Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Harry Potter fanok: Nektek...

Harry Potter fanok: Nektek milyen élmény volt látni a Grindelwald bűntetteit? Ezt várjátok egy Harry Potter könyv előzmény történettől?

Figyelt kérdés

Szerintem nagyon jó lett. Logikailag már amennyi logika van a Harry Potterben szerintem tök jól felépített és őszintén szólva mint olyan aki végigolvastam a könyveket amelynek főgonosza ugye Voldemort, Grindelwald sokkal jobban bejön. Nektek? Szerintetek is nagy a különbség Grindelwald javára?


Egyébként jól vettem észre hogy jó pár jelenetet kivágtak ami a trailerben benne volt? Az Edevis tükre jelenet az miért nem volt benne például? Vagy elbambultam volna? Csak most láttam azért kérdezem.



2018. dec. 3. 16:59
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

A lelketlen pszichopata és a dühöngő őrült bár nem egymást kizáró fogalmak de nem is azonosak. A könyvből pont olyan igénytelen jelenségnek feslett számomra Voldemort, mint a filmben, noha említettem talán tényleg kevésbé. És tudjuk, az is kiderült, hogy Tom Denemként sok évvel azelőtt nem így indult, hanem Grindelwaldhoz hasonló karizmával. De pont ezért mondtam, hogy a felesleges értelmetlen céljai formálták, mert azok miatt lett később az ami: walking dead.


Grindelwaldnak pedig emiatt a megjelenésére mondtam, hogy gentleman, nem azért mert a muggli gyerek megölését úriemberségnek tartanám például. A 7. részből is az derül ki,hogy csak a börtön, ráadásul 50 évalatt rombolta le a személyiségét, nem csak külsőleg, hanem megbánást mutatott. De nem akkor lett igénytelen személyiség amikor tevékenykedett, ellenkezőleg. Őt ha jól sejtem csak ezután ismerjük meg a filmekből.

2018. dec. 12. 20:38
 12/17 anonim ***** válasza:
A filmekben tuti kibontakozik Grindelwald, és szerintem az ő háttértörténetére is számíthatunk gyerekkortól/szülőktől kezdve, hogy mi formálta a nézeteit, hogyan csapták ki a Durmstrangból. Engem nagyon érdekel ez a Credence-szál is, ott nagy csavarokra számítok még, és erős a gyanúm, hogy Grindelwald hazudott neki a származásáról. Meg az, hogy Naginivel úgy mégis mi történik, hiszen itt egy szimpatikus karakter. Jól meg kell magyarázni a jellemváltozását. Csak el ne mozduljunk valami brazil szappanopera-irányba, ahol kisül, hogy Credence igazából Dumbledore és az időben rejtélyesen visszautazott McGalagony titkolt gyermeke, mellesleg több személyisége van a traumái miatt, és ezek egyiket id. Tom Denem, mert akkor kiakadok...az Elátkozott Gyermek óta tartok az efféle dobásoktól, és bevallom, a Nagini-teória is erősnek tűnt nekem, aztán lám, igazolódott.
2018. dec. 12. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

Nekem tetszik a dologban, hogy a Harry Potter anno nem a kályhától indult és most megyünk a kályha felé gyakorlatilag. Tetszik a Credence szál, bár szerintem is kiderül majd valami: hogy Grindelwald hazudik vagy hogy igaz a dolog de az is, hogy hogy jött rá, hogy történt.


Az elátkozott gyermek nem volt egy nagy durranás, értem a dolgot, tetszik az időutazósdi, de nem tartalmazta az egész amit a Harry Potternek kell. Mindent lenyelek, a Nagini szálat is, ha benne van az aminek a Harry Potter univerzumban benne kell lennie. Szerintem ebben a Legendás állatokban benne van eddig. Még a Voldi-Bellatrix kamatyolást is lenyeltem volna így.


Egyébként nem titkolt asszem, hogy Grindelwald jobban bejön és jobban is érdekel mi bontakozik ki belőle és a múltjából.

2018. dec. 12. 22:13
 14/17 anonim ***** válasza:

Alapvetően, mint film, szerintem nem rossz. A szereplők, látvány, párbeszédek elég jól sikerültek. Viszont a történettel azért lenne pár gondom.

1. Hogy tanít már ekkor McGalagony prof. a Roxfortban tanárként??

2. A fekete pasi(sajnos ennyi maradt meg belőle, a neve nem) személye, története teljesen érdektelen és felejthető, mikor meséli a történetet, az a jelenet szerintem inkább nevetségesre és hiteltelenre sikeredett, mintsem drámaira. Nem is érthető az egész, ha az öreg Lestrange a fiát szerette, akkor miért küldte el Amerikába?

