Ti mit gondoltok arról az ötletről, hogy kötelező olvasmány legyen a Harry Potter?
'90-es évekbe jártam általánosba;Vuk,Egri csillagok,Rab ember fiai,Kincskereső kisködmön,Légy jó mindhalálig,Szent Péter esernyője,A Pál utcai fiúk
Ezekről olvasó naplót is írtunk,plusz a félévi nagydolgozatba is nagy jelentősségük volt.(Volt aki igy is a röviditett változatokat és más olvasó naplóját másolta át simán.)
A Harry Potter alapból 7 kötetes(+3;a kvidics,legendás állatok és Bogárd bárd),akár wgy nyári szünetre kiadott feladatként ki az aki elolvasná?!
Öszintén,a mai 10en évesek szeretnek olvasni?!
Saját tapasztalat;" inkább a 'gépezés',mobil végső esetbe jó a tv is,csak könyvet NE!"
(Nyáron a helyi suliba közmunkás gyerekfelügyelő voltam,ott is tapasztaltam)
Ez a kötelező olvasmány téma mindig is "érzékeny" téma volt.
Személy szerint nem, nem örülnék neki, ha a Harry Potter lenne a kötelező olvasmány. Nem csak azért, mert egyébként nem szeretem ezt a sorozatot, de mégis hová "szúrnád" be a tananyagok közé?
Igen, általános iskolában -jobb esetben- még bőven van ideje olvasni a gyereknek. De nem attól fogja megszeretni az olvasást, mert rákényszerítesz egy könyvet.
Mi hiába járunk egy erősebb gimibe, eszem ágában nincsen elolvasni a Bánk Bánt, vagy az Anyegint, ahogy kilencedikben sem tettem meg az Iliásszal vagy Odüsszeiával. Az osztályfőnök (a magyar tanárunk) minden év végén elmondta, mi a kötelező olvasmány, mi ajánlott.
Mivel alapvetően szeretek olvasni, elolvastam az ajánlottak közül az Anna Kareninát és az Üvöltő szeleket, így belátást nyertem az angol ész orosz irodalomba, tehát ismerem a tananyagot. A kötelezőt meg úgyis elmondja a tanár órán, mi meg megtanuljuk. Mindenki jól jár.
Szóval így is meg lehet oldani, nem kell egyből átesni a ló másik oldalára, meg végletekben gondolkodni.
17/L
Te szereted, tehát támogatnád. De gondolj bele, hogy a mostani utált kötelezőket is nyilván azért tették be, mert valaki szerette őket és értéket látott bennük. Miért lenne a te véleményed jobb, mint másoké, amit te is szidsz?
Mindenképp azt támogatnám, hogy bizonyos válogatott listát kapnának a diákok, amin belül ők dönthetnének. Vagy mondjuk lenne bizonyos mennyiségű kötelező szépirodalom, aztán x darab olyan olvasmány, amit ők választhatnának maguknak, amit akarnak.
Viszont ez a módszer leginkább idősebbeknál működne jól, akik utána tudnak nézni a könyvnek, elemezni tudják a szereplőket, témákat, stb. anélkül, hogy a tanár a szájukba rágná minden elem jelentését. Nyilván az is kellene, hogy a tanárok nyitottak legyenek a diákok saját gondolataira, nem csak a bemagolt, egy darab helyes válaszra. Teljesen más hozzáállás kellene a műelemzéshez.
Én alapból a kötelezőket tartom hülyeségnek. Mindig is nagyon szerettem olvasni, gyerekként is, viszont a kötelezőket utáltam. Valahogy sosem tudott érdekelni a téma (az Egri csillagok volt az egyetlen, ami nagyon tetszett, ne kérdezzétek miért pont az😀). Ráadásul már önmagában az, hogy kötelező, ellenszenvet keltett bennem és “csakazértsem” olvastam el. Ha olvasónapló kellett, lemásoltam a padtársamról, ha felelés volt, elmondattam reggel tömören az osztálytársaimmal a sztorit, hogy tudjam miről van szó. Soha nem olvastam el őket. Ettől függetlenül szabadidőmben mindig olvastam valami regényt, csak én válaszottam ki, hogy mit.
Hogy a HP legyen-e kötelező.... Én biztos nem élveztem volna, mind a könyvet, mind pedig a filmeket rühelltem, kinek mi.
Szerintem inkább össze kéne állítani egy érdekes listát és abból lehetne válogatniuk, mindenféle témában.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!