Amúgy szerintetek is túl unalmas h minden második regény
Bp-n játszódik és nem más városban ha Magyarországon
játszódik?
De, pontosan gondoltam erre már én is. Egy jó balatoni sztori, vagy alföldi jó lenne :D
2018. jan. 23. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
2/10 A kérdező kommentje:
#1-es pacsi 🙌🙋 ment a zöld kéz neked :D jó tudni h nem csak én gondolkodok így :3
Szerintem azért van így, mert Budapest elég nagy, el lehet benne helyezni egy nem létező iskolát, nem létező helyeket, úgy, hogy az ne legyen nagyon erőltetett. Egy vidéki városban, azért kevesebb suli, kevesebb közösségi tér van, jobban feltűnik, hogy nem létezik. Nem tudom, más írók is így vannak-e vele, de én (a hobbi író) nem szeretek konkrét, létező helyekkel dolgozni. Nem szeretem, ha karakterem egy létező kávézóba megy be, mert ott akkor már dolgozik valaki, de őt meg nem írhatom bele, és nekem ez így problémás. Egy nagyobb várossal ezt könnyebb megoldani. Az meg nálam a másik, hogy életem nagyobb részét itt töltöttem, ezt ismerem a legjobban, de ez persze egyénibb. dolog.
2018. jan. 23. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
Én csak amatőr író vagyok és az urban fantasyjeim többsége Budapest valamilyen alternatív verziójában játszódik. Bár megnevezni nem szoktam a várost, de a helyszínek, járművek, épületek elég egyértelművé teszik. Tudod, én Bp.-n nőttem fel, általában munkát is ott kapok, és most is a 10 km-s körzetében lakom, szóval ez a város épült be a fejembe, ennek tudom visszaadni a hangulatát. És ezzel szerintem még elég sokan így vannak. Ezenkívül legfeljebb még Szentendrét tudom valamennyire hitelesen visszaadni, de más városok hangulata nincs meg, hiszen ott csak néhanapján fordulok meg egy rövid időre.
2018. jan. 23. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
5/10 A kérdező kommentje:
Ízlések és pofonok ahogy mondják :D ment nektek is a zöld pacsi
6/10 A kérdező kommentje:
Mondjuk ezt a kisváros-nagyváros problémát úgy oldom meg h a karaktereim azokat utaztatom s nem egyhelyen vannak állandóan hanem kimozdulnak így halad előre is a story
Ez általános jelenség, mindegyik országgal megfigyelhető ez. Franciáknál mindig Párizs van, amerikainak az olyan nagyvárosok, mint New York, Los Angeles, stb.
Meg ahogy előttem írták Budapestet sokszor azért választják, mert ott jobban eltudnak helyezni a nem létező helyeket.
De én meg emiatt szoktam nem létező városokba, településeket használni, legfeljebb említést teszek valós városokról.
2018. jan. 24. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
Egyes vagyok, én is írok, én egész új dimenziókat csinálok, hogy garantáltan ne kössenek bele, mert ha valami nem logikus, mondhatom, hogy hát itt pedig így van :D
2018. jan. 24. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
Magyarország lakosságának 1/5-e Budapesten lakik. Nem érdemes olyan környezetbe helyezni egy történetet, amit csak szűk réteg ismer jól (mert ugyan mit mond neked, ha teszemazt a zalaegerszegi Arany János utcában történik valami?). Szóval vagy Budapest, vagy egy teljesen fiktív helyszín.
Amúgy nemrég olvastam pl a Ködlámpát. Az pl nem (csak) pesten játszódik.
2018. jan. 24. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
10/10 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek, ment a pacsi :D
Kapcsolódó kérdések: