Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Ajánlanátok könyveket egyetemi...

Ajánlanátok könyveket egyetemista srácnak?

Figyelt kérdés
Bármilyen téma jöhet! Ha megírod mért tetszett, illetve egy rövid kis leírást mellé, még jobban örülnék :D
2018. jún. 1. 20:31
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Hát ha bármi jöhet, akkor jöjjenek az én kedvenceim, metszve egy egyetemista fiú feltételezett érdeklődési körével:


- 1984 (George Orwell) Pszichológiai regénynek és társadalmi disztópiának is felfoghatjuk, talán az utóbbi dominál. Komplex a sztori, úgyhogy nem is részletezném, na meg spoilerezni sem akarok. Annyit mondok, hogy egy alternatív világban, egy totalitárius diktatúrában játszódik. Nekem azért tetszett, mert Orwell zseniális éleslátással kritizálja a társadalmi elit és a nép kapcsolatát, manipuláció és a megvezethetőség szörnyű együttesét, mindamellet pedig nem idealizál. Semmit. Se az emberi akaraterőt, se a szerelmet, se magát az embert. Ezt pedig nem keserű ciniznussal, hanem száraz objektivitással teszi.


- Ötödik pecsét (Sánta Ferenc) Rövid, többnyire párbeszédekből álló kevés szereplős, redukált színhelyű és cselekményű regény. Olyan morális kérdéseket feszeget, amiket valószínűleg mindenki feltett már magának, mégsem unalmas. Elképesztően pontos jellemrajzok jelennek meg, az üzenete pedig örökérvényű. A vége pedig... katarktikus.


- A lét elviselhetetlen könnyűsége (Milan Kundera) Ha egy pikáns, és nagyon, szinte túl filozófikus regényre vágysz, akkor ezt olvasd el. Ha elmélkedni vágysz az élet nagy kérdéseiről, anélkül, hogy lépten-nyomon közhelybe botlanál, akkor nem tudok ennél jobbat ajánlani. Érdekes karakterek, érdekes jellemsorsok és egy kevés történelem... A szexuális részek ízlésesek, az elmélkedések érthetőek maradnak végig.


- Utas és a holdvilág (Szerb Antal) Ha egy szóvan kellene leírnom e könyv olvasásának az élményét, akkor azt mondanám: nyomasztó. Igen, ez egy nyonasztó könyv: túlfűtött erotika, értelmét vesztett kapcsolatok, a múlt kísértése, vérfertőzés(szerűség), babonák, megromlott barátságok, öngyilkosság stb. Nagyon mozgalmasnak tűnhet ezek alapján a regény, de ez csak félig igaz... Az egészet belengi valami álomszerű köd. Az olvasó számára sokszor érthetetlenek maradnak a főszereplő indítékai, vágyai és döntései. Ez az a könyv, amit inkább érezni és átérezni kell, mintsem érteni. Nincs nagy sztorija, de végig hatalmas feszültséget képes kelteni az olvasóban, ami a végén vagy feloldódik vagy nem, az olvasótól függ, hogy fogja fel. Sok embernek nem tetszik a könyv, és érteni vélem, hogy miért, de nekem a kedvenceim között van.


- Csontbrigád (Rejtő Jenő) Ne ijedj meg, nem valami vicces ponyvát ajánlok egy egyetemistának ezzel a könyvvel (bár szerintem Rejtőt az ember bármely korban élvezheti). Ez a regény nagyon elüt az író többi könyvétől. A téma hasonló: francia idegenlégió, szerencsétlen de jópofa főszereplő. Miben más? Hat igen... Ez is nyomasztó. Szudánban (?) játszódik, ahol minden forró és fülledt. Fogolytáborban játszódik, ahol minden úgy rossz, ahogy van. Szomorkás könyv, de végig érződik Rejtő humora, ezúttal a fanyarabbik, és a fináléval sem hazudtólja meg önmagát.


- A jó tanuló (Stephen King) Meg szeretnéd ismerni két pszichopata varázslatos történetét? Nyomasztónak (tudom, hogy sokszor használom a szót, de csak ilyen könyvek jutnak most az eszembe) hangzik, és az is, de hihetetlenül izgalmas, egyszerűen letehetetlen. Az olvasó megretten a szereplőktől, és azoknak manipulatív, mocskos játszmáitól, és örül nagyon, hogy csak a fikció műve az egész. De ugyanakkor izgul értük, még akkor is, ha mindketten a velejükig gonoszak. Egyébkén bár King a szerző, nem horror.


És még egy pár könyv, amihet most lusta vagyok véleményt írni, de klasszikusok vagy valamiért nagyon tetszettek:

- Legyek ura (William Golding)

- Egy halálraítélt utolsó napja (Victor Hugo)

- A gyertyák csonkig égnek (Márai Sándor)

- Kamaszok (Bojleau-Narjecak lehet, rosszul írom a nevét)

- Mesterségem a halál (Robert Merle)

- Majmok bolygója (Pierre Boulle)

- Híd a Kwai folyón (-||-)

- Parfüm (Patrick Süskind)

- Utazás a koponyám körül (Karinthy Frigyes)

- Adjátok vissza a hegyeimet (Wass Albert)

2018. jún. 1. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Isaac Asimov – Alapítvány-sorozata (Az Alapítvány előtt, Előjáték az Alapítványhoz, Alapítvány, Alapítvány és Birodalom, Második Alapítvány, Az Alapítvány pereme, Alapítvány és Föld)


Szövevényes és izgalmas történet az emberiség jövőjéről és annak alakulásáról. Kezdetben Hari Seldon, majd az eljövendő alapítványisták szemszögéből.


Timothy Zahn – Thrawn


A Csillagok háborúja kánon eddigi egyik legjobb könyve, már a legelejétől leköti az ember figyelmét. A chiss fajba tartozó Thrawn és az ember Arinda Price, illetve Eli Vanto boldogulását mutatja be a Birodalmon belül.

2018. jún. 3. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha valami lazábbat akarsz (értem ez alatt, hogy nem nagyon mélyértelmű, olvasmányos) és szereted a krimiket, tudom ajánlani Jo Nesbo regényeit. Izgalmas, szórakoztató és Oslóról meg az ottani életről is megtudsz belőle ezt-azt.


Ha szereted az elgondolkodtató, egyszerre humoros és megindító történeteket, nagyon ajánlom Kurt Vonnegutot. Ami talán átfogóan igaz mindegyikre, hogy a háború meghatározó témája.

2018. jún. 4. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!