Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Harry Potter fanok: Nektek...

Harry Potter fanok: Nektek milyen élmény volt látni a Grindelwald bűntetteit? Ezt várjátok egy Harry Potter könyv előzmény történettől?

Figyelt kérdés

Szerintem nagyon jó lett. Logikailag már amennyi logika van a Harry Potterben szerintem tök jól felépített és őszintén szólva mint olyan aki végigolvastam a könyveket amelynek főgonosza ugye Voldemort, Grindelwald sokkal jobban bejön. Nektek? Szerintetek is nagy a különbség Grindelwald javára?


Egyébként jól vettem észre hogy jó pár jelenetet kivágtak ami a trailerben benne volt? Az Edevis tükre jelenet az miért nem volt benne például? Vagy elbambultam volna? Csak most láttam azért kérdezem.



2018. dec. 3. 16:59
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
Kihagytam, hogy könyvben is érdekelne-é de ez szerintem a 20. ilyen kérdés lenne gyk-n.
2018. dec. 3. 17:00
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Engem azok az apróságok idegesítenek, amit nem vettek figyelembe a canonból. Dumblefore mióta svk tanár? Átváltoztatástant tanított! És miért visel ilyen drága öltönyt? Legalább rikító színe lenne, ez egyáltalán nem Dumbledore.

És McGalagony mit keres itt? Csak 8 év múlva kéne megszületnie a film jelenétől számítva!


Arról meg ne is beszéljünk, hogy milyen logika alapján állt át Queenie Grindelwald oldalára. A csaj zsidó, erre benyal a varázslónácinak? Értem én, hogy Jacob miatt tette, hogy együtt lehessenek, de még azután is Hit---Grindelwalddal maradt, hogy látta, mennyire nem ért egyet a döntésével Jacob.


Maradjunk annyiban, hogy nem vagyok oda meg vissza.

2018. dec. 3. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Számomra a Hitler hasonlat inkább illik Voldemortra. Nem azért mert követném legszívesebben a létező Grindelwaldot, abszolút. Hanem mert Voldemort áldásos tevékenysége az maga az a szó ami Hitler. Tehát az idegen értelmetlen célokért folytatott értelmetlen és haszontalan vérengzés. Valljuk be ez, hogy legyen halhatatlan és uralkodjon, és a nem varázslók pedig pusztuljanak ez az. Grindelwald ennyiben merül ki? Szerintem nem. Alapvetően a varázslók legyenek szabadok, vagyis ne alakoskodjanak és titokban éljenek, mintha létük bűn lenne és mindegy hogy fogalmazzuk ez alapvetően honorálható gondolatmenet is lehetne akár. Más kérdés, hogy mennyi lidérces bűn árán képzeli el az erőszak megszűntetését ami ugye ellentmondás de nem összefügg. Az emberi oldala a dolognak megmutatkozik, nem merül ki puszta vérengzésben. Ha szabad egy kis korrekció.


De a választ köszönöm! ;)

2018. dec. 3. 19:04
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Én bírtam a filmet az összes "hibája" ellenére.

Miért ne lehetett volna D. svk tanár? Ki mondta, hogy mindig is átváltozástant tanított?

És McGalagony? Hiszen ő az a kivételes személy, aki adott Hermionénak egy időnyerőt olyan profán idnokkal, hogy több órát felvehessen. Miért feltételezzük, hogy ezt a fajta szerkezetet korábban nem használta senki semmire?

Quinnie pedig... a jól megvezetett birka -már bocsánat. Hétköznapokból is tudnék egy fél országnyi példát hozni.


Szóval én bírtam a filmet. Jó volt, látványos volt, átvezető rész volt. Mondjuk hiszem, hogy az utolsó jelenet csak G. manipulációja. Aurelius? Ugyan már, ez hülyeség!

2018. dec. 4. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
35%

Nekem Voldemort jobb főgonosz volt, talán azért mert ő még eredeti volt. Nem szeretem ezt a mai trendet, hogy mindent ami anno sikeres volt és közkedvelt, azt most felbolygatják és folytatásokat, spin-offokat meg remakeket csinálnak mindennek, csak hogy pénz legyen. Épp eléggé megerőszakolták már a Jurassic Parkot, a Star Warsot meg tudom is én még mit, azt hittem/reméltem, hogy így hogy a Harry Potter megkapta a maga lezárását, Rowling is kijelentette hogy ennyi volt, a szálakat elvarrta, így ezt a sztorit békén hagyják. Tévedtem, persze a mai trendet elnézve amelyik történet csak egy kicsit is sikeres volt, azt nem fogják békén hagyni, hanem 20 remaket, folytatást, előzménytörténetet meg spin-off sorozatot kap, egyszerűen ebben a pénzéhes ötlettelen világban ezt lehetetlen kikerülni.


