi pénz jut. A királyi családban is így van ez, csak ők gazdagok, nyilván nem akkora probléma, hogy vajon marad-e a hó végéig elég pénz a kasszában, ha X megveszi ezt a ruhát, vagy x összeget költ a ház felújítására.


Mert oké, hogy Meghan különösebben nem sokat dolgozott az elmúlt években, de vajon a királyi család többi tagja mennyivel dolgozott többet? Ha nem számítjuk munkának, hogy meg kell jelenni ilyen-olyan helyeken, akkor nem sokat. Ha viszont ez munka – tekinthető annak, mert akkor is meg kell jelenned valahol, ha nem sok kedved van hozzá –, akkor viszont Meghan is elég sokat dolgozott. Csak az ő munkájuk eredménye nem egy asztal, vagy egy cipó, mint az asztalosnak, meg a péknek, hanem az a médiatermék, amit többek között – legalábbis a jelek szerint – te is nagy étvággyal fogyasztasz.


> És,hogyha még egyszer meg meri bárki említeni,hogy irigy vagyok,azt elküldök melegebb éghajlatokra.


Szíved joga melegebb éghajlatra küldened, de az ellenvetésed eddig kimerül abban, hogy „nehogy már azt csinálja, amit akar”. Nem tudod megmondani, hogy neked – vagy a társadalom egészének – milyen hátránya származik abból, hogy ő azt csinál, amit akar, és nem tudod megmondani, hogy neked – vagy a társadalomnak – milyen előnye lenne abból, ha ő nem azt csinálná, amit akar. De mégis ragaszkodsz hozzá, hogy ne legyen neki annyira jó, hogy azt csináljon, amit akar. Oké, én hajlandó vagyok elfogadni, hogy ez nem irigység, de akkor minek nevezzük ezt, és ehhez képest mit jelent az irigység szó?


Mégis mi fáj neked, ha nem az, hogy ő nem dolgozik, mégsem kell visszafognia magát a pénz költése terén, neked meg dolgoznod kell, és mégsem engedhetsz meg bármit? Ha nem ez fáj, akkor mi? De ne írd le újra, hogy szerinted Meghannak mit kellene csinálnia, hanem hogy neked pontosan miért rosszabb így, hogy azt csinálja, amit, miért lennél boldogabb, ha nem azt csinálná, amit. Meg tudod ezt fogalmazni? Mert ha nem, akkor sorry, de ez színtiszta irigység. Ami gyakran előforduló, nem példa nélküli érzés, csak ha már benned van ez az érzés, akkor legyen tiszta számodra is, hogy ez erről szól.


> hogy egy 20 színésznő volt,majd beházasodót a királyi családba és szült egy gyereket,azon kívül nincs mit felmutatnia.


És akkor mi van? Ő színészkedett egy kicsit. Aztán szerencséje volt a párválasztásban. Más még ennyit sem csinált, nem dolgozott egy másodpercet sem, nem is akart soha, csak beházasodott valahova. Van, aki meg eleve gazdagnak született, mondjuk egy arab sejk fiaként, és annyira, de annyira visszafogott, hogy az 50 autójából csak az egyik aranyozott. Van, aki meg napi 12 órában végez kemény fizikai munkát, aztán örül, ha kenyér kerül az asztalra. A világ ilyen – igazságtalan –, ilyen volt mindig is. Zavar? Lehet ellene tenni, csak meggyőződésem szerint nem túl gyorsan és tartósan nem túl sokat egy ember életében. De biztos, hogy nem úgy lehet ellene tenni, hogy kipécézel egy személyt és napjában kifejted róla a véleményed.

2019. júl. 17. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:
De kedves Sü*.Érsd meg,hogy az a brit polgárok pénze. Még nem is a királyi családé!Csak kapják és mivel abban a pénzben az én pénzem is benne van(mivel én is állampolgár vagyok),akkor szerintem igen is van jogom beleszólni,még hogyha annak a pénznek a 0000,1% van benne.Mert azért a pénzért ÉN dolgoztam meg.Szóval ne szépítsük tovább a dolgokat,Meghan egyszerűen pofátlan ezen a téren.
2019. júl. 17. 20:56
 14/20 2*Sü ***** válasza:

> Érsd meg,hogy az a brit polgárok pénze.


Jó kérdés, hogy a brit polgárok pénze-e. A királyi család – kvázi mint brand – a turizmuson keresztül kétszer akkora bevételt generál, mint amennyi az államnak a királyi család egészével kapcsolatos kiadásai. Ha így nézzük, akkor sokkal inkább a külföldi turisták pénze, mint a brit polgároké.


