Kezdőoldal » Szórakozás » Sztárok, bulvár » Hogyan kell helyesen megcímezn...

Hogyan kell helyesen megcímezni és feladni egy rajongói levelet külföldre? Kéne a segítség!

Figyelt kérdés

Én már össze- vissza mindent olvasok itt is meg máshol is de sehol egy konkrét leírás nincs arról, hogy hogyan kell egy rajongói levelet rendesen feladni... kezdek nagyon összezavarodni...


A kérdéseim :


Mit kell megvennem ahhoz,hogy a levelem eljusson a címzetthez, Amerikába és esély legyen a válaszra ? Milyen bélyeg, kupon vagy akármi kell ehhez ?


Autogram kérés esetén, ha nem küldök képet az probléma ?


Előre is köszönöm a választ ! Sokat segít :)



2015. ápr. 8. 03:22
 1/3 anonim ***** válasza:

Autogramot spec. még nem kértem, külföldre viszont írtam már levelet.

- Megírod a levélkédet.

- Címzés: Általában az a helyes és abban a sorrendben, ahogy a hivatalos forrásod írja (sztár hivatalos weblapja stb.)

- Felbélyegzett válaszboríték kell, azt meg úgy címzed meg, ahogy itthon szokás, csak rávésed nagy betűvel, hogy HUNGARY.

- Ezek után bepattogsz a legközelebbi postára levelestől, borítékostól, elmagyarázod, hogy ezt akarod feladni meg a válaszborítékra is kell bélyeg. A postás néni/bácsi tudni fogja, hogy milyen bélyeg kell, hány darab stb.

Elég egyszerű, nem? :)

2015. ápr. 8. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A cimet igy kell megirni, es hihetsz nekem mert itt lakom;)


Bruce Willis

1234 Apple Street

Suite 32

Los Angeles, CA 90067

USA


Vagy igy:


Sheldon Cooper

2133 Los Robles Ave.

Apt 4A

Pasadena, CA 91101

USA


Vagyis a cimzett neve

A hazszam es az utca neve

Ha van lakas szam, akkor az

Varos, allam roviditese (2 nagybetuvel)

USA


A leveled melle nem kell fotot raknod, de tegyel bele osszehajtva egy nagy alaku boritekot. Azert nagyot, hogy a fotot, amit az alairassal visszakuldenek, ne kelljen nekik osszehajtani.


A nagy alaku boritekra rairod a neved, ugy ahogy otthon hasznalod, vagyis magyar formatumban. A postan pedig kersz nemzetkozi posta izet. Most elfeljtettem mi a neve, de ha elmagyarazod a postan, a neni tudni fogja. A lenyeg, hogy a magyar postan nem tehetnek magyar belyeget a valaszboritekodra, mert az USA posta (vagy akarhol el a kedvenced) nem fogadja el a magyar belyeget. Vagyis kuldesz neki egy utalvanyt, ami olyan mintha penzt kuldenel, de ezen az utalvanyon semmi mas nem lehet venni, csak belyeget.


Megtalaltam, international reply coupon-nak hivjak (IRC)

[link]


Mivel a kedvenced (vagyis nem o, hanem azok akik neki dolgoznak es a leveleit intezik) nem fognak penzt fizetni azert, hogy neked az autogramot vissza postazzak, ezert a vissza-belyeget is te fizeted. Erted?

Kuldesz nekik IRC-t amibol ok vesznek egy belyeget es visszakuldik neked a boritekodat, amit te mar megcimeztel a sajat nevedre benne a kedvenc fotojaval meg alairasaval.

2015. ápr. 8. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

köszi a hasznos válaszokat már 1 fokkal teljesebb a kép :)

de lehet h félreinformálodtam de több helyen is azt olvastam egyes posták nem ismerik ezt a IRC -t illetve h már megszünt ...

errõl mit tudni?

2015. ápr. 9. 00:12

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!