Kezdőoldal » Szórakozás » Sztárok, bulvár » Szerintetek Meghannek nem...

Szerintetek Meghannek nem kellene egy kicsit visszafognia magát?

Figyelt kérdés
Nos,első sorban kijelenteném,hogy okkal vagyok dühös,mivel én brit állampolgár vagyok(szóval elnézést,ha vannak helyesírási hibák,mert nem annyira használom).Másod sorban engem most nem érdekel,Meghannek a múltja,viselkedése,hogy ki fija bórja,csak és kizárólag tényeket mondok.Mert az tény,hogy több milliókat költ el ruhákra,sokkal többet mint Katalin,Eugénia stb. A baba váró buli is rengetegbe került,a ház felújítás és még tudok jó pár dolgot mondani.Engem különösebb képen nem zavar,hogy nem mutatja meg a babát a keresztelőn vagy nem olyan ruhát vesz fel ami a protokoll megkövetel,hanem ez a rengeteg költekezés. Engem még a királyi család sem nagyon izgat(csak elő ugrót egy cikk,hogy Meghan mennyit költ és elolvastam),amíg nem űznék gúnyt a munkánkból,mert Meghan szinte nem is dolgozik. Szóval szerintem okkal vagyok most felháborodva.

2019. júl. 17. 16:20
1 2
 2/20 anonim ***** válasza:
92%

Az egész brit uralkodóház röhejes. Van pár királyság még, de sokkal szerényebben élnek. Ha a pletyka igaz, még olyan királynő is van, amelyik nem szégyell piacon vásárolni, főzni is szokott…

Ez a nő most lett valaki. Itthon is az újgazdagok rázzák legjobban a rongyot. Majd lecsillapodik.

2019. júl. 17. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
34%

"Szóval szerintem okkal vagyok most felháborodva."


Szerintem meg nem, és semmi közöd más pénztárcájához!


Jogosan költekezik, mert csak a vásárlás teszi boldoggá - másképp talán ki sem lehetne bírni azt a sok protokollt és kellemetlen rokonságot-újságírókat-elmebeteg követőket, irigy közvéleményt stb.


Nehéz mindig jól kinézni és mindenkinek megfelelni, legalább valamit visszavesz, jól teszi!


Ha megtehetném, én is annyit költekeznék (és szerintem te is), hiszen a sírba senki sem viheti magával a vagyont, legalább élvezze a vásárlást, ha van miből, megteheti! :)

2019. júl. 17. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
50%
Egyébként ha visszafogná magát, akkor ugyanolyan unalmas és szürke lenne, beállva a sorba már nem lenne ennyire érdekes és nem foglalkoznának vele ennyit - kell a reklám, na!
2019. júl. 17. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
50%
Mondjuk engem nem érdekel, amíg nem az én pénzemet költi. :D
2019. júl. 17. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 2*Sü ***** válasza:

Továbbra sem értem, miért érted szükségét leszögezni majdnem minden kérdésben azt, aminek az ellenkezője nyilvánvaló, miért nem mondod azt, hogy neked vesszőparipád ez a téma.


A pénz olyan dolog, hogy van, akinek több van, van, akinek kevesebb. Van, aki kemény, megfeszített munkával keres kevés pénzt, van, akinek meg az ölébe hullik egy hatalmas vagyon, anélkül, hogy bármit tett volna érte. Sőt van olyan is, aki bűncselekmények hosszú sorával, mások halála és nyomra árán váltak dúsgazdaggá. Ha ezzel van bajod, akkor ne egy konkrét személyre vetítsd rá, hanem társadalmi szinten, általánosan gondolkodj erről, illetve tegyél ellene.


Hogy Meghan – vagy bárki más – mire költi a pénzét, az az ő dolga. Ha történetesen gyémánttal fűtené be a kandallót, akkor mi van? Ha van rá pénze, és/vagy más finanszírozza neki ezt, akkor mégis miért ne tehetné meg? A gazdagság – sajnos, vagy sem – a legtöbb esetben pont arról szól, hogy az ember pazarol. Nem azért vesz meg egy 1 millió forintos akármit, mert annyit ér, hanem pusztán azért, mert megteheti.


Az én pénzemet költi? Nem. Anyám pénzét költi? Nem. De ha már egyszer magyar oldalra írsz, a legtöbb ember itt magyar állampolgár, tehát még csak nem is a mi adóforintjainkat költi, így a legtöbb embert tökéletesen hidegen hagyja a téma.


