Szerintetek érdemes lenne majd a jövőben kiadnom egy könyvet?
Tudom, elég fura kérdés, mivel nagy valószínűséggel nem olvastál tőlem semmit.
Nagyon sokat olvasok, ezért valamelyik nap (úgy 3 éve) úgy döntöttem elkezdek egy történet írni Instagramon, mert ott sokan látják. Viszonylag sokan olvasták és a legtöbb embernek tetszett.
Azóta eltelt 3 év. Még többet olvastam, egyre több témában, és az a véleményem, hogy néhány könyv görbe tükröt mutat a fiataloknak. Főleg a szerelmes regények. A romantikus regények 99%-a boldogan fejeződik be. A csaj összejön a fiúval, megoldódik minden probléma, minden happy, az egész élet egy király dolog, és ezt jó elhinni, és sokszor bele is éljük magunkat, amikor tudjuk, hogy nem is igaz, mégis jó elhinni, hogy van ilyen.
Szóval újra elkezdtem egy történet a napokban, és ebben mindent leírok, hogy hogyan élem én meg az életet. Őszintén leírom az érzéseimet, gondolataimat, ezzel próbálva segíteni a többi fiatalnak, hogy az élet igenis nem mindig móka és szórakozás, sokszor nagyon kegyetlen, és rengeteget kell küzdenünk a céljainkért, mert az nem fog csak úgy az ölünkbe hullani. Erről kevés könyv "beszél" (szerintem), főleg a tinédzser korosztályhoz. Gondoltam, hogy egy ilyen típusú könyvet is kiadnék, mert szerintem ez nagy segítség tud lenni.
Illetve detektív regényeket is szívesen írogatok, mivel abba sok csavart bele lehet vinni, húzni lehet a szálakat, fokozni a feszültséget.
Tudom, nagyon furán hangzik ez a kérdés, de szerintetek megérné megpróbálni?
Csak hobbi szinten írogatok, alapból nem írónak készülök tovább tanulni, viszont ezt élvezem csinálni.
Szerintetek ez hülyeség? Mi a véleményetek erről? Megmutassam valakinek az ismerőseim közül az írásaimat, hátha ő is tud segíteni?
19/L
Mindenképpen érdemes próbálkozni. Szeretsz is írni, emellett a leírásod azt tükrözi, hogy van mondanivalód, ami nem Orwell birkáinak "Négy láb jó, két láb rossz" szajkózása, mint a többi "99%"-ban.
Azt gondold át, hogy amit az életedről írsz, azt hogyan szeretnéd kínálni. Mivel sajnos még nincs neved a szakmában, egy önéletrajzi történet aligha érdekli a közönséget. De egy kitalált szereplő köré építve már jobban felkeltheted az érdeklődést. Ha ugyanis egyértelműen magadról beszélsz, azt az olvasók egyoldalú kommunikációnak veszik (meghallgatom XY élettörténetét – de minek?), és tudat alatt elhatárolódnak a lehetőségtől, hogy a főszereplő helyébe képzeljék magukat. Holott az olvasást éppen ez teszi szórakoztatóvá, vagy akár annál is többé. Ha kitalált szereplőről írsz, akinek a történetében csak burkoltan vannak ott a saját tapasztalataid, gondolataid, azzal feloldod a gátat, hogy akiről írsz az te vagy – tehát én már nem lehetek.
Olyasvalakinek is mutasd meg a munkádat, aki kritikus szemmel olvassa, mert családon belül gyakran elég elfogultak. Ha van ismerős, aki jártas a szakmában, az nagyon jó, mert ő jó eséllyel építő és nem rosszindulatú kritikával fogja értékelni az írásodat.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!