Kezdőoldal » Szórakozás » Sztárok, bulvár » Miért követ valaki celebeket?

Miért követ valaki celebeket?

Figyelt kérdés

Mit gondol az, aki rányom a követés gombra egy Hódi Pamelánál egy Gáspár Evelinnél, egy Forstner Csengénél stb.? Mit tesz hozzá az életetekhez? Miért szeretitek őket?

23 éves vagyok, tehát nem vagyok boomer, de soha egyetlen ilyen embernél sem éreztem, hogy követnem kell.

És most nem arról beszélek, hogy pl. énekeseket vagy fitness influencereket követ valaki, mert ha ez beletartozik az érdeklődési körébe, megértem (bár egy csomóan rettentő gázak és károsak közülük is). De ezeket a celebeket, akiknek tényleg semmi hozzáadott értékük nincs, nincs egy körülhatárolható tevékenységük, mégis miért tartja bárki is érdemesnek arra, hogy kövesse, napi szinten figyelje, adjon a véleményére stb.?



2022. okt. 16. 17:36
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, nekem is kigúvadt a szemem, amikor megláttam, hogy a tizenéves rokonom Sarka Katát követi. Egy világ omlott össze bennem.
2022. okt. 16. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Én nem követem, de sokan a divat miatt követik a celebeket. Valószínű ez a mostani plasztika divat is az Instagramról indult. Meg a fiúknál is ez a hajszínezés és körömfestés.

Nekem is volt egy ismerősöm akinek a lánya és osztálytásai követtek néhány celebet tiktokon és a suliba már neccharisnyába akartak menni 3. osztályban. Sok fiatal példaképként követi ezeket és majd jönnek a szájfeltöltős és mellplasztika kérések a szülőktől.

Meg van az a réteg aki szimplán a személyiségét kedveli és kíváncsi mi van vele, milyen körülmények között él, hova megy nyaralni stb.

2022. okt. 16. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én azokat sem értem, akik bulvár újságokban követik, hogy mi történik a celebek életében, meg akik valóságshowkat néznek. Viszont ettől még sokan követik ezeket, mert közös ismerősként működnek sok ember számára. Olyan, mint egy szomszéd, vagy osztálytárs, akit ki lehet beszélni, ha találkoztok, anélkül, hogy valós veszély volna, hogy a fülébe jut és megsértődik érte.


Ha érdekel a jelenség, olvasd el Zsolt Péter média szociológus tanulmányát a valóságshow-król. Elég alaposan körüljárja a műfaj társadalmi működését, hatásait.

2022. okt. 20. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!