Kezdőoldal » Szórakozás » Sztárok, bulvár » Mi a véleményetek azokról a...

Mi a véleményetek azokról a youtube videósokról akik leginkább gyermekeknek készítenek tartalmat? Többi lent.

Figyelt kérdés
Vannak bizonyos videósok a yt-n,akik különböző célközönségeknek,érdeklődési köröknek megfelelőe gyártanak tartalmat,és ezek közül van pár akiknek a nézői korcsoportjuk átlagban a 16 év alattiak pl.: Cresser,Vicc Elek,Nasz Dani,elekrobi,2side,Csecse Attila,ZsDav,Sajt32. (Utóbbiak videójátékokkal foglalkoznak a csatornán.) Inkább személyes véleményekre lennék kíváncsi. Nem akarom őket lehúzni ezzel a kérdéssel de szerintem pl nagyságrendekkel érdekesebb nézni olyan videósokat mint pld.: TheVR Tech

2023. febr. 5. 00:49
 1/8 anonim ***** válasza:

Nem minden gyermek kedveli a Tech tartalmakat, de ha kedvenc játékukról tudnak nézni videót az jobban lekötik őket. Én személy szerint nincs vele problémám, hisz én is (és szerintem sokank is) 9-10 éve erőszeretettel néztem hasonló csatornákat, csak akkori időben Zsdav, pingvinharcos, James, később Chabinho volt. Majd idők során kinőttem belőle, mint sokan mindenki és más tartalmat követ helyette ma már. Ezt azért írom, mert rengetegen szólnak le kissrácokat azért, mert Minecraft- vagy más videójátékokhoz kapcsolódó tartalmakat fogyasztanak Youtubeon nagyobb prioritásban, de attól nem lesznek butábbak, sőt, néha még tanulni is tudnak belőlük.


Azonban nyílván nem egy, nem is két botrány alakult már ki egy magyar származású videósról, hogy némi pedofilitás is volt a háttérben. Ennek elkerülésére vannak a szülők, illetve a Youtube gyermekvédelmi algoritmusa.

2023. febr. 5. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Teljesen igazad van egy 9-10 évesnek valóban nem kell komolyabb pl,politikai,illetve tech tartalmakat fogyasztaniuk a youtubeon,és nekem sincs azzal problémám,hogy egy gyermek kedvelei egy adott ilyen videós megosztásait,csak az utóbbi időkben a visszaélés ketdi már valós problémává kinőni magát,mivel a gyerekek a kedvenc videósukért valósággal "bármit megtennének" lásd: a tavalyi pedofil ügy amiből komoly ügy lett,és azóta a vádlott K.Áron el is tűnt a videómegosztóról. (Direkt nem írom le a nevét,nem "reklámoznék" ilyesmit úgymond szívesen.)
2023. febr. 5. 01:02
 3/8 A kérdező kommentje:
Szerk.: Utánnanéztem,T.Áron.
2023. febr. 5. 01:04
 4/8 anonim ***** válasza:
Sajnos ilyen a kamaszkor, ezzel együtt szülők felelőtlensége is közre játszik (tisztet kivételnek nyílván), de bízom benne például, akit említettél kap néhány évnyi elgondolkodási időt a cselekvéséért. Külföldön is történtek hasonló dolgok, direkt nem írok nevet én se. De erre tényleg csak azt tudom mondani, hogy szülőnek valamilyen módon oda kell figyelni, hogy gyermeke elkerülje az internetes zaklatást, önállóan is. Akármilyen "csábító" az a valami.
2023. febr. 5. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Hát igen külföldön már 10-12 éve is voltak a mostanában lezajlott hazaiakhoz hasonló esetek. Úgy tűnik mi most értünk el ide.
2023. febr. 5. 01:48
 6/8 anonim ***** válasza:

Szerintem meg nagyságrendekkel érdekesebb teljesen más videósokat nézni, de ettől te pont ugyanúgy nem fogsz a The VR-ről átszokni a szerintem értékesebbekre, mint ahogy a gyerekek sem fognak átszokni az őket érdeklőkről. Mert őket az érdekli és nem más.


Pontosan azért vannak, akik különböző célközönségeknek, érdeklődési köröknek megfelelően gyártanak tartalmat, mert mindenkit más érdekel. Még azonos témakörön belül is előfordul, hogy valakinek egyik jobban bejön, mint a másik, vagy egyiket imádja, másikat el se tudja viselni. Ez pedig nem objektív érték mérés, hanem egyszerűen ízlés kérdés. Ízlésekről pedig egyszerűen nincs értelme vitatkozni.


A média használatára és veszélyeire viszont egyre fontosabb megtanítani a gyerekeket. Például, hogy nem szabad mindent tényként elfogadni, csak mert fent van az Interneten, meg sokan lájkolják.

Ugyanígy azt is meg kell nekik tanítani, hogy vigyázni kell azokkal a dolgokkal, amit mások kérnek tőlük, még akkor is, ha nagy tiszteletnek örvendő, akár híres és ismert emberek kérik.

Teljesen mindegy, hogy egy YouTuber, híres énekes, színész, tanár, sportedző, pap, vagy más él vissza valakinek a hiszékenységével éppen ezért a veszélyekre kell felhívni a figyelmüket és nem csak a YouTube vagy más média felületeket démonizálni.

2023. febr. 5. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Igen,vannak érdekesebb videósok is nyilván de azok inkább külföldön tevékenykednek,Magyarországon is van sok tematikus csatorna,de én most direkt a számítástechnika és robotika világából emeltem ki egyet. Amúgy teljesen igazad van,veszélyes lehet ez a gyermekkori túlzott jóhiszeműség.
2023. febr. 5. 12:12
 8/8 anonim ***** válasza:
Illetve az nagyon fontos, hogy a szülők olyan kapcsolatot alakítsanak ki és tartsanak fenn a gyerekükkel, hogy a gyerekek el tudjanak és merjenek nekik mondani mindent. Fontos, hogy még ha nem tetszik is, amit ő élvez, érdeklődj iránta, hogy mit és miért néz, neki mi tetszik benne, ő hogyan viszonyul dolgokhoz. Ne az ízlésbeli dolgokat akard megváltoztatni, hogy az hülyeség, ami neki tetszik, mert úgy sokkal nehezebb lesz rá hatni azokban a dolgokban, amiben tényleg fontos.
2023. febr. 5. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!