Kezdőoldal » Szórakozás » Sztárok, bulvár » Szerintetek mennyire voltak...

Szerintetek mennyire voltak hitelesek a tinimagazinok?

Figyelt kérdés

Pár napja a padláson kezembe került pár IM magazin, 2004-2008 közöttiek. Még az enyémek voltak, tinikoromban rendszeres olvasójuk voltam. Kíváncsiságból lehoztam párat, és átlapozgattam.

Feltűnt valami, amire anno egyáltalán nem gyanakodtam. Vajon ezek a magazinok mennyire voltak valóságosak, hitelesek? Gondolok itt főleg a sztárokról szóló cikkekre.

Így felnőttként belegondolva nekem kissé valószerűtlen, hogy világsztárok exkluzív interjúkat adtak egy magyar újságnak. Főleg az ilyen írások, amikben pl Jennifer Lopez megosztja az IM olvasóival, hogyan ápolja a haját, vagy Pink szerelmi tanácsokat ad, vagy a Linkin Park énekesétől kérdeznek mindenféle cikis dolgot, amire készségesen válaszol. Volt olyan rovat is, ahol a rajongóknak kérdezni lehetett a sztároktól (e-mailben vagy postán kellett küldeni a kérdést a magazinnak, és ők elvileg továbbították), akik persze válaszoltak is.

Így visszaolvasva oltári nagy kamunak tűnik ez az egész. Persze lehet, hogy csak én vagyok túlzottan paranoiás :D


Ti mit gondoltok, mennyire voltak valóságosak, hitelesek ezek az újságok? Esetleg van itt valaki, aki dolgozott ilyesmi helyen, és vannak személyes emlékei?



2019. máj. 9. 16:45
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Én is ugyanezt gondolom. Így visszagondolva olyan benfentes infók voltak benne, még az internet népszerűsége előtt is, hogy a legtöbb tuti kamu volt.

Biztos volt benne igazi interjú is, szerintem azt külföldi tinimagazinogból fordíthatták. Másra nem tudok gondolni.

2019. máj. 14. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Pontosan, én is arra tudok gondolni, hogy ezeket az újságokat 2 féle módszerrel szerkeszthették:


- Az első a kamu rész, amikor ők maguk írhatták meg az egész interjút (a válaszokat is beleértve), illetve ők válaszoltak a sztárok nevében az olvasók kérdéseire is. (Egyedül a hazai hírességekről tudom elképzelni, hogy valóban interjút adtak nekik, hiszen fénykorában mégiscsak az ország legolvasottabb tinimagazinja volt, ez az ő népszerűségüknek csak jót tett, főleg az ilyen tehetségkutatós feltörekvő celebeknek.) Végülis nem lehetett sokkal nehezebb feladat ezeket megírni, mint mondjuk a horoszkópot, meg a szerelmi jóslásos hülyeségeket, amiről meg aztán pláne ordít, hogy kamu :D


- A második, amit te is mondasz, hogy külföldi újságok cikkjeit egyszerűen csak lefordíthatták, és úgy tették bele az újságba, mintha ők csinálták volna az interjút. Mondjuk ez még talán a jobbik eset, hiszen így némi valóság van benne.


Mindenesetre nem csodálom, hogy előbb-utóbb megszűntek ezek a magazinok. A mai tiniket már nem lehetne így átverni, mindenki hozzáfér az internethez, a legtöbben tudnak angolul is, így seperc alatt utána tudnak nézni bárminek, ami a kedvencükkel kapcsolatos.

2019. máj. 14. 15:47

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!