Kezdőoldal » Szórakozás » Sztárok, bulvár » Verrasztó Evelynnek hogy...

Verrasztó Evelynnek hogy lehet Y-nal írva a keresztneve? Az csak "Evelin" alakban anyakönyvezhető, nem?

Figyelt kérdés
Úgy tudom ő itthon született, szülei is magyarok. Mégis úgy látom hivatalosan Evelyn alakban van írva a neve, pedig elvileg az Magyarországon Evelin kell hogy legyen. Ez így hogy lehetséges?

aug. 22. 15:15
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Én simán el tudom képzelni "művésznévnek", ahogy ugye a Jimmy sem anyakönyvezhető Magyarországon.
aug. 22. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Sylvia és Claudia is van pár.
aug. 22. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Ha jól tudom, egy kilencvenes években / kétezres évek elején külön kérvényezni lehetett olyan speciális írásmódú és egyéb idegen hangzású neveket, amik nem voltak benne az MTA listában.

Így abban az időszakban lehettek Jenniferek, Cynthiák, Evelynek is minden akadály nélkül.

Nem tudom, pontosan mikor lépett hatályba az új szabály, de ma már csak az MTA listás és magyarosan képzett neveket lehet adni.

aug. 22. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!