Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Szerintetek jó a fanfictionom...

Szerintetek jó a fanfictionom alapötlete? ( twilight, bővebben lent)

Figyelt kérdés
tehát: renesmee 10 évesen ébred fel egy árvahàzban és nem tudja kicsoda. egy napon azonban minden megváltozik. Egy közlekedési balesetben találja magát és hiába nem sérült meg, beviszik a kórházba. Ott találkozik Carlisle-jal és rádöbben hogy ismeri. Fokozatosan ráébred arra, hogy kicsoda. Ám volt barátja, aki most vámpír bántani akarja. Innentől bepörögnek az események. mit szóltok?
2010. jún. 16. 13:48
 1/10 anonim ***** válasza:
Érdekes lehet a történet! Legalábbis van benne fantázia! Kiváncsi lennék, hogy hogyan írnád meg!:D Sok sikert!
2010. jún. 16. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
köszi! majd szólok ha ki lesz téve valahová. pár feji már kész. XD
2010. jún. 16. 16:46
 3/10 anonim ***** válasza:

Az alapötlet nem rossz. De én más környezetbe ültetném, vagyis más szereplőkkel. Teljesen logikátlan lenne egy árvaházban nevelkedett Renesmee, amikor annyi rokona van akik imádják őt. Biztos vagyok benne, hogy Carlisle, ha egyedül is maradt valamilyen tragédia folytán, soha nem hagyná hogy egyszem unokája ott nevelkedjen. Ha valami balszerencse folytán mégis odakerül, akkor is addig harcol amíg vissza nem kapja őt. Ha másképp lenne teljesen elvonatkoztatnál az eredeti történet alapegységétől, és akkor az már nem is fanfic. Egy fanfic akkor fanfic ha karakterhűen ábrázolja a szereplőket és azok személyiségét beleépítí egy teljesen új szituációba.

Ha Edwardékkal neadjisten történt valami ami miatt már nem gondoskodhatnak Renesmeéről akkor is még mindig ott vannak a többiek mind hogy megtegyék: Rosalie, Emmett, Alice, Jasper, Jacob, és a nagyszülők Carlisle, Esme, Charlie és Reneé... és talán még sorolhatnám.

Teljesen irreálís lenne így a történet.

Ne érts félre, nem bántani akarlak mert tényleg tetszik az alapsztori, de szerintem új karaktereket kellene kreálj melléjük hogy hiteles legyen, mert így nem igazán lenne az. Mindig át kell gondolni hogy vajon az eredeti történetben is így reagálna az a bizonyos szereplő...?

Mert ha nem, akkor semmi esetre sem szabad belerakni.

Ki tudja, talán még jó is lenne egy kis változatosság a sok twilight fanfic után előállni valami hasonló kaliberű, de mégis kicsit más ötlettel:)

2010. jún. 16. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
az nincs benne hogy a többiek meghalnak. csak carlisle-t látja meg először. és mindenki azt hiszi, hogy meghalt, mert még edward-dal is elhitetik hogy meghalt.
2010. jún. 16. 18:52
 5/10 anonim ***** válasza:
Aham... hát biztos érdekes:)
2010. jún. 16. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nem érted, amit kettővel előttem írtak. Épp ez a baj, hogy nincs benne, hogy kik haltak meg, hogy került oda, stb... Nessiet imádták a rokonai, mind, ha csak 1 is él közülük, akár csak Charlie, vagy Billy Black, vagy bárki... Ness nem lenne árva. Szerintem még a farkasok is maguk közé fogadnák már csak Jacob miatt is. Tehát hacsak nem pusztítod el valamilyen módon Forks egész lakosságát, vagy nem pakolsz bele valami csavaros Volturi átverést, ami elég nehéz ilyen képességű szereplőkkel, akkor nincs értelme annak, hogy a kicsi Nessie árvaházba került.
2010. jún. 19. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
márpedig egy csavart tettem bele! a volturik szereztek maguknak két új vámpírt: az egyik ki tudja törölni valaki emlékeit a másik képes blokkolni és megváltoztatni gondolatokat a gondolatolvasok felé. tehát edward ugy hallja a gondolatokban, hogy nessie meghalt. alice meg nem látja nessie-t mert félvér.
2010. jún. 19. 16:00
 8/10 anonim ***** válasza:
De az csak feltűnne valakinek, hogy Renesmee vért akar inni, meg hogy olyan gyorsan növekedik, és 3 év múlva már felnőtt..
2010. jún. 25. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Szerintem inkább írj egy új történetet, aminek semmi köze a twilight-hoz, mert az alapötlet amúgy nem rossz :)
2010. jún. 25. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Egyetértek 19:27-tel.:)
2010. jún. 25. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!