Amit ebből ki akartam hozni, az az, hogy a HP-t úgy kellett volna meghagyni ahogy van, a Bölcsek kövétől a Halál ereklyééig és itt lezárni 8 lakat alá hogy senki egy ujjal se piszkálj a a sztorit, mert az úgy volt jó ahogy volt, eredeti volt, kerek volt, volt értelme. Most a profitéhség miatt ezt is felhígítják, átírják, szétbarmolják, tönkreteszik a mítoszát. Nem örülök neki. Tök fölösleges előzménytörténetek ezek, arról nem beszélve hogy sikerült belerakni kettőt is a ma élő legpipogyább, legidegesítőbb színészek közül főszerepbe, Johnny Deppet meg Eddie Redmaynet (utóbbitól szabályosan ráz a hideg, egy elkényeztetett homokos fiúcska benyomását kelti akárhányszor megszólal vagy csak meglátom a fejét, színésznek pocsék). Nekem nem jön be. Ordít róla hogy csak a pénz miatt készült el. De úgy látom Rowlingot is hatalmába kerítette a pénz, mert ígérete ellenére csak beszállt ebbe is.

2018. dec. 4. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
5: egyetértek veled abban, hogy ha a művész érzi, hogy kész a festmény onnantól nem szabad hozzányúlni. Ezt viszont nem ilyennek érzem. Mert talán mert ezen nőttünk fel sokan, azt is észrevettük, hogy egyre komolyodott, a Bölcsek köve egy nem ártalmatlan varázsvilágban játszódott. Az Azkabani fogoly már a legkevésbé sem ártalmatlanban, és a Halál ereklyéi már pokolian nem ártalmatlanban, és nekem bejön, hogy még sehol nem vagyunk mert azért folytatás van.
2018. dec. 4. 17:13
 7/17 anonim ***** válasza:
Szerintem egy érdekes átvezető, de önmagában nem áll meg, majd az egész történetet lehet értékelni. Itt túl ok kérdés maradt nyitva, még Credence kiléte is, mert ami a végén elhangzik, nagy eséllyel hazugság, amivel Grindelwald manipulálni akarja őt, hogy haragudjon Dumbledore-ra. A nácizmussal való párhuzam: szerintem ez megáll mindkét főgonoszra. Hitleréknek bizony megvolt az a propagandája, hogy ők a német népért tesznek mindent, a németek ellenségeit pusztítják el, és mindent a nagyobb jóért csinálnak. Ezt mondja Grindelwald és Voldemort is. Utóbbiról tudjuk, hogy valójában a saját gesztenyéjét kapargatta, de csak azért, mert a jók szemszögéből láttuk, részletesen leírva. Hitlerre engem inkább pont hogy Grindelwald emlékeztet jobban, aki jó populista módjára ténykedik, és a muglikról bizony ugyanazt mondja, amit Voldiék. Annyi, hogy ő egy kis részüket rabszolgasorban megtartaná. Ezzel a populizmussal, meg ezzel a látszólag "Jót akarunk, csak rossz módszerrel" összetettebb és "felnőttebb" gonosz, nem olyan, mint az egyértelműen színfekete Voldemort, főleg, ha hozzávesszük a HP 7 beli megjelenését, mármint a könyvbelit, ahol bűnbánóként látjuk viszont, aki a halálos következményekkel nem törődve jól beolvas Voldemortnak. De ne felejtsük el, ahogy kihajította a kis lényt az ablakon az elején, vagy ahogy hidegvérrel lemészároltatta a mugli családot, a gyereket is beleértve. Ez alapján bizony benne is megvan az a fajta könyörtelenség.
2018. dec. 10. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Érthető csak én másképp látom. Vannak akik lidérces bűnöket követnek el, és ezért nehéz elhinni, hogy nem velejükig romlottak. Ilyen Grindelwald. Vagy nincsenek tisztában tetteik gonoszságával, azt hiszik, hogy a cél szentesíti az eszközt, persze ez marhaság - vagy tisztában vannak vele, de azt gondolják, hogy erőszakot erőnek erejével tudnak megszüntetni. Van egy cél ami után jobb lesz a világ, és nem érdekli hány hulla fölött kell átlépnie odáig, mert ez az ára, hogy megszűnjön a szenvedés. Plusz ahogy látható, a szenvedés okozói (szerinte) iránti bosszúvágya is hajtja, ahogy mondod. Könnyű összekeverni a Hitler féle dolgokkal, persze maga a sztori korban is egyértelmű párhuzam a II. Vh-val.

De a Hitler féle nálam ott kimerül, hogy hasonlót mond és cselekszik de a legkevésbé sem meggyőződésből. Ezt mondja, mert időnként nem csak erőszakkal akar tiszteletet kivívni magának, mint nagy részt. De egyébként ezekben a 'jó' célokban nem hisz. Az erőben, a vérben, a félelemben hisz. Ezért csak idegen és értelmetlen célokért - magyarul semmiért, csak úgy folytatott lidérces bűnökről van szó. És mint olyan annak a kitervelőjét meg is formálja: igénytelenné teszi. Amilyen Voldemort. Mind a könyvben mind a filmben egy igénytelen megjelenés: gondolom büdös, mert mosdatlan, a foga rohad, mezítláb, neandervölgyi karmok, egy fekete köpeny és jóvan. Ez maga az is amit megtestesít. A filmben ráadásul orra sincs, tiszta M Jackson.(nem beszólás, ő jó ember volt). Nem emlékszem a könyvben mi van még róla, annyira talán ott nem igénytelen de a filmben az. Olyan igénytelen mint a hazug, idegen és értelmetlen céljai.


Ezzel szemben Grindelwald egy gentleman. Van benne stílus, megnyerő megjelenés, intelligencia. Nem pusztán az erőszakban és vérengzésben, még csak nem is a felsőbbségi komplexusban való öröme felsik ki a személyiségéből. Sérelmei valójában nem mondhatók butaságnak. Ha arra is kitér ek qrva hosszú lenne.

De ez a különbség számomra az elhivatott gonoszok és a hitleri (pusztán félállati, vérszomjas) gonoszok között. Nem akartam vitatkozni csak véleményt mondani, gondolom így haverok leszünk egyiket sem védtem meg csak légyölő és gyilkos galóca nem ugyanaz. Csak hasonlít,(fogalmilag,elméletileg persze) könnyű összekeverni.

2018. dec. 10. 22:50
 9/17 A kérdező kommentje:
Bocs asszem kihagytam, hogy "amilyen Voldemort ÉS Hitler".
2018. dec. 10. 22:59
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
A könyvben Voldemort nem tűnik ennyire őrült szektavezérnek, mint a filmekben. A külseje azért torzult, mert a lelke hét darabban van (meg mert ő még egy gyerekkönyv gonoszaként indult, amiben a gonosz csúnya és pont. Viszont visszautalgatnak rá, hogy bizony Grindelwald-féle karizmatikus emberként indult ő is, a merengős emlékekben fiatalon még a vonzó küllemre is adott. Az egy más kérdés, hogy őszintén sosem hitt abban, amit mondott, a muglik iránt volt benne egy adag bosszúvágy és megvetés, ezért szívesen gyötörte őket, de amúgy nem gondolta, hogy ezt bárkikért, akár az aranyvérűekért teszi. Ezzel az énjével valószínűleg az idővonal miatt fogunk találkozni is ebben a szériában. Grindelwald őszintén hisz az eszméiben, de ezt nem az eddigi, úriemberes viselkedéséből tudjuk, hanem a 7. könyvből, pláne a végéből. Abból, amit a filmben eddig mutatott magából, simán lehetne egy ugyanolyan manipulatív, de valójában lelketlen pszichopata, mint Voldemort. Utóbbi a könyvben korántsem olyan dühöngő, mint a filmben, a könyvbeliből simán kinézem azt is, hogy azon felül, hogy a mágiája eltorzította a vonásait, nem is igénytelen, hanem inkább pont az a típus, aki élére vasalva tartja a ruháit a szekrényben, mindent lesikál ötször stb. Meglehetősen kényszeres és kontrollmániás, azokra meg jellemző az ilyen viselkedés is. Na persze neki nem kell ehhez fertőtlenítőszer meg kefe, meg vasaló. :D
2018. dec. 12. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!