A reggeli adás műsorvezetői hogy tudnak felkelni olyan korán?
Mint ahogy egy szalagmunkás, ápolónő vagy akárki.
Mondjuk marha szar lehet.
Vannak pacsirták, anyám, amióta az eszemet tudom, csak betegen kelt hajnali öt után. Meg a korral is egyre jobban a korai kelés irányába tolódik a belsőórája az embernek.
Ill. egy dokufilmben volt szó egy olyan génváltozatról, ami nagyon eltolja a belső órát, egy apa és az egyik lánya volt ilyen, hajnali háromkor ébredtek asszem, aztán este nyolckor már mélyen aludtak.
Ilyen alapon az éjszakásoknál is meg lehetne kérdezni, hogy tudnak olyan sokáig fennmaradni.
8-as hozzászóló 10 pont!
Több, mint 25 éve dolgozom a médiában, és ez teljesen így működik!
Nem a "munkaszeretet", hanem a pénz kelti ki az ágyból.
Amíg az átlag rádiós bérének 10-15-szeresét keresi egy ilyen majom, addig ne féltsd attól, hogy reggel három lávét kell meginnia elindulás előtt.
15 évig dolgozzam az egyik tévénél hír stúdióban, majd másik tévéhez kerültem, de ott nem hír területen.
Alapvetően éjszakai bagoly típus vagyok, előző munkahelyeken is dolgoztam éjjel, ill. több műszakban. Ez a 15 év mindegyiket felül tudta múlni terhelés tekintetében! Készenléti jellegű munkaviszonyban, időbeosztásban dolgoztunk, ami azt jelenti, hogy napi 10-12 órás műszakokban. Természetesen, a hírolvasók, szerkesztők más időbeosztásban is melóztak. Főként, ha nem csupán benti, hanem külső munkákban is részt vettek, ill. egyéb műsorokat is vezettek.
Mi műszakiak három műszakban dolgoztunk, 4:45 - 15:00, 14 - 24 (vagy akár 01-02 óráig is, ha úgy alakult), 11 - 23. Utóbbi egy átfogó műszak volt. Ez volt a legmelósabb! Hiszen a délelőtti, déli, délutáni és esti adásokkal is képben kellett lenni. (mivel volt átfedés köztük) A legeslegnehezebb az volt, hogy szinte naponta változtak a műszakok! Törekedtünk valamiféle reális összeállításra, hogy a csapatokban mindenkinek jusson pihenő idő is. Szabadnap hetente, kéthetente jutott egy, néha kettő is. Szabad hétvégénk havonta, néha csak kéthavonta volt. Hiszen itt mindennap munkanap, legyen hétvége vagy ünnepnap! (karácsonykor általában a családosak kaptak szabadnapot, szilveszterkor a fiatalok) A szabadságunk jelentős részét a munkáltató osztotta be, ahogy a törvény engedte neki.
Alvás? Arról szinte le lehet szokni. Megesett, hogy 3-4 óra alvással beértük és mentünk vissza melózni. A délelőtti és délutáni munkaidőnkben volt némi lazítási lehetőség, de nem annyi, mint a készenléti jellegű munkakőri leírás megengedi. Az élet nem úgy működik, hogy pihenés közben ne jönne munka. Nemet nem lehet mondani feladatra! - ez logikus.
Volt még egy nagyon lényeges a tévéknél végzett munkáknál, nem lehet hibázni! Olyan minimális hibalehetőséggel kell dolgozni, még a legnagyobb terhelés mellett is, ami a nullát közelíti. Élő adásoknál pedig még az is komoly stresszforrás volt, hogy a villámnál gyorsabban kellett döntéseket hozni, reagálni. Amikor odakerültem, el sem tudtam képzelni, hogy 1 perc alatt mennyi mindent el lehet végezni. Hihetetlen furcsa időlovagok az élőadás tévések! Adás előtt 5-10 perccel még képesek kimenni a mosdóba és teljes lelki nyugalommal visszaülni a helyükre, vagy átszerkeszteni a műsor egyes részeit. Sokszor még készülnek a műsor kezdése után a végére tervezett vagy áttett anyagok. Tehát, már megy az élő adás, de még dolgoznak több anyagon a szerkesztőségben, a vágószobában, a videógrafikán.
9-es! Azért nem minden majom csak a pénzért dolgozik! Gondolom, te sem a kamera előtt melózol. Magadról biztos te is azt mondod, a szakmaszeretet sokat jelent, hogy képes vagy felkelni, ill. alig aludni. (?) Már ha ilyen jellegű a munkád és nem nappali 8 órát dolgozol. (Netalán egy irodában?)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!