Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Nabokov Lolita könyve elítéli...

Nabokov Lolita könyve elítéli a pedofíliát?

Figyelt kérdés
Sok helyről hallom, hogy jó könyv, de nem akarom elolvasni, ha pozitív vagy semleges dologként tünteti fel, hogy egy öregember tinikre csorgatja a nyálát. Nem venné be a gyomrom.
2019. márc. 10. 15:37
 1/4 anonim ***** válasza:
18%

Amennyire tudom, az adott sztoriban a kamasz lány a csábító, nem a férfi a nyálcsorgató. Illetve persze, az, de kicsit mélyebb a történet annál, minthogy mennyire perverz.

Valamikor nagyon régen filmfeldolgozást láttam, de nálam is tervben van a könyv. :)

2019. márc. 12. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
14%

A filmet láttam, csak az alapján tudok nyilatkozni.

A lányka korántsem volt ártatlan, manipulálta a férfit, elcsábította. Éppen ezért a film alatt nem tudtam úgy tekinteni Lolitára, mint egy kislányra, vagy pedofília áldozatára.

A pasi meg ugye a gyerekkori szerelmét látta meg benne, ezért nem feltétlenül pedofil, de azért vannak hajlamai rendesen.

Egyébként elég tragikus film, és úgy éreztem, hogy a lány használja ki a férfit, és nem fordítva. Ez nem egy tipikus eset, ezért a film nem nagyon foglalkozott azzal, hogy mennyire elítélendő.

Azt nem tudom, hogy a könyv mennyire hasonló a filmhez, viszont azt tudom, hogy nem egy országban tiltólistán könyv.

2019. márc. 16. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
A Lolita olyan olvasóknak íródott, akiknek nem kell a szájába rágni, hogy "a pedofília rossz, értem?" hanem maguktól is van ennyi eszük. Az előző két válaszolónak sem sikerült megértenie, hogy Humbert Humbert az, amit az irodalom "megbízhatatlan narrátornak" nevez, és végig az ő szemszögéből látjuk a sztorit. Tehát Lolita nem csábító, hanem a pedofil narrátor mentegeti magát azzal, hogy "én nem is tehetek róla, ő akarta".
2019. márc. 29. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Igen,elítéli.

A narrátora a műnek Humbert Humbert,aki olyan csodásan és költőien írta meg az első részét,hogy nem tudtam nem utálni. Minden tettét megmagyarázta és volt,ahol még sajnáltam is.

Aztán jött,ahogy leírja Lolita kihasználását,zsarolását, na onnantól nehezebbé vált az olvasása,de ezeket is úgy írta le,hogy gyönyörűen.

Nabokov egy tehetséges író,éppen ezért tűnhet valakinek úgy,hogy ő ezt támogatta PEDIG erről szó sincs. Humbert szemszögéből van elmesélve,ha Lolitáéból lenne,igen csak pislogna pár ember,aki meg olvasta még jobban.

Csak a film alapján nem kell megítélni a művet.

2019. jún. 16. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!