Miért ragaszkodik valaki a papír formátumú könyvekhez?!
Én a virtuálisakat jobban kedvelem.
Nincs is olyan gondom,hogy a sok ezer forintos könyv csalódást okoz!
(Nem csak az ingyenes letöltéseket használom.
Bookline.huról is szoktam rendelni!)
#10
Ha elmész egy hosszabb útra, nem kell egy bőrönd papírt magaddal vinni, hogy ne fogyj ki az olvasnivalóból. Egy nagyobb gyűjteményhez nem kell könyvtárszobát építeni. Nem kezd el elereszteni a gerince, mint a legtöbb puhakötésűnek néhány olvasás után. Nem gyűrődik, nem lehet elhagyni és általában olcsóbb is.
Szoktam olvasni mindkét módon, de az az igazság, hogy amit nem kézzelfogható könyvként olvasok, azt nem érzem a "magaménak". Nem azért, mert nem tehetem föl a polcra, bár imádom, amikor az olvasás befelyeztével, a könyv hatása alatt még kissé vigyorogva - vagy épp sokkolt arckifejezéssel - feltehetem a kis kincsemet, megkereshetem neki anhelyét a többiek között. Ami igazán zavar, hogy nem annyira emlékszem rájuk. Lehet, hülyén hangzik, de amit a telefonomon olvasok, azt sokkal hamarabb elfelejtem, néhánynak már a címére sem emlékszem. És erre amúgy csak most, a kérdést olvasva jöttem rá.
De például a Nap nap utánt így olvastam, és nyilván tudom nagyjából, hogy miről szól, nem tudok úgy visszaemlákezni rá, visszagondolva beleélni magam, mint egy papír alapon olvasott könyvnél.
Viszont azt még hozzá tenném, hogy Merengőn is olvasok, azok a sztorik viszont megmaradnak jobban. Lehet azért, mert már ismerős dolgokról olvasok, lehet a színes háttér miatt, vagy akár a betűtípúsnak köszönhetően is. Nem tudom.
Viszont szerintem semmi nem helyettesítheti a rendes a könyveket. Egyszerűen ez nekem olyan, mintha valaki egy régi típusú telefom kamerájával akrna profi fényképész lenni. Lehet szép képeket csinálni, de nem ugyanolyan.
Mindazonáltal nem utasítom el a másik fornátumot sem, hétköznaponként nem fér bele még egy könyv is a táskámba, szóval helyette megfelel a telefonom is.
Mindkettőnek megvan a maga előnye és hátránya. Én otthon inkább papír alapú könyvet szeretek olvasni, mert az sokkal kevésbé fárasztja a szememet. Esztétikai szempontból is a papír alapú könyvek a jobbak, egy szép anyagú papír, egy könyvborító, vagy az illusztrációk is hozzátesznek az olvasás élményéhez.
A virtuális könyvek sok szempontból viszont praktikusabbak. Nekem a telefonomon mindig van pár tucat könyv letöltve, így bárhova megyek, mindig van nálam olvasnivaló, nem gyűrődnek meg a táskámban a könyveim, nem kell előre kitalálnom, hogy hova milyen és mennyi könyvet vigyek, nem kell fölöslegesen cipekednem.
Én mindkét típust egyformán kedvelem.
"Ha valaki el tud hagyni egy könyvet, az miért ne tudná elhagyni a mobiltelefonját"
Arra azért jobban odafigyel az ember.
" Az, hogy "általában" olcsóbbak egy méretes általánosítás, mert én meg néha éppen azon vigyorgok, hogy mekkora pofátlanság, hogy egy virtuális valamiért ugyanannyit elkérnek"
Szar helyen vásárolsz. Egyébként meg tartalmilag ugyanazt kapod, úgyhogy akár még indokolható is lenne az azonos ár, ha azonos lenne. De ettől még általában az ebook olcsóbb.
"Mi van még, hogy nem megy tönkre, ja csak behal a memória, összetöröd az olvasót, ha nincs róla másolat, akkor annyi."
Miért volna annyi? Ha kalózkodtad a könyvet, letöltöd megint. Ha meg megvetted, bejelentkezel az accoultoddal az új telefonodon és megvan a komplett könyvtárad.
"Ha már itt tartunk mások meg említették a hátrányokat"
Tudom, én soroltam fel őket. Ettől még vitathatatlan előnyei is vannak.
12. Én pl. úgy mentem volna azelőtt, mielőtt e-könyvolvasóm lett, de helyhiány miatt nem tudtam. Én sokszor megyek buszos utazásra, amikor órákig ülünk egy buszon... ha nem lenne nálam olvasnivaló, elviselhetetlenül nyűgös lennék. Így meg nem is vagyok nyűgös és kiolvasok 10 óra alatt 5 könyvet. Ezt azért jóval egyszerűbb e-könyvolvasóval kivitelezni. A papír alapú élményt jobban szeretem még.
Ill. pl. aki több hónapra megy ki külföldre, de szeretne magyarul olvasni vagy magával kellene vinnie tanulás vagy munka miatt vagy 10 szakkönyvet, annak is praktikusabb.
10 óra alatt öt könyvet kiolvasni? Micsoda arcok járnak ide...vagy csak bekamuzza.
Meg, akinek ez az érve, hogy a telefonra jobban figyel az ember, hát aki el tud hagyni egy mondjuk 20x15x6 centis könyvet, az szerintem egy negyedekkora telefont miért ne hagyna el? vagy ha megpusztul a memória benne, akkor nem száll el minden, amit rajta tartottak? Én még egy papír alapú könyvről se hallottam, amiben tönkre ment a tinta és újra le kellett volna tölteni.
Az meg, hogy milyen az ÁFA tartalom, pont nem érdekel, ugyanannyiba kerül sok helyen, igen akkor meg?
Jelenleg egyelőre a papír alapú könyvek majdnem minden téren lenyomják a virtuálisakat, csak egyedül ott nem, ahol valóban hatalmas szükség van a helyre, majd ha nem egy "tamagocsin" kell olvasni, amekkorák a mai eszközök, akkor lehet, hogy visszább szorul a papír alapú könyvhasználat, de egészen addig nem. Ha működőképes alternatíva lenne az e-könyv, akkor nem adnának el olyan hatalmas mennyiségű papír alapú könyvet továbbra is. Jelenleg sokaknak praktikusabb megmaradni a régi módszernél.
Ott a könyvtár= nincs sok ezer forintos csalódás,csak visszaviszed,veszel ki másikat.
Én jobban szeretem a nyomtatott könyv formátumot, de olvasok pl telefonról is,csak kifolyik a szemem stb :D
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!