Meghan nem dolgozik? Miért kellene dolgoznia? A munka az nem más, mint egy csereügylet. Én eladok az időmből napi 8 órát, meg eladom a tudásomat, képességeimet, amiért pénzt kapok cserébe, amit aztán szolgáltatásokra, termékekre tudok elcserélni. Mindenki maga dönti el, hogy az idejéből, tudásából mennyit ad el és mennyiért. Nyilván a munkáltató is eldönti, hogy ennyi idő, energia, tudás neki megér-e annyi pénzt, amit a munkavállaló kér. Ha valakinek van annyi pénze, vagy annyira alacsonyak az igényei, hogy csak napi 4 órát dolgozik, akkor annyit. Ha valakinek annyi pénze van, hogy nem szükséges dolgoznia, akkor miért akarna dolgozni? Te sem veszel a boltban tojást, ha van a hűtőben 50 darab. Ugyanígy miért venne pénzt valaki – a munkájával, idejével fizetve –, ha van elég belőle?


> Szóval szerintem okkal vagyok most felháborodva.


Igen. Az ok pedig nem más, mint a színtiszta irigység. Ahelyett, hogy azzal lennél elfoglalva, hogy hogyan juss előbbre, vagy hogyan élvezd azt az életszínvonalat, amit elértél, ahelyett olyan személlyel foglalkozol állandóan, aki nem rokonod, nem ismerősöd, nincs vele dolgod, nem függsz tőle, és ő sem függ tőled.


De nem igazán értem, hogy tényleg miért teszel fel kérdésnek álcázott véleménynyilvánítást itt a GYK-n ilyen rendszerességgel. Mit akarsz elérni? Valami önigazolást, vagy mit? Hogy találsz valakit, aki szintén valamilyen irracionális ok miatt ennyire gyűlöli Meghant? Attól miért lesz neked több, vagy jobb? Attól változik bármi is Meghan életében? Nem. Változik valami a te életedben? Nem. Akkor miért ölsz bele ennyi időt és energiát? (Tudom, azokat a kérdéseket, nem te, hanem mások tették fel, csak valamilyen borzasztóan valószínűtlen okból ők is ugyanazt az egy tucat jellegzetes helyesírási hibával, egy másik tucat helyesírási hiba hiányával, megtévesztésig azonos szóhasználattal, stílussal rendelkeznek, mint te.)

2019. júl. 17. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 2*Sü ***** válasza:
(Nota bene, lehet találni néhány száz embert, aki nagyobb lábon él, mint Meghan, sokkal kevesebbet tettek le az asztalra, sőt sokkal negatívabb személyiségűek. Mondjuk kvázi bármelyik nagyobb drogbárót.)
2019. júl. 17. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
De ez a nő nem is dolgozik!Ha dolgozna,akkor egy szavam nem lenne.Nekem csak az a bajom,hogy ennyit költekezik. A 6 válaszolónak pedig csak annyit,hogy elég szomorúnak tartom,hogy a magyar emberek még midig ott tartanak,hogyha van valakinek egy negatív véleménye egy akárkiről akkor máris irigy.Miért lennék erre a nőre irigy,egy-két év múlva igyis-ugyis kilökik a királyi családból,hogyha ilyen nagy lábon él.Értsék meg,hígy nekem nem a szemilyesége zavar,hanem az,ahogyan költi a pénzt.Az,hogy hogyan vislekedik,árra magasan tojok rá.
2019. júl. 17. 17:55
 9/20 A kérdező kommentje:
Ja,és még valami.Nem Meghan pénze,mert neki nincsen vagyona,csak kapja.
2019. júl. 17. 17:57
 10/20 2*Sü ***** válasza:
100%

Most őszintén… Ha neked lenne mondjuk 1 milliárd dollárod, akkor dolgoznál? Vagy ha nem lenne 1 milliárd dollárod, de lenne valaki akinek van, és ő minden kiadásodat hajlandó lenne fedezni, akkor dolgoznál? Ne mond, hogy igen, mert a végén még elhisszük. :-) Dehogy dolgoznál. Utaznál, feküdnél a tengerparton, buliznál, stb… És miért ne? Ha van, aki ennek a költségeit fedezi, akkor miért ne?


Irigy az, akit más szerencséje, sikere negatív érzésekkel tölti el, vagy ő is magának követeli ugyanazt a szerencsés helyzetet, vagy a másikat fosztaná meg tőle. Nem erről van szó? Mert ha Meghan egész további életében száraz kenyeret enne és napi 12 órában uránt bányászna, attól neked miért is lenne jobb? Többet keresnél? Szebb lennél? Fiatalabb lennél? Egészségesebb lennél? Tovább élnél? Aligha. Neked az égadta világon semmiféle előnyöd nem származna belőle. Vagy ha igen, akkor tényleg érdekelne, hogy neked személy szerint milyen előnyöd származna abból, ha Meghan mondjuk elmenne uránt bányászni? Ha viszont nincs személyes érdeked abban, hogy másnak ne legyen olyan jó dolga, de mégis szeretnéd, hogy másnak ne legyen olyan jó dolga, az kvázi definíció szerint irigység. Ha nem az, akkor micsoda?

2019. júl. 17. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!