Kezdőoldal » Szórakozás » Sztárok, bulvár » A Green Day tényleg így lett...

A Green Day tényleg így lett híres?

Figyelt kérdés
Tesóm utálja a Green Dayt, én pedig imádom. Elkezdte őket szidni, hogy azért lettek híresek, mert egyszer zoknit húztak az izéjükre, és ott énekeltek meztelenül. Ez tényleg igaz?

2012. okt. 7. 12:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
89%

A tehetség miatt lesz valaki híres, istenem...te meg elhiszed?

Én meg az Amerikai Egyesül államok elnőke vagyok..

De tényleg!


Obama

2012. okt. 7. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
86%
Jézus..a tesódnak üzenem,hogy nyeljen gec|t.Nem húztak 1x sem zoknit az "izéjükre" Különben..igen volt olyan botrányuk,hogy például Billie Joe meztelenkedett vagy ilyesmi,de nem ettől híresek..és nem is azért csinálta,hanem gondolom önkívületi állapotban volt.A zenéjük tette őket naggyá mert kib4szott jó..ennyi
2012. okt. 7. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
35%
RED. HOT. CHILI. PEPPERS.
2012. okt. 8. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Érdekel, hogy hogy lett a Green Day híres? Elmondom én neked. A belüket kidolgozták 13 éves koruktól fogva, soha, egyetlenegy percre sem álltak meg, mindig a célon tartották a szemüket, és sose adták fel.

17 éves kora környékén Mike egyszerre zenélt, keményen tanult, és dolgozott, hogy el tudja tartani magát, mert a nevelőanyja egy semmirekellő ribanc volt. Saját erejükből másztak fel oda, ahol most vannak.

Kis koszos pubokban játszottak, annyi pénzért, hogy három koncertből jött össze egy sör ára. Nem volt pénzes producer, menedzser, vagy bárki más, aki támogassa őket. (Nevelő)Szülők, barátok elvesztése, halála... Minden bajt átvészeltek, és szívósan küzdötték magukat előre.

Akkoriban nagyon-nagyon sok olyan együttes volt, mint a Sweet Children/Green Day. Minden második tinédzser egy ilyesmi bandában játszott, és mind ugyanazt akarta. De hol vannak ezek most? Ki emlékszik pl. a Crummy Musiciansra? Vagy sokszáz más bandára, akiknek még a neve sem maradt fent az öbölbeli punk történelemkönyvében? Senki. A Green Day (és az Operation Ivy, de sajnos nekik is végük lett) azon kevés bandák közé tartozik, akik még mindig itt vannak, mert képesek voltak rá. Mert tudtak küzdeni az álmukért. Ennek eredménye volt, hogy (a zenéjüktől és hozzáállásuktól teljesen lenyűgözött) Larry Livermore és a Lookout Records felkarolta őket.

19 évesen már egy másik kontinensen (gy.k. Európában) turnézgattak. Nem volt puccos turnébusz, vagy hotelek... Általában igyekeztek összehaverkodni valakivel, akinél meghúzhatják magukat éjszakára. Ez gyakran sikerült, mivel jó arcok voltak, de ha nem... Akkor maradt a busz padlója. De még ha minden este pihe-puha ágyikóban alhattak volna, egy éppen-csak-hogy-felnőttnek akkor sem könnyű ilyen messze lenni az otthonától. Pláne, ha addig maximum a szomszédos városban járt. Azt, hogy a turné közepén ellopták az összes pénzüket, vagy hogy egy olyan országban ment tönkre a torzítópedáljuk, ahol három ember tudott angolul (és azok is ők voltak), már meg se említem.

Aztán jött a Kerplunk, és... hát igen, a Dookie. Ha te imádod a GD-t, akkor le sem kell írnom, hogy a Dookie milyen magaslatokba repítette a három kis koszos punk-kölyköt. Nagyon sokan szeretnek azon lovagolni, hogy a lemezkiadó-váltással eladták magukat, de azok sok mindenről megfeledkeznek... Például azt is nagyon kevesen tudják, hogy az első lemezek után még mindig a Lookout kapja a jogdíjakat, a fiúk csakis így voltak hajlandók belemenni a szerződésbe. A másik pedig az, hogy Larry Livermore is támogatta a kiadóváltást. Szerette a fiúkat, és nem akarta a saját, önös érdekei miatt elvenni tőlük ezt a nagy esélyt. Lehet mondani, hogy ilyen nincs, de akkor még igenis volt. Voltak olyan emberek, akiket nem a pénz irányított. De hiába igyekeztek önmaguk maradni, jött a sok gyűlölet, és a "Dögöljön meg Billie Joe" graffitik a Gilman Street falán. A Warning: -on lévő Castaway is ezért íródott. Billie Joe tudta, hogyha elkészíti ezt az albumot, akkor az összes régi punk haverja ki fogja tagadni. És ez az, ami a Green Day-ban nagyon lényeges: sose érdekelték őket a címkék, stílusok, skatulyák, hanem olyan zenét játszottak, ami nekik tetszett.

És ez után még sok mindent lehetne mondani... A Cigarettes and Valentines album eltűnését, az együttes szakadékra sodródását az American Idiot megjelenése előtt, vagy akár a közelmúlt történéseit... De igazából a kérdésedet talán már megválaszoltam. A Green Day azért lett híres, mert volt bennük egy olyan küzdő erő, és lelkesedés, ami csak nagyon kevesekben.

p.s. Ja, és ilyen zoknis eset soha nem történt.

2012. okt. 8. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
9%
Én ezt a storyt a Rednexről hallottam!
2012. okt. 9. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Ahogy a 3. mondja.
2012. okt. 11. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Jaj, ezer bocs...! A 4. válaszolóval értek egyet (nem teljesen , de mind1)!
2012. okt. 11. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
49%
4.-nek van igaza :D olvastam a könyvet, meg minden szent szart :D am én is szeretem őket, egészen a uno megjelenéséig, kedvenceim voltak, de az az album valami hatalmas sz@r, már bocsánat :D
2012. okt. 27. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
bocs a 3.nak xD
2012. okt. 27. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Az a zoknis história a Red Hot Chilli Peppershez köthető, még a nyolcvanas évekből. Még akkoriban ment a magyar tévében a szilveszteri Szuperbóla című, vicces, részben politikai, szatírikus műsor, és a sok poénos videó között egyszer erről a koncertről is mutattak pár másodpercet. Én akkor gyerek voltam még, és emlékszem, mekkorákat kacagtam rajta!
2012. nov. 1. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!