3. Dumbledore szerepe is fura, miért tanít SVK-t? Szerintem itt alárendelték a történetet annak, hogy tudjanak egy jó jelenetet csinálni, amivel vissza/előre utalnak a HP 3-ra. Illetve ami engem zavart, hogy Dumbledore Edevis tükrében Grindelwaldot látja. Mikor a HP 7 végén arról van szó, hogy Harry rájön, mit látna D. a tükörben, én azt teljesen úgy értelmeztem, hogy D. is a családját látná, mint H., ehhez képest nekem hiteltelen és furcsa, hogy csak G.-t látja. Az sem érthető, hogy milyen vérszerződést kötöttek. A megszeghetetlen esküt tették le? Ha nem, miért nem? Ha igen, hogy fognak mégis megküzdeni? Ráadásul egyszer már megküzdöttek fiatalkorukban, a D. húgának halálával végződő párbaj során, akkor ez hogy volt lehetséges?

4. Nekem Grindelwald filmbeli motivációja sem tetszik. Lehet, hogy én értettem félre, de nekem a HP 7-ből teljesen az jött le, hogy G.-nek Voldival ellentétben nem az aranyvérűség a szentség, hanem a mágia, és hogy ő csak a muglikat tartja alsóbbrendűnek, a "sárvérűeket" nem. Nekem ettől a karakter hitelesebb lenne, és jobban elválna a személyisége Voldemortétól.

Összességében, remélem, hogy ez csak egy gyengébbre sikeredett átvezető rész, és a későbbi részek megmagyarázzák majd a film végi nyitott kérdéseket. Mert az szerintem nyilvánvaló, hogy az egész Lestrange sztorival, "Kredenc" származásával és G. erre vonatkozó film végi állításával elég sok gáz van, nem tudhatjuk, hogy mi igaz és mi nem belőle.

2019. jan. 13. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Volt benne pár dolog, amin fogtam a fejem... Egyrészt McGalagony tényleg hiba, ezt a készítők is elismerték. Másrészt ha Credence tényleg Dumbledore, úgy ahogy az most kiderült, az tényleg gagyi. De van erre is pár teória. Az egyik, hogy csak Grindelwald manipulációjának a része. Ez teljesen korrekt lenne, de van egy másik elképzelés, ami nekem kifejezetten tetszik.

Amikor Dumbledore és Grindelwald harcoltak, nem tudjuk pontosan hogy zajlottak az események. Ott volt ugye Aberforth is, illetve Ariana, aki meghalt. Simán lehet, hogy pont a vérszerződés miatt következett be maga a tragédia is, talán lepattanhatott az átok, vagy fene tudja. Viszont ami a lényeg, hogy egy teória szerint Arianának is volt egy obskurusa, és ezt szedte össze Grindelwald a párbaj után. (ahogy Newt is tartott egyet a bőröndjében ugye), majd szépen becsempészte Credence-hez az árvaházba. És ezáltal, hogy Ariana obskurusát birtokolja, bizonyos értelemben tényleg Dumbledore, beadja neki, hogy Albus elhagyta őt, stb, és kész a tökéletes fegyver Dumbledore ellen...


Queenie és Jacob kapcsolata sem valami jó szál amúgy a filmben, legalábbis amennyire az első részben tetszett, itt annyira idegesített. Az alapkoncepciója jó, de a megvalósítása nem jött be. Az viszont ,hogy átáll G oldalára, simán érthető, ő amúgy sem egy túl okos nő, könnyen befolyásolható, megtéveszthető...

Dumbledore meg igen, tényleg le van írva hogy bűbájtant tanított... De miért ne taníthatott volna előtte svk-t? Lehet most kezd majd el bűbájtant tanítani, hogy az svk-t elvették tőle.

Nagini pedig, csak nekem egyértelmű, hogy fog Tom Denemhez állni? Ő most még ember... De egyszer csak eljön az a pont hogy nem fog tudni visszaváltozni. Kígyóként pedig képtelen lesz az emberekkel kommunikálni. Aztán hosszú idő után jön egy ifjú, karizmatikus fiú, aki tud beszélni a kígyókkal... Kell tovább részleteznem?

2019. jan. 18. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
15# De nekem Queenie átállása tetszik is meg nem is. Nem túl okos és befolyásolható, de az az érdekes, hogy elvileg Ő tud olvasni a gondolatainkban nem? Innentől kezdve érdekes lehet ami Grindelwald fejében van..
2019. jan. 18. 14:28
 17/17 anonim ***** válasza:
100%
Így van, ez is mutatja, hogy Grindelwald mennyire megnyerő manipulatőr. Csak egyesek reflektáltak rá, hogy mennyire nem hiteles Queenie átállása... Szerintem viszont attól, hogy gondolatolvasó, maga a személy nem túl okos, és lehet befolyásolható. Pláne, ha egy olyasvalakiről van szó mint G.
2019. jan. 18. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!