Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Sokszor olvastam már olyat,...

Sokszor olvastam már olyat, hogy "fetrengtek a röhögéstől" könyv olvasása közben. Ti olvastatok már olyat ami igazán vicces volt?

Figyelt kérdés

Jó humorérzékem van szerintem, de amikor rákerestem a neten arra, hogy "melyik a szerintetek legjobb könyv amit eddig olvastatok" vagy melyik volt a legszórakoztatóbb, akkor találtam pár könyvet (mindet ugye nem tudtam elolvasni természetesen) de amelyikeket elolvastam nem annyira voltak viccesek, mint ahogyan leírták.

Most mondok egy példát, Rideg Sándor Indul a bakterház.

Igen. Megvolt. Elolvastam.

Szerintem egy igazán jó könyv, de szerintem nem vicces, hanem inkább aranyos.

Én meg keresnék végre egy olyan könyvet amin tényleg lehet nevetni is, mint ahogyan a filmeken is lehet, vagy egy viccen is.

Van olyan egyébként ?

Mert amiket eddig olvastam azok nem annyira voltak ilyenek.

Igaz, nemrég kezdtem el olvasgatni, szégyen nem szégyen, és azok közül is sok volt a tájleíró mű, mert érdekelnek egyébként a különböző országok/kultúrák, de amikor rákerestem, hogy most valami viccesebb müvet olvassak eddig nemigen sikerült találni...

Tudtok ajánlani valami jót ? :D

Egyébként a téma sem annyira fontos, csak valami igazán szórakoztató és pörgős is legyen(lehetne).


Ui.: (Rejtő Jenőtő most olvasom a Piszkos Fred-et, de nem tudom :D ez is inkább ilyen aranyos vagy nem is tudom, nekem túlságosan is érződik, hogy egy kicsit régies és pont emiatt olyan....cuki ? :D)

De ettől függetlenül elvagyok vele :)

(Nem akarom leszólni(!!) Isten ments! Csak lehet, hogy nem annyira hozzám passzol.)


Szóval, valami ? :)



2019. márc. 15. 00:23
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Pdf vagy rendes könyv is érdekelne! :)
2019. márc. 15. 00:24
 2/14 TR75 ***** válasza:
Hát, bizony, neked kell megtalálnod, hogy melyik az a humorfajta, ami neked tetszik. Nem vagyunk egyformák.
2019. márc. 15. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Nos nekem pl. ez bejött:

[link]


Ezt meg nagyon mondják, de még nem jutottam hozzá:

[link]

2019. márc. 15. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Ami elsőre beugrott, az Joseph Heller 22-es csapdája. Miután például Őrnagy Őrnagy (ez a neve a kollégának) előtörténetét olvastam, nem bírtam abbahagyni a vigyorgást legalább egy napig mert mindig eszembe jutott. Egyébként nem egy tipikusan vidám könyv, hanem humoros formában meséli el benne Heller a háború borzalmait, amik néha nagyot ütnek benne. Egyik pillanatban még nevetsz az egyik katona bolondságain, másikban pedig olvasod hogy lezuhant a géppel és meghalt.
2019. márc. 15. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 TR75 ***** válasza:
67%
A Madáretető tényleg jó :-)
2019. márc. 15. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

A Heri Kókler sorozat első két része.

Oké, nem épp egy komoly könyv egyik se, sőt ez inkább kifejezetten trash. Ugye a Harry Potter könyveket parodizálja ki, de olyan elborult a humorvilága, hogy az nem igaz :D Amikor először olvastam őket, én visítottam rajtuk a röhögéstől :D

2019. márc. 17. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Elmúlt években legjobban egy 20+ részes rövidkönyv(light novel) sorozat 10. részének olvasása közben nevetettem. (The Rising of the Shield Hero)


Én nem szoktam direktbe humoros könyveket keresni, inkább 1-1 jelenet szokott nagyon megfogni. Aztán meg sok külső és belső tényezőtől függ, hogy mennyire fogok nevetni, hiszen majd mindenhol olvasok, viszont mondjuk egy rendelőbe vagy előadáson vissza kell magam fogni.

2019. márc. 17. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
A. B. Cee: A Röppencs és Star Why. Előbbi a viccesebb, utóbbi egy Star Wars-paródia. Mindkettő nagy kedvencem volt tiniként.
2019. márc. 29. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
90%
Tényleg eléggé sajátos, hogy kinek mi jön be. Meg életkor/ tapasztalat szerint is változik. Pl. nekem fiatalon sírva röhögős volt Vaszary Gábor: Hárman egymás ellen, Ketten Párizs ellen, Erich Kästner: Három ​ember a hóban, Jerome K. Jerome: Három ember... könyvei, Guareschi Don Camillo kisvilága, Wodehouse - bár némelyik kissé erőltetett, Rejtőhöz kell nekem is egy hangulat. Egyetemi éveim alatt fetrengős volt a Tesco titok - kb. háromszor olvastam, kétszer sírva röhögősen, aztán már kevésbé, a Galaxis útikalauz, ami tulajdonképpen nem csak humor, de kreativitás és szellemi tartalom terén is brillírozik. Vavyan Fable művei ugyan általában kalandregények és nem folyamatosan gurul tőle az ember a padlón, de van egy-két olyan humor bennük, amire visszaemlékezve is megroggyan a térdem. Ezen felül még egy felnőttkori kedvenc: Terry Pratchett, pl. A Kaszás c. könyve, de ő szerencsére termékeny író volt, úgyhogy van bőven röhögnivaló irodalma.
2019. aug. 2. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az eddigi válaszokat ! :))
2019. aug. 8. 18:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!