Kezdőoldal » Szórakozás » Sztárok, bulvár » Az embereknek mi bajuk van...

Az embereknek mi bajuk van azzal, ha Kuhár Bence kér a nézőitől pénzt? Ha más youtube-erek csinálják ezt az miért nem baj?

Figyelt kérdés
Láttam, hogy vannak akik szidják Bencét a neten amiért mondja a követőinek hogy támogathatják őt ha szeretnék. Viszont más youtube videósok is szokták mondani a nézőiknek hogy támogathatják őket pénzzel ha szeretnék, hogy azt a tartalmaik fejlesztésére fordításk. Szóval nem csak Bence szokta ezt csinálni, ez egy teljesen elterjedt dolog a youtube-on. Szóval nem értem hogy miért kell csak ezért szidni, ha egyébként jó tartalmat gyárt.

2023. ápr. 12. 18:53
 1/4 anonim ***** válasza:
79%

Ezt nem róla írom, hanem általánosságban:

Kérni vagy koldulni nem ugyanaz a néző szemében sem. Felhívni a figyelmet a támogatás lehetőségére, vagy komplett tarhálós videókat csinálni amiben sajnáltatod magad vagy esetleg zsaroló hangnemet ütsz meg (akkor lesz majd minőségi videó ha lesz pénzem jobb eszközökre) szintén visszataszító lehet. Sokan le szokták tolni ezt a kötelező 'iratkozz fel - nyomd meg a csengőt - támogasd a csatornát' mantrát.


Ezt meg róla:

Mégis őt hívják valamiért koldusnak, és én is akkor iratkoztam le róla, amikor állandóan ment a vinnyogás valami miatt hogy miért nem jó, mi szar, mit csinálnak rosszul, bezzeg mások. Biztos, hogy köze van a kritikáknak ahhoz, amilyen negatív mentalitást képvisel sokszor, és ennek fényében a visszatérő pénz téma (elhagyott vagy eltört kamera, vagy mi volt régen, állítólagos család támogatása stb.) is zavarhat sokakat.

2023. ápr. 12. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
73%

"hogy azt a tartalmaik fejlesztésére fordításk"

Buhár Kencénél meg új ruha és új napszemcsi lett a donétből... Ez tűnt fel és nem tetszett sokaknak.

Azzal nincs baj ha valaki kér, de akkor lássuk azt a fejlődést.

2023. ápr. 12. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem tudom, ki ez a Kuhár Bence, de láttam én már olyan "videóst", akinek egy teljes videója csak arról szólt, hogy "hogyan tudtok támogatni engem". Az ilyenek láttán azért el tud fogni a hányinger.

Félreértés ne essék, nem azon problémázok, hogy valaki elfogadja a pénzt akár közvetlen, akár közvetett formában. Az a gond, amikor már pofátlanul kéreget valaki. El sem kezdődik a videó, de már rinyál a "támogatás" miatt. Mondjuk ugyanez a kategória, akinek a videó első fél percében arról van szó, hogy bár még nem is láttad a videót, de lájkold, meg egyből iratkozz fel.

Viszont a másik oldalról meg azt is baromságnak tartom, amikor szinte már esküdöznek, hogy ezt ám az utolsó forintig a videóik készítésére fordítják. Ez kb. olyan, mint ha azt bizonygatná a duguláselhárító, hogy a munkadíját csőgörény vásárlására költi, csak ezért kell neki. Oké, nyilván két tök különböző tevékenységről van szó, de ha egy munka elkészültéért adományozunk, akkor azt - normális körülmények között - azért adjuk, mert elégedettek vagyunk azzal a munkával, és nem azért, mert a következő munkától várnánk el valamit. Hogy aztán ő mit csinál azzal a pénzzel, az már az ő dolga.

(Persze, tudom, sok ilyen netkoldus direkt előhozakodik azzal, hogy neki ez ám azért kell, hogy jobb videókat tudjon készíteni, mert így azt reméli, hogy többen/többet fognak adakozni.)

2023. ápr. 13. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Lassan már mindegyik youtuber kér támogatást vagy reklámoz valamit(amit ők is használnak a videókban,szerszámot,1000kg-ot elbíró horgászmágnest stb.)nyilván nem ingyen.És azt nem tudjuk hogy mások a munkájuk mellett csinálják-e vagy úgy mint a Bence hogy "teljes állásban"akinek a VIP MÁV kártya mellett meg kell élnie,rezsit,TB fizetni,öreg korára tartalékolni nyugdíj helyett ezekért a kiesett évtizedekért vagy amíg nem kezd el megint valami bejelentett állásban melózni.
2023. ápr. 13. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!