Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Érdemes manapság könyvkiadót...

Érdemes manapság könyvkiadót indítani?

Figyelt kérdés
Van számos nagyon jó könyv, ami valamilyen oknál fogva sosem került magyar kiadásra. Vajon érdemes lehet ezek kiadására könyvkiadót alapítani?

2018. nov. 13. 19:14
 1/3 anonim ***** válasza:
Hány milliód van a célra?
2018. nov. 13. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nem. Hacsak nem vagy olyan gazdag, hogy hobbi szinten fenn bírod tartani ezt a kiadót. Általában azokat adják ki, amikről úgy vélik, lenne rájuk kereslet, akkor is, ha utóbbiak nem olyan jók. Vica versa, hiába nagyon jó egy könyv, ha nincs rá kereslet, a kiadónak nem éri meg kiadni, illetve ha mégis megteszi, előbb-utóbb befuccsol. Ez a szomorú valóság.
2018. nov. 15. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Ipari Vagány válasza:
Előre nehéz megmondani, hogy érdemes-e. Nagyon sok múlik azon, hogy milyen könyveket adsz ki, azoknak kik lesznek a célközönsége, hogy mennyi energiát teszel a marketingbe, és hogy milyen csatornán terjeszted a könyveket. Nem biztos, hogy a klasszikus kiadási/terjesztési modell működni fog. A terjesztők 50-60%-át teszik el a könyvek árának, a maradékból nehéz finanszírozni a kiadási költségeket, hogy egy kis zsebpénznyi haszonról már ne is beszéljek. Szerintem ha a hagyományos terjesztői/nagykereskedői vonalon indulsz el, akkor szinte biztos a bukta. Korábban jó néhány éven át adtam úgy ki könyveket (évente 1-2 címet), hogy csak jól meghatározható és elérhető célközönségnek szóltak, és így ki tudtam kerülni a nagykereskedéseket, és gyakorlatilag direkt marketing formában adtam el őket anélkül, hogy árrést kellett volna adni bárkinek. Nagykereskedésbe csak mutatóba vittem be 2-300 példányt (melyek felét nem is tudták eladni, mert mint kiderült, rendszeresen "elfelejtették" kivinni a könyveket a boltokba), csak hogy a különböző kereskedői weboldalak kínálatába fölkerüljön reklám gyanánt. Így lehetett realizálni némi hasznot, és ha az ember szerényen él, még akár szűkös megélhetést is biztosíthat mondjuk évi 2-3 könyv esetén (tekintsünk el attól, hogy beletenyerelsz egy Da Vinci kód kaliberű bestsellerbe). De nagyon észnél kell lenni hogy mit ad ki az ember, hogy jó könyv legyen és biztos legyen rá érdeklődő, és hát sokat kell foglalkozni a népszerűsítéssel (facebook, jó weboldal, SEO, szóbeszéd, megfelelő helyeken szórólap, poszter stb-stb-stb.). Azért nem lehetetlen a dolog...
2018. nov. 16. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!