Kezdőoldal » Szórakozás » Sztárok, bulvár » A TheVR nevű streamereknek...

A TheVR nevű streamereknek miért van sok dologról ilyen vehemens véleménye, hogyha Őket nem lehet véleményezni, kritizálni egy kicsit sem?

Figyelt kérdés

Néhány példa:


TheVR Jani véleménye Manuelről -

[link]


TheVR véleménye Lmen Prala zenéjéről - [link]


Nem arról van szó, hogy baj lenne azzal, hogy elmondják a véleményüket ezekről, de ezek nem tartalmaznak érveket semmilyen szinten…

Egyébként ezeket a zenéket én is utálom, de vagy nem beszélnék róluk (ekkora) nyilvánosság előtt, vagy pedig rendesen érvekkel alátámasztaná a mondanivalómat.


Egyébként a Lmen Prala kritikájuk miatt el is árasztották a klippet a negatív kommentek (hihetetlen amúgy hogy előtte nem nagyon voltak) és emiatt törölték is a videót a feltöltők…


Ezzel az egésszel talán továbbra sem lenne nagy probléma, de The Raven Croaks készített egy “TheVR rant” videót, amiben egyáltalán nem szélsőséges, csak elmondja a véleményét, negatív és pozitív gondolatai is vannak egyaránt…


De ezen a TheVR és a hozzájuk kapcsolható emberek elképesztő módon besértődtek.


Mi ez a kettősmérce?

Miért gondolják, hogy Ők mindenkiről mondhatnak véleményt -ami kicsit sem szofisztikált-, de róluk meg nem lehet? Ők miért lennének érintetlenek?


Pisti mint valami keresztapa, a Nessaj nevű capoját is bevetette, hogy rosszakat írjon a kritika készítőjéről, pedig előtte már annyira hozzádörgölődzött hogy azt lehetett hinni barátok…. Még a Raven podcastjébe is elment a Nessaj, persze ezek után azt gondolom, hogy csak azért hogy ne ranteljék be.


Ti mit gondoltok?

Miért nem szabad a TheVR-ról kritikát mondani és Ők miért kritizálnak mindent és mindenkit, méghozzá nem is akármilyen magabiztossággal?



2021. aug. 19. 10:16
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:

Itt nem az a kérdés, hogy igazuk van e… Szerintem is igazuk van.

Itt azzal van a probléma, ahogyan megfogalmazzák a kritikát.

Illetve nekem speciel azzal sincs bajom, de ha így kritizálnak, akkor szabadjon Őket is kritizálni.

És ez a probléma, hogy nem szabad.

2021. aug. 21. 19:40
 12/21 anonim ***** válasza:
65%

tök hétköznapi dolog, hogy valakinek addig nagy a szája, amíg ő kritizál másokat, aztán rosszul esik neki, ha ő kap ilyet másoktól. a többség általában már óvodában megtanulja, hogy neki is rosszul esne, ezért ő se csináljon ilyet. de a népszerűség hajlamos az ember fejébe szállni és emiatt el tudja veszíteni a józan helyzetértékelését -> el tudnak szállni az emberek a sikertől.


viszont az sem feltétlenül biztos, hogy valamiről törvényszerűen szükséges nagyon mélyreható műelemzést készíteni, hogy negatív véleménye lehessen róla. én sem szoktam részletesen megindokolni, hogy miért utálom a horror műfajt, vagy miért nem tetszetnek Picasso képei. nem tetszenek. ez a véleményem és kész. fogadja el mindenki, hogy én így érzem. én is elfogadom, hogy másoknak meg tetszik. ahogy mondani szokás: "Ízlésről nincs értelme vitatkozni." egyébként a hal ételeket és a lecsót se szeretem. és ezt se tudom megindokolni, csak egyszerűen ez a véleményem.


a The VR-el pl. vegyesek az érzéseim. a Tech csatornájukat néztem már többször és egész érdekesnek is tartottam, amit és ahogyan csinálnak. viszont a játékos csatornájukat hiába próbáltam (pont a Tech csatornával szerzett pozitív benyomások miatt) megnézni, egyszerűen irritált a stílusuk és inkább kikapcsoltam, más csatornát kerestem, hogy ott nézzem meg ugyanazt a játékot.


Nessaj nevét hallottam már (főleg The VR-nél), talán más videóit is láttam már, de nem hagyott mély nyomokat. annyira pláne nem érdekel, hogy ilyen mélyre ássam magam az életében, hogy kivel mikor beszélt azért, hogy kevésbé lehessen kritizálni. ezt az elméletet én is furcsának tartom. attól, hogy valaki egyszer/többször volt valahol máshol, még akár ott is kritizálhatják, ha később okot ad rá, mások meg pláne mondhatnak róla bármit.

elég pl. Dancsó és Puzsér viszonyára gondolni. Dancsó is volt egy csomó Puzsér videóban, sokszor elismerően nyilatkozott Puzsér Dancsóról, már szinte barátoknak tűntek néha. aztán jött egy pont és Puzsér elkezdett beleállni Dancsóba, mert nem tartotta igazolhatónak, ahogyan Dancsó viselkedik.


amúgy szerintem azzal sincs feltétlenül hatalmas gond, ha valaki a saját videói alatt moderálja, vagy akár teljesen le is tiltja a kommenteket. ahogy valaki egyszer mondta "ez az én nappalim, én hívlak ide meg titeket beszélgetni, én döntöm el, hogy kit látok itt szívesen és kit nem. akinek ez nem tetszik, az menjen máshova beszélgetni."


persze minél inkább szeret valaki beszólogatni, kritizálni másokat, annál ironikusabb, ha ő maga rosszul viseli a kritikát. de ez sem csak a híres embereknél fordul elő. hétköznapi beszólogatóknál is gyakran előfordul, hogy ők bárkit kritizálhatnak nagy hanggal, de nekik ne szóljon be senki...

2021. aug. 21. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
16%
Mutass egy olyan videót, ahol egy valakinek nevezhető személy kritizálja a TheVR-t.
2021. aug. 21. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:

#12. Puzsér akkor sem kritizálta Dancsót amikor már bőven trash tartalmat gyártott…

Sőt elég sokszor próbálta védeni és amikor más ezt számon kérte rajta, akkor Puzsér azzal védekezett, hogy hát barátok.


Tudod, hogy mikor jött el a fordulópont?


FanMadeMaker streamjében.


Vagyis annak hatására.


[link]


26 perctől téma Dancsó, aztán 53 perctől ismét, elég sokáig.


Aztán nem sokkal később FanMadeMaker kitette ezt a videót:


[link]


És ez után gondolja nagyjából ugyanezt Puzsér is.

2021. aug. 21. 21:58
 15/21 anonim ***** válasza:
69%

A rant és a kritika egy nagyságrenddel kevésbé népszerűbb műfaj a gamingnál. Ezt így kell nézni.

A The Raven Croaks is elég nagy videós a saját műfajában, jó nézettsége van ahhoz képest, hogy 3 éves a legrégebbi videó. Ebben hasonló szinten van a VR Happy Hour és a Raven Croaks. A fókuszcsoport felettük van (most nagyon felkapott lett). Meg is hívták egy beszélgetésre és Ádám megpróbálta nekik elmagyarázni, de mintha a falnak beszélt volna, azt a választ kapta a VR-től, hogy őket ekézőkkel nem foglalkoznak (miközben állítólag meg sem nézték Raven Croaks velük kapcsolatos videóját).

Namost akinek a rant/kritika műfajban helye van, az pont a Fókuszcsoport és a The Raven Croaks (és még vannak kritikus videósok, de most erről a kettőről van szó). Hogy ezt megértsd, nézd meg Raven Croaks legutóbbi videóit. Vagy ha csak egyet, akkor most az utolsót, a "Kicsúfoltam az online gurukat" címűt, ami hasznos, "hogy kerüld el, hogy átba***anak" tartalom (beszél az MLM-ről, a pénzügyi tanácsadókról, a shameless plugról, a scammerekről): https://www.youtube.com/watch?v=Njk8sTWGNsY

Miközben az internetes tartalmak nagy része arról szól, hogy tukmáljanak rátok valamit, vagy hogy vegyenek rá titeket valamire, hogy megszabadítsanak a pénzetektől, vagy hogy meggyőzzenek valamilyen hülyeségről, vagy rávegyenek kire szavazz, egyszóval manipuláljanak, mindenképpen kellenek az ilyen kritikusok is akik felnyitják a szemeket.

