Kezdőoldal » Szórakozás » Sztárok, bulvár » A szinkronhangok miért mások...

A szinkronhangok miért mások a valóságban?

Figyelt kérdés
Ha nézel egy szinkronhangot egy sorozatban mondjuk, és utána megnézel egy interjút a szinkronossal, akkor fel sem lehet ismerni, hogy ezt ő szinkronizálta. Tök más, ez miért van?
2021. szept. 18. 10:49
 1/9 A kérdező kommentje:

Más a hangja.


Hupsz, ember kategóriába akartam.

2021. szept. 18. 10:50
 2/9 anonim ***** válasza:
97%
Kire gondolsz? Kautzky Armand vagy Rékasi Karcsi tök ugyanolyan, de pl Stohl András is szerintem.
2021. szept. 18. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
94%
Mert ez is egy színészet. Játszik a hangjával, amit az adott karakter/külföldi színész megkövetel.
2021. szept. 18. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
100%
Amit eddig írtak. Meg az eszközök sem mindig egyformák, amivel rögzítik őket. Sok múlik azokon is.
2021. szept. 18. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Az is egy szerep, úgy beszél, ahogy a karakter megköveteli. Plusz még látsz hozzá egy másik embert, a külföldi színészt, azért tűnik másnak.
2021. szept. 18. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy a 3-as írja.

A pár nappal ezelőtti Csankó Zoltán interjú ihlette a kérdést? A youtoubeon láttam. Na ő remek példa erre, akárhányszor hallom beszélni, soha nem hallom benne Bobby Ewingot, Thomas a gőzmozdonyt, Carlos Solist stb. 😀

Konrád Antal is mondta egyszer hogy felismerik rögtön James Twelvetreest bárhol, én meg benne se hallom ezt a karaktert amikor saját magaként beszél.

Spilák Klára és Kökényessy Ági számomra borzalmas irritáló szinkronhangok, de "igazából", amikor nem affektálnak, nyafognak azon műhangon, vagy utóbbi amikor nem azon az erőltetett orrhangon beszél, nagyon kellemes hangjuk van.

2021. szept. 18. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
51%
Számítógéppel belenyúlnak a hangjukba. Ez az énekesek többségére is igaz, élőben tök más, mint a stúdióanyag professzionális hangrendszeren hallgatva (tehát még egy konzumer rendszer torzítása és a tömörítés se szól bele).
2021. szept. 18. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Ezeket egy süket szobában veszik fel, ha “teres” a hang, akkor mindenkié más. A tied sem ugyanolyan mindig, mint élőben, vagy ha x meg y eszközzel veszik fel, meg nem mindegy, milyen körülmények között. Na meg a karaktert követik fülesen, annak megfelelően torzítják. Én a Csuja Imrét nem ismerem fel soha, sztem nem jellegzetes, de bármit el tud játszani pont emiatt :D meg a Peller tesókat sem tudom megkülönböztetni csak hallásról, annyira egyforma hangjuk van.
2021. szept. 19. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A színészek is mások a valóságban, mert ez csak egy szerep.
2021. okt. 16. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!