Kezdőoldal » Szórakozás » Sztárok, bulvár » Gulyás Marci transzfób?

Gulyás Marci transzfób?

Figyelt kérdés

2023. ápr. 14. 12:00
1 2 3 4
 21/40 anonim ***** válasza:

@19 vagyis ha valakinek farka van, akkor ferfi, ha puncija, akkor meg no?

Ez alapjan egy transznonek (ferfibol lett nonek) a neme no, hiszen puncija van.

2023. ápr. 14. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/40 anonim ***** válasza:
0%

"omg omg omg de mi köze van BÁRKINEK is ahhoz hogy egy ember minek gondolja SAJÁT MAGÁT?hmm?


Az a közöm hogy

1, személy szerint emberileg megalázó számomra eljászani a "császár új ruháját"; azt tettetni hogy egy férfi lehet nő, vagy egy nő lehet férfi. Kb mintha egy szekta azt várná tőlem hogy teljes meggyőződéssel valljam, hogy a Föld bolygó 4 elefánt hátán fekszik, a 4 elefánt pedig egy repülő teknősön száguld végig az univerzumban.

Vannak emberek a való életben, akik ebben hisznek, és ők igenis hülyék érte. Náluk csak az a hülyébb aki hajlandó egyet érteni ezzel a nonszenszel, hiszen a hívők szomorúak lesznek, ha nem értenek egyet velük.


2, a világon senki sem kívülálló ebben a gyökér gender témában, így pedig ez nem is lehet valaki magánügye.

A gender évtizedekkel ezelőtt egy feminista analízis volt arról, hogy a biológiai nem NEM határozza meg az ember viselkedését, hanem csak a neveltetés, és a társadalmi nyomás miatt viselkednek úgy a férfiak és a nők, ahogy...

Ez az analízis az egyik legnagyobb, és legsúlyosabb nőjogi áttörés volt. 100 évvel ezelőtt egészen konkrétan nem létezett az emberek fejében az a koncepció, hogy a nők csak azért femininek, mert femininnek vannak nevelve, és mert a maszkulinitásukat bünteti a társadalom. Nem... Az emberiség szinte teljes történelmében azt hitték az emberek, hogy p.na = szubmisszivitás, feminitás, mások szolgálata; f.sz = dominancia, ész, racionalitás, képesség a döntéshozásra.

Az eredeti gender teória azt mondta ki, hogy a fsz és a pna kizárólag azért van hatással a személyiségre, mert a lányokat a testük miatt masodrangú polgároknak, oldalbordáknak nevelik. Ha minden gyereket ugyanúgy nevelnének, és a társadalom nem lenne tele szexista, soviniszta, degenerált nemi szerepekkel, akkor nem lenne számottevő különbség a fiúk és lányok között. A gender egy negatív, szexista társadalmi koncepció, ami felesleges megkülönböztetést tesz a férfiak és nők között, a férfiak javára.

NAMÁRMOST!

Olyan nőként aki ezt felismeri, és elismeri, mégis mi a francért ne zavarna, ha az ostoba transz lobbi egy az egyben tönkretenné ezt az analízist?

Az én szemszögemből én csakis és kizárólag azért vagyok nő, mert női testem van, a gender pedig csak egy rakás, számomra nemkívánt sztereotipia és szerep, amit a világ akar rám, és az összes többi nőre sózni a nemünk miatt.

A transzok szemszögéből pedig ezek a szerepek és sztereotipiák számítanak csak, a biológiáról pedig még csak beszélned sem szabad. Akkor vagy nő a transz definíció szerint, ha nőnek "érzed" magad, de ezt az érzést kizárólag a sztereotipiák alakítják ki. Ha nem léteznének sztereotipiák, akkor nem létezne ez a rejtélyes érzés sem.


Ha személy szerint én azt mondom, hogy "nő vagyok" az teljesen mást jelent ebből a két szemszögből. Nekem az, hogy "nő vagyok" annyit jelent, hogy női testem van, míg a gendermániásoknak jelentheti azt, hogy feminin vagyok, vagy hogy szeretem a rám osztott szerepeket, vagy mit tudom én, ami elég drasztikus különbség. Az szavaim értelme megváltozik, ez pedig probléma.


100 éve úgy tartották az emberek, hogy a nőnek femininnek kell lennie.

Egy rövid ideig az emberek egy szűk rétege felismerte, hogy nőnek lenni nem jelent semmi mást, mint női testtel születni. A női testtel pedig nem jár együtt semmilyen viselkedésminta, nem jár együtt a feminitás, sőt, még csak a nőies külső sem.

Aztán most az van bmeg, hogy uuuuh bárki lehet ám nő, aki feminin, vagy aki lelkileg közel érzi magát a feminitáshoz. a testednek nincs köze semmihez, ne is beszélj róla :~)


Még magát a szexizmus sem sikerült legyőznünk, de már visszafelé haladunk....

2023. ápr. 14. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/40 A kérdező kommentje:

A transz"nő" az valójában férfi.

Férfi:pénisz

Nő:punci.

Egy Transz"nőnek" sosem lesz valódi puncija.

Elképesztő, hogy ezt magyarázni kell...

2023. ápr. 14. 22:56
 24/40 anonim ***** válasza:
100%

"Egy Transz"nőnek" sosem lesz valódi puncija."

Mitol "valodi" egy punci, es mitol nem az?

2023. ápr. 14. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/40 A kérdező kommentje:

Tényleg ezt meg kell magyarázni?

Jézusom...

2023. ápr. 14. 23:05
 26/40 anonim ***** válasza:
100%
Kene, valamivel jo lenne alatamasztanod az allaspontod.
2023. ápr. 14. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/40 A kérdező kommentje:

Ha puncival születsz,nő vagy.

Ha farokkal születsz, férfi vagy.

Ha széttrancsírozzák a farkad és egy kamu "punci" nevű valamit csinálnak belőle, akkor is férfi vagy.

Két nem létezik:férfi és nő.

2023. ápr. 14. 23:24
 28/40 anonim ***** válasza:
100%
Mert Te ezt mondod?
2023. ápr. 14. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/40 A kérdező kommentje:
Nem, ez egyszerű biológia.
2023. ápr. 14. 23:29
 30/40 A kérdező kommentje:

28-as!

Te vagy az a kommentelő, aki transz"nő" akar lenni?

2023. ápr. 14. 23:31
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!