2021. aug. 26. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
68%

A thevr már jó pár éve elszállt magától(mikor a twitchre költöztek) és szinte szekta módon működik a sok vérpistikével.

Mindenki más szar szerintük, a sok pistike meg csak bólogat rá, aki ellent mer mondani annak megy is a bann és rögtön elvan hordva minden szarnak.

Ha még legalább a játszások élvezhetőek lennének, de csak végigrohannak mindenen...

Kár értük, mert mikor még youtubeon voltak akkor nagyon szerettem őket.

2021. aug. 30. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
81%

"Mutass egy olyan videót, ahol egy valakinek nevezhető személy kritizálja a TheVR-t."

Miért, ők mitől valakik? Már a feliratkozószámuk se kirívó, sok magyar 500-700 ezres nézőszámú csatorna van. Nem mintha ettől függene, hogy mennyire értékelhető egy csatorna. Magyarósinak fele annyi feliratkozója van, de tízszer olyan értékesek a videói. Vannak még más Magyarósiéhoz hasonló csatornák, ahol csak azért nincs félmilliós feliratkozószám, mert nem gyerekeknek csinálnak műsorokat és olyanjuk van ami a dövíáros srácoknak sosem lesz, tehetségük. Úgyhogy vissza lehet venni az arcból.

2021. aug. 31. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
78%

A Fókuszcsoport (az 1 személyes csoport) Ádámot meghívni már megérte VR-éknak, mert most az Ádám gyakran emlegeti pozitívan méltatva őket (valamit valamiért, a meghívás kötelez).

Lehet, hogy ha Bandit is meghívták volna, akkor most nem lenne velük ilyen morci.


Viccet félretéve, Nessajt és Bandiékat is becsülöm ezért, mert nem tekintették lekenyerezésnek, vagy valamiféle szerződésnek azt, hogy együtt podcastoltak. Egy jót beszélgettek és ennyi.

Más videósok meg úgy vannak vele, mintha onnantól, hogy kaptak egy meghívást már kötelező lenne a másik lábát puszilgatni akkor is, ha az büdös.

2021. okt. 28. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
38%

"Mutass egy olyan videót, ahol egy valakinek nevezhető személy kritizálja a TheVR-t."


Miért, ha olyan tartalomgyártó kritizálná a "tüvárit" aki a te szavaiddal élve "valakinek nevezhető" akkor attól lenne jogos a kritikája? Nőljél még egy kicsit ehhez.

2021. okt. 29. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
79%

Kezdhetnénk ott, hogy a VR Happy Hour is eleve egy RANT műsor és ők ranterek. A ranter fogalmának minden jelentése szerint.

Időről időre savazzák, sértegetik az embereket (emberek meghatározott csoportjait, kor, tevékenység, vagy más szempontok alapján, de előfordulnak konkrét személyek is, akikre utalnak, de a ranter anélkül is ranter, hogy konkrét nevet említene). Markáns, leginkább negatív, csípős véleményük van majdnem mindenről, ami témaként terítékre kerül. Ugyanakkor a hantázó, nagyhangú ember definíciója is helytálló.

Ezt mind nem bántásból írom, hanem ezek az ellenőrizhető (visszanézhető, hallgatható) tények. Nevezzük meg jól a műfajt. A kengurut sem ugróegérnek hívjuk. Egy RANT műsort ne nevezzünk commentary, vagy talkshownak.

Szóval amit ők csinálnak, az is RANT, ami azért fontos, mert így már nem meglepő, hogy rájuk találtak más ranterek és rant fight lett belőle. Csoda, hogy csak most és nem hamarabb.

2021. nov. 1. 03:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!