Kezdőoldal » Szórakozás » Sztárok, bulvár » Miért nincs Paul McCartneynak...

Miért nincs Paul McCartneynak liverpooli kiejtése?

Figyelt kérdés
Sőt, szerintem még brit se nagyon van, alig különbözik az amerikaitól a beszéde.

2023. okt. 22. 09:48
 1/10 anonim ***** válasza:
91%

Kb 1970-ben kezdte "elveszíteni" az akcentusát. A liverpooli akcentus nagyon különbözik a többitől, lehet tisztábban akart beszélni, elakarta kerülni a félreértéseket, vagy csak szimplán jobban megtetszett neki az amerikai akcentus. Vagy lehet hogy hozzászokott, mivel a 70-es évektől nagyon sokat volt amerikában.


Amúgy ha megnézel 1969 ig interjúkat vagy a filmjüket nagyon hallani mind a négyükön az akcentust, és még szerintem most is egy kicsit

2023. okt. 22. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
És azért különbözhet a brittől, mert kikötő város Liverpool, és a külföldi kifejezések beépítődtek Liverpoolba, ezt mondta is Paul McCartney az egyik interviewjában, meg szerintem fent vannak az interneten is azok a szavak
2023. okt. 22. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem meg van neki, csak nem úgy beszél.
2023. okt. 22. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Ahogyan mondjuk a viszkis sem székelyföldi tájszólással beszél magyarul jó régóta(igaz ő nála segített, hogy a börtönévek folyamán szerzett kommunikáció szakos diplomát).

Paul McCartney meg évtizedek óta sokat járkál az USA-ba, valószínűleg arra jutott jobb, ha a nyilvánosság előtt inkább amerikai akcentussal beszél. De persze ettől még simán lehet, hogy a családtagokkal meg liverpooli barátokkal scouser kiejtéssel kommunikál továbbra is.

2023. okt. 22. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
44%

Létezik egy közismert elmélet, amit körbejártam és valósnak tartok. Nagy vonalakban ismertetem. Paul McCartney valójában pont 1969-ben egy hatalmas turné közepén szenvedett autóbalesetet. Brutálisan ütközött egy kamionnal és azonnal meghalt. A kamionsofőr Paul személyije mellett talált egy papír, miszerint "rendkívüli esetben értesítendő telefonszám". Felhívta a számot, amire a producer ért a helyszínre. Lefizette akamionost, hogy hallgasson. Később egy évvel utána rejtélyes módon életét vesztette a sofőr.


A BEATLES nagyon híres volt, rengeteg ember tekintette meg koncertjeik. Annyi hasznot hoztak mint egy usa nagyvállalat. Nem tehették meg, hogy leállítják a turnét. Rengetek foglalás, pénz, hitel volt benne. Mennie kellett tovább. Ezért a McCartney hasonmásverseny győztesét egy skót rendőrt hoztak a helyére. Átműtették az arcát és mindent megtettek, hogy hasonlítson Paulra. Ami nem volt könnyű, hiszen vagy 15 centivel magasabb volt és ez látszott is képeken, felvételeken. Igen. Meg tudom mutatni és magad is rákereshetsz, hogy 15 centivel nagyobb lett "Paul" 69 után. Nem hiszem hogy ezt a vitaminok okozták


Lennon legjobb barátja Paul volt. Ehhez képest cikizte, ugratta és el nem bírta viselni 69 után, pedig a legjobb gyermekkori cimbije volt


Ezt az elméletet megvizsgálták szakértők. A szakma nagyjai, pszichológusok, nyelvészek, stb. Igazolták, hogy McCartney szerepét egy másik skót akcentusú uriember vette át. Magas is megnézheted [link]


[link]

2023. okt. 22. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
92%

5, Én nem igazán így gondolom


1. Nem 1969-ben, hanem 1966-ban volt autó balesete és az utolsó turné is.


2. Ezt már áttárgyalták nagyon sok helyen, de a végén mindig lebuktatták. A gyakorin is megtudod találni


3. A Beatles ezt az elméletet direkt támogatta a számaikban, utalásikban, hogy minél többet beszéljenek róluk. Szóval az egész egy nagy biznisz volt, hasonlóan a "warlus" is.

2023. okt. 22. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
2023. okt. 22. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
lLáttam a linket. Tele van egyszavas beszólogatásokkal. Ellenben a szakértők szerint átvette a helyét egy skót akcentusó férfi. Utána lehet nézni
2023. okt. 22. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Skót akcentusa viszont sosem volt McCartneynak. Amerikaira cserélte le a scousert.

Mellesleg hogyan tanult meg a skót rendőr olyan szinten zenélni, hogy felülmúlja a 69 előtti Paul McCartneyt? Mert a sikerei jórészét azután érte el. És a McCartney családnak miért nem tűnt fel/miért hallgat ?

2023. okt. 22. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Off:Egyébként Anglia délnyugati részén(Dorset, Sommerset stb.) olyan dialektusok vannak amik kiejtés alapján kb. amerikainak hangzanak. A szókincsük és szófordulataik viszont egyértelműen brit jellegűek, erről ismerni fel őket, hogy nem amerikaiak.
2023. okt. 23. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!