Kezdőoldal » Szórakozás » Sztárok, bulvár » Gulyás Marci transzfób?

Gulyás Marci transzfób?

Figyelt kérdés

2023. ápr. 14. 12:00
1 2 3 4
 11/40 anonim ***** válasza:
100%

Attól hogy transz nő, még biológiailag férfi.


Társadalmi nem nem feltétlen egyenlő a biológiai nemmel.

2023. ápr. 14. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/40 anonim ***** válasza:
100%
8-as vagyok, nekem aztán nincs senkivel sem gondom, teljesen mindegy, hogy kinek érzi magát, attól még tevékeny tagja lehet a társadalomnak. Az a hülye, aki emiatt megbélyegez bárkit! Úgy nőttem fel, hogy mellettünk egy meleg pár lakott, a munkám során rengeteg emberrel találkoztam, köztük transzokkal is, meg dolgoztam drag-okkal is, szóval nem is értem az embereket mi a franc bajuk van ezzel. "sima" hétköznapi emberek ők is.
2023. ápr. 14. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/40 anonim ***** válasza:
78%

"Attól hogy transz nő, még biológiailag férfi."

Mitől férfi a férfi? Biológiailag. Ha pl. tud szülni, és táplálni az újszülöttet, az férfinek minősül? (Most tegyük félre azt, hogy ez ma lehetséges-e, mert ha ma még nem is, de a jövőben jó eséllyel lehetséges lesz, ahogy fejlődik az orvostudomány.) Vagy a kromoszómaállományához kötjük azt, hogy valaki férfi-e? És ha ehhez, akkor miért ez a kritérium? Miért nem megfelelő kritérium az, hogy tud-e szülni vagy nem?

Arra akarok kilukadni, hogy önkényes alapon lehet csak erre kritériumokat meghatározni - vagyis végső soron nem az alany, hanem az alannyal szemben kritériumokat megállapítótól függ, hogy az alanyt férfinak vagy nőnek tekinti-e. Ilyen formán viszont miért baj az, hogy valaki saját magára férfiként vagy nőként tekint? Occam borotvája alapján ezt az egész méregetősdit ki lehet vonni a képletből, és marad az, hogy olyan nemű, amilyennek maga az alany határozza meg önmagát. Miért is lenne több joga egy rajta kívülállónak meghatározni, hogy az alany férfi vagy nő-e?

2023. ápr. 14. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/40 anonim ***** válasza:
13-as érdekes kérdést feszegetsz, mert manapság mi a férfi? Mi a férfiasság? Nagyon nem az, mint ami akár a 80-as években is volt. Ez annyira messzire vezet, hogy oldalakat lehetne írni belőle.
2023. ápr. 14. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/40 A kérdező kommentje:
"Sima,hétköznapi emberek".Nem,nem azok.
2023. ápr. 14. 18:32
 16/40 A kérdező kommentje:
Nincs olyan,hogy társadalmi nem.Biológiai nem létezik csak.Férfi és nő.Nem bonyolult ez...
2023. ápr. 14. 18:33
 17/40 anonim ***** válasza:
@16, mi alapjan hatarozod meg egy emberrol, hogy ferfi-e, vagy no?
2023. ápr. 14. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/40 anonim ***** válasza:
#16: De van!
2023. ápr. 14. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/40 A kérdező kommentje:
17-es.A biológiai neme alapján.A nemi szervek árulkodóak. Szerintem elég egyértelmű.
2023. ápr. 14. 19:01
 20/40 anonim ***** válasza:
63%
Te vagy egyértelmű sajnos.
2023. ápr. 14. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!