Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Miért lettek most annyira...

Miért lettek most annyira menők a "vámpíros" könyvek?

Figyelt kérdés
2010. júl. 1. 15:02
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:
Na neee :D
2010. júl. 1. 22:00
 12/24 anonim válasza:
42%

én is behányok a twilightől, meg az ilyen szaroktól. most egy film vagy legyen romantikus, vagy vérfagyasztó... ez a divatmostanság, a vámpiros sztájl...maajd elmúúlik:D

amugy darren shant imádom, a démonvilág kötetét olvassátok el :P

2010. júl. 1. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
59%

Épp volt nem rég a tvben is egy ilyen müsor amiben ezt a kérdést felvetették és a válasz tömören:

Azért lettek felkapottak a vámpíros könyvek mert a mai rohanó világunkban nincs időnk a romantikára/nem kapjuk meg a romantikát.És a nők szivesen vesznek bele az ilyen könyvekbe melyekben meglelik azt.És az h ezek vámpíros könyvek, a fantáziánkat is izgatják a természetfelettiségük, elérhetetlenségük miatt.

18/L

2010. júl. 1. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:
Igen , egy bizonyos korosztályban. De a többségük bőven 16-17 év alatti , én nem hiszem , hogy ők ezzel a romantikát akarják pótolni az életükből ,szerintem csak mennek a többi ember után. Amúgy érdekes válasz , lehet ,hogy tényleg ezért van , de nem hiszem ,hogy egy ...mit tudom én , egy 14 éves , emós lány ,aki BNFet hallgat ( most kb. ez a tipikus tinédzser, persze vannak kivételek) nem hiszem ,hogy az életéből a romantikát ezzel akarja pótolni. A Darren Shanes vonalat megértem , az a könyv fiatalkonak készült , és arra be is vált tökéletesen , de még most sem tudom megérteni , hogy egy 14 éves miért isteníti ezt a könyvet. ( gondolom a filmben a főszereplő srác miatt.. ott is vannak gondok , nem értem ,hogy miért ő a férfi ideál...) Mondjuk annak örülök , hogy szerintem csomóan vannak akik nem szerettek olvasni , szóval számomra annyi pozitívuma van , hogy legalább nem a tv előtt ült az idő alatt.
2010. júl. 2. 10:20
 15/24 anonim ***** válasza:
95%
Már elnézést, de én 16 éves vagyok, nem emos, hanem átlagos lány, imádok olvasni. Főleg fantasy, vámpíros, horror könyveket,de persze, ha találok vmi jót, mást is elolvasok. És én elmondom, hogy miért szeretem a vámpíros könyveket. Szeretek különleges másfajta lényekről olvasni, és mostanában ebből a témakörben a vámpíros könyvek vannak túlnyomó részt. Szóval, azért szeretem az ilyenfajta könyveket, mert annál jobb, minél több dologban különbözik az én életemtől. Mert én nem azért olvasok, hogy hozzám hasonló emberekről olvassak, és mint mondtam érdekelnek a vámpírok, démonok, stb. Lehet, hogy nem lehetett megérteni abból, amit leírtam, de jobban nem bírom elmagyarázni.
2010. júl. 2. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 A kérdező kommentje:
Én az előbb általánosítottam , ebben nyilván sokan nem tartoznak bele, én nem akartam senkit megsérteni ,ezúton is bocsánat , engem csak az érdekel ,hogy miért lettek olyan felkapottak ezek a könyvek. Nekem van róla egy véleményem , másnak más véleménye , ha szereted olvasd.
2010. júl. 2. 13:26
 17/24 anonim ***** válasza:
59%

Vámpíros könyvek már elég rég óta vannak. Bram Stroker Drakula története 150 éves, Anne Rice 1976-ban írta meg az Interjú a vámpírralt.

Én kb. 10 évvel ezelőtt kezdtem el vámpíros könyveket olvasni. Kezdve a fent említett klasszikusokkal. Akkor még mindenki különcnek nézett és fintorgottt, amikor meglátta, hogy milyen könyv van a kezemben.

Rajongásom a vámpírok iránt azóta sem csökkent. Bár megválogatom, hogy a kínálatból melyiket olvasom el.

Hogy mi tetszik a vámpíros történetekben? Misztikus, borzongató és más, mint a többi regény (nem minden vámpíros regényt kell ide érteni).

Két dolgot köszönhetek ennek a divatnak: már nem néznek különcnek és nem kell több évet várni a következő vámpíros regényre, mert van miből válogatni.

2010. júl. 2. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 A kérdező kommentje:
:)
2010. júl. 2. 21:05
 19/24 anonim ***** válasza:
61%
13 éves, kissé különc, de semmiképp sem emós lány vagyok, aki szerint a BNF elmegy, de kicsit sem tetszik neki, de mindenre nyitott, meghatározhatatlan stílusú, Twilight fan, a nem annyira elvakult fajtából - tömören, hogy bemutatkozzak, mielőtt előítéletekbe bocsátkoznál. Tényleg nagyon idegesítő, hogy mennyire ugyanazok az emberek, de sajnos egyre többen vagyunk, egyre kevesebb ésszel és érzéssel. Erre a kérdésre sosem kaphatsz kielégítő választ, mert aki el tudná mondani, azt te nem tudnád megérteni. Nyitottnak kell lenned, engedned, hogy téged is elvarázsoljon. A Twilight egy fantasztikus, letehetetlen könyv, akárcsak a többi. Nyitott vagyok, szerintem minden történet megérdemli, hogy elolvassák. Nem lehet azt mondani valamire, hogy ez pocsék, amikor valaki a szívéből tárja elénk. Ez szerintem kegyetlenség, mert valakinek nagy bátorság kellett, hogy a nevével együtt kiadjon egy könyvet. Nem lehet mindenkinek megfelelni, de Stephenie Meyer megpróbált és azért sikerült neki. Az emberek azért keresnek valamit, amiért rajonghatnak, hogy legyen valami céluk, legyen valami értelme az életüknek. Elég unalmas lenne, ha semmiért sem rajonghatnánk, ha nem lennének filmek, könyvek, zenék - enélkül szerintem szinte kipusztulna az emberiség, legalábbis nagyon más lenne. De az a jó dolog, hogy örömmel adják és örömmel kapják ezeket az emberek egymástól. A kritikus, gúnyos hozzáállású embereknek sosem fog semmi sem megfelelni, nekik alaposan el kellene gondolkozniuk és nyitottnak lenniük. Amúgy kérdező: olvastad a Twilightot? Én úgy olvasok, hogy beleélem magam és ebbe bele lehetett. Nagyon jó könyv, tényleg mindenkinek csak ajánlani tudom. Akinek nem tetszik egy könyv, arról az ovlasó tehet, nem az író. Én mindenbe beleélem magam, így teszik a jó olvasók. Ezért rossz érzés a végén kiszállni ebből a világból. Ezek után az emberek elkezdtek érdeklődni a vámpírok iránt és végre sokan boldogak lehettek, hogy újra van valami céluk, valami "dolguk" és nem csak bolyonganak a nagy világból, hanem vannak apróbb céljaik és terveik. Mert ők most szeretik a vámpírokat és kész, biztos lesz valami, amíg lesznek vámpíros olvasni valók, addig tuti nem fognak unatkozni. Amúgy már nem csak a vámpírok, hanem a vérfarkasok is hódítanak. De most komolyan... Mi a baj az álmodozással?
2010. júl. 3. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
90%
Amúgy köszi, ha végig szenvedted (:D) és remélem, hogy megértesz. :) Hisz vélemények és pofonok. ;)
2010. júl. 3. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!