De oké, mehetne ez a turisztikai bevétel a költségvetésben máshova is. Viszont akkor most neked tulajdonképpen a brit parlament költségvetésével van gondod? Mert a költségvetés különít el összeget a királyi családdal kapcsolatos bizonyos költségekre. És kimondottan azzal a céllal különíti el, hogy azt a királyi család tagja belátásuk szerint költsék arra, amire. Ha az egészségügyi miniszter vált túl gyakran szolgálati autót, ott a felháborodás még oké, hiszen ez abból a pénzből megy el, amit az egészségügy fenntartására különített el a költségvetés. De a királyi család esetén nincs semmiféle elvárás, hogy annak mi legyen a produktuma.


(Nota bene a költségvetés egy elenyésző – ha jól számolom 0,03%-os – részéről van szó. Egy brit polgárnak havi szinten 0,37 fontba kerül a királyi család egészével kapcsolatos kiadás. Nem hiszem, hogy ez az összeg hiányozna a hónap végén a pénztárcádból. Ennek is egyébként egy jelentős része épületekre, személyzetre és hasonlókra megy el. A királyi család tagjainak konkrét kiadásai ehhez képest is kisebbek. Amúgy a családban mindenki más is két kézzel szórja a pénzt. Erzsébet királynő többet költ lóversenyre, mint amekkora egy kisebb ország GDP-je. A másik a szomszédba is helikopterrel megy. A harmadik meg az unokáira önti vödörszám a pénzt.)


> akkor szerintem igen is van jogom beleszólni,még hogyha annak a pénznek a 0000,1% van benne


Nos akkor tessék kritizálni a kormányt, illetve a parlamentet, ami az adófizetők, többek között a te adófontjaidat is a királyi családra költi.

2019. júl. 17. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
(Én csillagos ötösre értékelem 2*Sü válaszait - tudom, semmi jelentősége, de azért mégis, mert igaza van és gyönyörűen megfogalmazta, gratulálok és egyetértek! :))
2019. júl. 18. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:
De még mindig ott tartunk,hogy nem az ő pénze.Hanem az turistáké és az adófizetőké😂Szóval bárhogyan is nézzük a szituációt,nem jön ki Meghan túl jól belőle.Az pedig,hogy a királyi család mennyit hozz be a turizmusból,ahoz csak annyit,hogy azt a pénzt csak azok kapják meg akik a turizmusban utaznak. Én nekem nem az a bajom,hogy Meghan költekezik,hanem azzal,hogy ilyen sokat,de persze hiába magyarázódom.Mivel nem a ti pénzetek úgy sem értitek meg.
2019. júl. 18. 06:11
 17/20 anonim ***** válasza:

Ugyan már! Hogy haragudhatna rá bárki is!


[link]


😍😍😍

2019. júl. 18. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:
Már nem is merek kommentelni! Annyi buta is és naiv ember van itt egy helyen.Többet nem is írok ki magyar oldalakra mert szinte csak hülyékkel találkozok. Félreértés ne esék,nem azzal van a bajom,hogy nem osztják a véleményem,hanem azzal,hogy ilyen rosszindulatú itt mindenki. Nekem van egy véleményem.Ennyi. Most azzal a sü* nem tudom kivel csak azért áltam szóba,mert olyan szinten kiforgatta a szavaimat,hogy elégé felidegesitet. De ennyi volt kész!
2019. júl. 18. 10:33
 19/20 anonim ***** válasza:
100%

Kár, hiányozni fogsz erről az oldalról, a rögeszmés Meghan Markle utálatoddal egyetemben, amivel amúgy felkereshetnél egy pszichológust, mert nem tünik teljesen normálisnak.


Süsüt pedig békénhagynám a helyedben, mert lehet hogy jámbornak tünik, de mégiscsak egy sárkány, s a végén nehogy sűltlibát csináljon belőled. ;)

2019. júl. 18. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Kérdező, téged az bánt, hogy nincs igazad és ezt meg is mondták neked. Eleve nem gondolkodsz tisztán, világosan és rendszeresen leírtad, hogy utálod azt a nőt, és heti szinten többször írsz ki szapuló kérdéseket róla.

Abb már bele sem megyek, hogy milyen alapon kérsz számon bárkin bármit is ilyen stílusban, de fix, hogy nem vagy normális.

2019. júl. 18. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!