Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Melyik könyv teszett a legjobb...

Melyik könyv teszett a legjobban 12 éves korodban?

Figyelt kérdés
Milyen könyveket ajánlanál egy 12 éves fiúnak és lánynak? A kistesóimról van szó, ikrek, és nem tudom, mi ragadná meg az érdeklődésüket.A válaszokat nagyon szépen köszönöm!

2018. júl. 21. 14:36
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
a Két Lotti nekünk kötelező volt és azt szerettem nagyon. ha ikrek akkor még külön jó is.
2018. júl. 21. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
köszi! <3
2018. júl. 21. 14:58
 3/15 anonim ***** válasza:
Percy Jackson, én imádtam!
2018. júl. 21. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim válasza:
100%
Hmm, én 12 évesen Böszörményi Gyulától olvastam a Lúzer Rádió, Budapest! c. könyvsorozatot, s mind a mai napig szeretem. :)) Bár nekem eléggé elütött már akkor is az ízlésem a kortársaimétól, nem tudom, tetszene-e nekik, vagy átjönne-e az üzenet.
2018. júl. 21. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Hú,kötelezőkön kivűl;Mikszáth K: Szent Péter esernyőjét,a és Lesli L Lawrence,Tarzan sorozat,Jules Verne ,Karl May és Erich Kästner A kétt lottiját olvastam.
2018. júl. 21. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Szerintem én 12 éves korom körül imádtam meg az olvasást, akkor Leiner Laurát olvastam. Én nagyon szerettem az SZJG-t :) aztán utána jöttek a vörös pöttyös könyvek
2018. júl. 21. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
12 éves koromban csak a Harry Pottert olvastam. Ez is a válaszom.
2018. júl. 22. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

12 éves koromban még nem létezett a Harry Potter. Most a kisfiamnak biztosan ezt ajánlanám. Illetve az Így neveld a sárkányodat sorozatot, bár ennek minden magyarul megjelent részén túl vagyunk már (8 éves -de felnőttként is élvezhető)

Régen rengeteg ifjúsági könyv volt. Én a pöttyös és csíkos kiönyveket faltam, a fiúk pedig a delfin könyveket, illetve az indiánosakat (Winnetou pl)

2018. júl. 23. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Leiner Laura könyvei tini lányoknak szólnak, ha jól tudom.

Harry Potter, alkonyat talán..

Én lovas könyveket olvastam

2018. júl. 23. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim válasza:

#4. válaszoló vagyok, és eszembe jutott pár könyv, ami esetleg érdekelhetné a testvéreidet, azonban szólok, elfogult leszek, mert java részük nagy kedvencem. :D

-Böszörményi Gyula: Gergő és az Álomfogók

-Alan Bradley: Flavia de Luce rejtélyei (magyarul 7 kötet jelent meg eddig, bár ez elég komoly darab, ha a tesóid érdeklődnek a krimik és a kémia csodálatos világa iránt, bátran ajánlom nekik)

-Darren Shan: Darren Shan regényes története (12 kötet)

Larten Crepsley regényes története (4 k.)

Shan nagyszerű író, de meg kell jegyezzem, főleg fantasy és horror műfajban alkot, mondjuk ezek a könyvek inkább fantáziaszülemények, semmint brutálisak. Ha idősebbek lesznek, ajánlom olvasásra a Démonvilág sorozatot (ami elég gore műfajú, viszont a történet hazavág) és A vézna hóhér c. regényt is. :)

-J.K. Rowling: Harry Potter (szerintem ez alapmű :D)

-Karinthy Frigyes: Tanár úr, kérem!

-Móricz Zsigmond: Légy jó mindhalálig

-Erich Kästner: A repülő osztály


Egyébként jó döntés lehet a leányzó kezébe adni néhány Leiner Laura könyvet, például a Szent Johanna Gimit, bár bevallom, nekem nem igazán tetszett, de lehet, a húgod megtalálja benne a jót. :)

Ezen kívül szokták ajánlani az Így neveld a sárkányod köteteket, az Egy ropi naplóját, és annak lány változatát, az Egy zizi naplóját is. Talán még a Jaquline Wilson könyveket tudnám meleg szívvel ajánlani, azokért is éltem-haltam 12 évesen, nem hiszem el, hogy nem jutott eszembe hamarabb. :D

Azt hiszem, ennyit akartam írni, bár meg kell jegyeznem, hogy az Alkonyatnak nevezett szennytengertől védd szegény tesóid ártatlan lelkét, még túl fiatalok megutálni az életüket :D (nyilván túloztam, de azok a könyvek felérnek egy, bocsánat, száz kínzással).

Remélem, tetszik majd valamelyik könyv nekik, bár sokat segítenél, ha elmondanád, milyen stílusú könyveket szeretnek (sci-fi, klasszikus, vígjáték, kaland, horror, pszichológiai, thriller, krimi, ifjúsági, romantikus stb.), vagy szeretnek-e egyáltalán olvasni. :)

2018. júl. 23. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!